13 Ekim Ankara’nın Başkent Oluşu Kutlama Mesajları

PAYLAŞ
13 Ekim Ankara’nın Başkent Oluşu Kutlama Mesajları
  • 3138
  • +
  • -

Yazımız 31 Ekim 2023 tarihinde güncellenmiştir.

13 Ekim Ankara’nın Başkent Oluşu Kutlama Mesajları…
Bundan 100 yıl önce 13 Ekim 1923’te Yeni Türk Devletinin başkenti Ankara oldu.
Bu güne özel olarak kutlama mesajlarından bir demet hazırladık…

13 Ekim Ankara’nın Başkent Oluşu Kutlama Mesajları

“Türkiye Devleti’nin makarrı idaresi Ankara şehridir.” Ankara’nın başkent oluşunun 100.yılı kutlu olsun

13 Ekim Ankara'nın Başkent Oluşu Kutlama Mesajları

Türkiye Cumhuriyeti’nin  kalbi Ankara’nın başkentimiz oluşunun 100.yıl dönümü kutlu olsun.

 

Türkiye’nin başkenti Ankara 100 Yaşında! 13 Ekim Ankara’nın başkent oluşu kutlu olsun!

 

Ankara’nın Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti ilan edilişinin 100. yıl dönümü kutlu olsun.

Milli mücadelenin sevk ve idare merkezi, İstiklal Savaşı’nın karargahı olan Ankara’nın başkent oluşunun 100. yılı kutlu olsun.

 

Başkent olarak Cumhuriyetimizin gurur verici seviyelere ulaşmasında büyük payı bulunan Ankara şehrimizin Başkent oluşunun 100.yılı kutlu olsun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü Mesajları

Milli mücadelenin kalbi olan Ankara’mızın başkent oluşunun 100. yıl dönümünü en içten duygularımla kutluyorum

 

“Ankara’nın ve Ankaralıların benim gönlümde bambaşka bir yeri vardır.” (Gazi Mustafa Kemal Atatürk )

Güzel Ankara’mızın başkent oluşunun 100.yılı kutlu olsun.

blank

Mustafa Kemal Atatürk’e, Milli Mücadele Kahramanlarına ve Cumhuriyeti kuran iradeye ev sahipliği yapmış, güzel şehrimiz  Ankara’nın Başkent oluşunun 100. yılı kutlu olsun

 

Milli mücadeleye verdiği olağanüstü destek, devletin kuruluşunun temellerinin atıldığı, bir milletin yeniden doğuşuna şahitlik eden güzel Ankara’nın Başkent oluşunun 100. yıl dönümü kutlu olsun.

 

Milletimizin istiklal ve istikbal mücadelesinde tarihi bir misyon üstlenen, Cumhuriyete uzanan yolda ev sahipliği yapan Ankara’nın başkent oluşunun 100. yılı kutlu olsun

 

Geçmişten bu yana Ankara, hep merkezi konumda olmuştur. Batıdan doğuya ve doğudan batıya geçmek isteyen büyük komutanlar ve askerler için Ankara bir geçit konumu kazanmıştır. Güzel Ankara’mızın başkent oluşunun 100.yılı kutlu olsun.

 

“Ben Ankara’yı hükümet merkezi yapmakla büsbütün başka bir hedef güttüm. Türk’ün imkansızı imkanlı hale getiren kudretini dünyaya bir kere daha tekrar etmek istedim.” (Gazi Mustafa Kemal Atatürk) Ankara’nın Başkent oluşunun 100. yıl dönümü kutlu olsun.

blank

Aziz milletimizin istiklal ve istikbal mücadelesinde tarihi bir misyon üstlenen, stratejik kararların alınmasına ve Cumhuriyet’e uzanan yolda temel kurumların kuruluşuna ev sahipliği yapan Ankara’nın başkent ilan edilişinin yıl dönümünü kutluyorum.

 

Ankara Milli Mücadeledir. Ankara Cumhuriyettir. Ankara Bağımsızlıktır. Ankara Kurtuluş ve Kuruluştur. Ankara Mustafa Kemal Atatürk’tür. Ankara Türkiye’dir. İlelebet Başkentimiz olarak kalacak olan Ankara’nın Başkent yapılmasının 100. Yıl dönümünü kutluyorum.

 

Ankara’nın başkent oluşunun yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Ankara’yı Türk milletinin yıkılmaz kalesi olarak başkent kılan tüm kahramanları sevgi, saygı ve rahmetle anıyor, vatan, millet ve devlet için bir an bile tereddüt etmeden canını feda eden tüm şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyor, gazilerimize acil şifalar diliyorum.

 

“Beni Ankara’nın hamiyetli hemşehrileri arasına girmeğe davet suretiyle tecelli eden iltifatınıza samimi ruhumdan arz-ı şükran eylerim.

Ankaralı hemşehrilerimizin bu ihtihlas-ı vatan mücadelesinde ayrı bir hisse-i şerefi vardır.

Hemşehrilerimi bir kardeş samimiyetiyle tebrik eder ve bana karşı gösterdiğiniz kalbî muhabete mukabeleten cümlenizi derâgûş eylerim.” (Gazi Mustafa Kemal)

Ankara’mızın başkent oluşunun 100. yılı kutlu olsun. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir