17 Ağustos Depremi Mesajları

PAYLAŞ
17 Ağustos Depremi Mesajları
  • 5711
  • +
  • -

Yazımız 31 Ağustos 2023 tarihinde güncellenmiştir.

17 Ağustos Depremi Mesajları…
Bundan 24 yıl önce saat 03.02 de yerin altından gelen korkunç bir sesle başlayan o büyük depremin acısı hala taze. Yitirilen canlar, enkaz altında günlerce bekleyip kurtarılan insanlar ve yaşanan travmalar… 

Allah böyle bir acıyı bu millete bir daha yaşatmasın.  “Deprem ülkesi” olduğumuz gerçeği unutulmamalı ve alınması gereken tedbirler bir an önce hayata geçirilmesi gerekmektedir. 17 Ağustos Depremi Mesajları içeren derlememiz…

Today of 24 years ago, on 17 August, Marmara Earthquake occurred and affected the entire Marmara. It was called the disaster of the century. It took its place in history as one of the most painful disasters experienced by our nation.

During this devastating disaster for our country, thousands of our citizens lost their lives, tens of thousands of our citizens were injured, left without a home, and remained displaced. Though the past years heal the wounds, neither our pain has relieved, nor our pain made us forget what we have lost. We will never forget for many years to come.

17 Ağustos Depremi Mesajları

We offer you our deepest condolences on this bad day.

 

Words fall short to express my sorrow. My condolonces to you. 

 

‎17 Ağustos 1999 Saatler 03:02 45 sn 17.733 can Allah rahmet eylesin

 

17 ağustos 1999 depreminde ölen kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz

 

Biz, yıkılan bir şehrin ayakta kalan çocuklarıyız. Unutmadık, unutmayacağız.

 

Türkiye’min en acı 45 saniyesi “17 Ağustos 1999 ”  ALLAH ülkeme ve dünyada hiç bir millete bu acıyı yaşatmasın …

17 Ağustos Depremi Mesajları

Ve tek umut, o soruda saklıydı; “Sesimi duyan var mı?” Cevapsız kalan soruları unutmayacağız…

 

17 Ağustos 1999 büyük Marmara depreminin 24. yıl dönümü nedeniyle  Yaşanan felakette hayatını kaybeden vatandaşları rahmetle anıyoruz.

 

Bakmayın siz en uzun gecenin 21 Aralık olduğuna. Bu ülke en uzun gecesini 17 Ağustos 1999’da yaşadı. Allah bir daha yaşatmasın.

 

Bu gece saat 03:02’de yıldızlara bak Türkiye. Tanıdığın yüzler göreceksin. Kısacık ömrün kocaman travması. Acıyla… Gözyaşıyla…

 

Kimi acılar vardır ki dilsizdir; tarif edilmez, unutulmaz… Yitirdiğimiz canlarımıza rahmet ve saygıyla

 

Unutmadık! Tarih: 17 Ağustos 1999, Saat: 03.02 … Gölcük Depremi’nde hayatını kaybedenleri saygıyla anıyoruz…

 

Deprem öldürmez, bina öldürür…17 Ağustos Depremi’nin 24. yılında, hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı rahmet ve saygıyla anıyoruz.

 

Allah böyle bir acıyı tekrar yaşatmasın inşallah. 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nde hayatını kaybedenleri rahmetle anıyoruz!

Yaşamayan bilemez. Rabbim bir daha böyle 17 Ağustos acıları göstermesin. Aramızdan ayrılanların mekanı cennet olsun…

 

24 koca yıl geçmiş üstünden. Yoldan kamyon geçse gözlerim hala avizeye bakıyor…Unutmadım. Allah 17 Ağustos depreminde ölenleri Cennetine alır inşallah. Amin..

 

24 Yıl önce bugün Marmara depreminde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Allah bu millete bir daha böyle acılar yaşatmasın…ÂMİN

 

17 Ağustos 1999 da yaşanan depremde hayatını kaybeden bürün insanlarımıza Allahtan bir kere daha rahmet dilerim. Allah gani gani rahmet eylesin Unutmadık…

 

03:02 ….sesimi duyan var mı? Rabbim bir daha yaşatmasın. Çocukluğumuzun yok olduğu evler ,caddeler, sokaklar …Hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allahtan rahmet dilerim.

blank

Aklımızdan hiçbir zaman çıkaramayacağımız bu büyük depremi her sene anarken, sadece gözyaşı dökmemeli hatalardan da ders çıkarmalıyız.

 

Birçok akrabamızı, yakınımızı, komşumuzu, dostumuzu kaybettik Gölcük’te … Nasıl unutulur? İmkânsız. Mekanları cennet olsun. Allah bir daha yaşatmasın İnşallah!

 

Acıların aynı tazelikle hissedildiği ülkemizi sarsan ve vatandaşlarımızın hayatını derinden etkileyen 17 Ağustos Gölcük Depreminin 24. yıl dönümünü bir kez daha hüzünle anıyorum..

 

Türkiye’nin, bir daha böyle felaketlerle karşılaşmamasını temenni ediyorum. Marmara Depreminde hayatını kaybedenleri rahmetle anıyor, yakınlarına bir kez daha başsağlığı ve sabırlar diliyor, acılarını paylaşıyorum.

 

17 Ağustos Marmara Depremi’nin yıldönümünde, böyle bir acının ülkemizde ve dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, depremde kaybettiğimiz deprem şehitlerimizi rahmetle anıyor, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.

 

24 sene önce yaşanılan felakette hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına ise sabırlar diliyor, deprem gerçeği ile yaşayan yurttaşlar olarak bu acıların bir daha yaşanmamasını diliyorum

 

17 Ağustos 1999 başta olmak üzere, tüm depremlerde hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Allah milletimizi görünür, görünmez bütün musibetlerden korusun. Depremden değil, kayıtsızlık, kararsızlık ve hazırlıksızlıktan ürkelim

Messages on the Anniversary of the Marmara Earthquake

“Devastating news from Turkey this evening. Our hearts go out to everyone who was injured or who has lost a loved one in today’s earthquake,”

 

We know words aren’t much comfort at a time like this. But we’d like you to know we are thinking of you we send our deepest sympathy.

 

I wish Allah’s mercy upon our citizens who lost their lives in the Marmara Earthquake on August 17, 1999 and convey my condolences once again to their relatives. We will continue resolutely to take every precaution in line with the understanding that it is not an earthquake, but recklessness that kills.”

 

On the 17 August 1999 Marmara earthquake anniversary, I pray for Allah’s mercy on our brothers and sisters who passed away in this tremendous disaster. My condolences go to their relatives and our nation. I also hope that no one experiences such a disaster and pain again in Turkey and the world.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  12 Kasım Düzce Depremi Mesajları

24 yıl önce meydana gelen, binlerce vatandaşımızın yaşamını yitirmesine ve on binlerce vatandaşımızın da yaralanmasına yol açan Marmara depremi, milletimizin yaşadığı en acı felaketlerden biri olarak tarihteki yerini almıştır. Bu duygu düşüncelerle deprem şehitlerimizi rahmetle anıyor, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum

 

Geride yalnızca yıkım ve acı bırakan önemli olaylar genellikle hatırlanmak istenmez. Ancak, 17 Ağustos, sönen umutları yeniden canlandırmak, vatandaşlarımıza güven duygusunu yeniden kazandırmak ve depremle yaşamayı öğrenebilmemiz için bize sorumluluklarımızı hatırlatan bir tarihtir. Bu vesileyle depremde kaybettiğimiz deprem şehitlerimizi rahmetle anıyor, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.

 

Resmi rakamlara göre 17 bin 733 vatandaşımızın hayatını kaybettiği 48 bin 901 vatandaşımızın da yaralanmasına yol açan Marmara Depremi, ulusumuzun yaşadığı en acı felâketlerden biri olarak tarihteki yerini almıştır.

17 Ağustos Marmara depreminin yıldönümünde, böyle bir acının ülkemizde ve dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, depremde kaybettiğimiz deprem şehitlerimizi rahmetle anıyor, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir