11 Eylül Bursa’nın Kurtuluşu Mesajları

11 Eylül Bursa’nın Kurtuluşu Mesajları

Bugün 11 Eylül. Güzel şehirlerimizden olan Bursa’mız 97 yıl önce bugün Yunan işgalinden kurutldu. Bu kutlu günle ilgili mesajlardan bir derleme hazırladık.

 

11 Eylül Bursa’nın kurtuluşu kutlu olsun

 

Güzel Bursa’mızın kurtuluşunun 97. Yılı Kutlu Olsun!

 

Canını vererek, Bursa’ya yeniden can katanlara minettarız!

Bursa’mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü kutlu olsun.

 

Osmanlı’nın ilk Başkenti, Evliyalar Şehri, Bursa’mızın düşman işgalinden kurtuluşunun, 97. yıl dönümü kutlu olsun.

 

97 yıl önce bugün Osmanlı’nın ilk payitahtı, Ulu Şehir Bursa düşman işgalinden kurtuldu. Kurtuluşun kutlu olsun Bursam

 

Osmanlı Kurucu Başkenti, Ulu Cami’nin , Ulu Dağın Ulu şehri , Evliyalar Şehri Bursa, 11 Eylül Düşman işgalinden kurtuluşun kutlu olsun.

 

Bursa, sahip olduğu doğal güzellikler ve mükemmellik ile rahat ve şenlikli bir memlekettir.”( Mustafa Kemal Atatür) 11 Eylül Bursa’nın kurtuluşu kutlu olsun

Bursa’mızın kurtuluşunu  sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Bursa’ya ilk giren Yüzbaşı Rüştü Bey olmak üzere tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun

 

Bursa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılını kutluyor, vatanımız için toprağa düşen aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.

 

Bundan 97 yıl önce, Bursa’nın Yunan işgalinden kurtuluşu, Ankara’ya bu kısa ama anlamlı telgrafla bildirildi. “Yeşil Bursa, al sancağına kavuştu…”  11 Eylül Bursa’nın kurtuluşu kutlu olsun

 

Türklük hamurunun yoğrulduğu, Nice saltanatların kurulduğu Tarihin en büyük sembolü Bursamızın Kurtuluşu Kutlu olsun

 

Sen Osmanlı kokan havanla tarihin baş tacı, şairlere ilham, yeşilliğinle miski amber rayihası, Ulucami ile kalpteki yüce iman, kahramanlarının ışığıyla güneşi aydınlatan ulu şehir. Kurtuluş günün kutlu olsun.

 

“Ey özverili ve memleketi seven saygıdeğer Bursalılar! Siz cumhuriyetin ayrılmaz uygarlık ve yenilenme yolunda yüksek eserler meydana getireceksiniz.” (Mustafa Kemal Atatürk) Bursa’mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıllı kutlu olsun.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?