2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası Sözleri ve Mesajları

PAYLAŞ
2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası Sözleri ve Mesajları
  • 0
  • 1967
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

Yazımız 3 Aralık 2022 tarihinde güncellenmiştir.

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası Sözleri ve Mesajları

Lösemiler, normalde farklı tiplerde kan hücrelerine dönüşecek olan hücrelerden köken alan kanserlerdir. Çocuklarda en sık görülen kanserler lösemiler olup, çocukluk çağında görülen kanserlerin yaklaşık üçte birini oluşturmaktadırlar. Lösemi bir kanser türüdür. Kan kanseri olarak adlandırabileceğimiz bu hastalık, özellikle 8 yaşın altındaki çocuklarda daha sık görülmektedir. Çocukların narin bedenlerini tehdit eden lösemi ile mücadele konusuna dikkat çekmek, lösemili çocuklar noktasında kamuoyunu bilinçlendirmek ve lösemili çocuklara tedavi sürecinde maddi manevi destek olabilmek adına Lösemili Çocuklar Haftası ilan edilmiştir.

Çocukluk dönemindeki kanserlerin yüzde 30’u lösemidir. Yani kanser olan her 3 çocuktan birinin kan kanseri olduğu tespit edilmiştir. Çocuklarda en çok görülen kanser türü olan lösemi hakkında farkındalık oluşturmak, lösemili çocukların tedavi olanaklarını geliştirmek ve onlara maddi manevi destek sağlamak için Lösemili Çocuklar Haftası ortaya çıkmıştır.

Lösemili Çocuklar Haftası boyunca hastalıkla mücadele eden çocuklar ziyaret edilerek onlara moral desteği sağlanır. Oyuncaklarla gülmeleri ve hayata tutunmaları desteklenir. Lösemili çocukların ailelerine de maddi ve manevi destek verilmeye gayret gösterilir. LÖSEV gibi vakıflara gidilerek gönüllü olunabilir, lösemili çocuklar yararına gönüllü çalışmalar gerçekleştirilebilir. Yine LÖSEV gibi kuruluşlara bağış yaparak lösemili çocukların tedavi sürecini daha rahat ve daha kolay atlatmalarına yardımcı olunabilir. Bu etkinliklerin yıl boyu her daim yapılması gerekmekle birlikte, Lösemili Çocuklar Haftası buna başlamak için iyi bir fırsat olarak değerlendirilebilir.(Alıntı)

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası Sözleri ve Mesajları

Lösemi ye karşı tek yürek…

 

Lösemi tedavi edilebilen bir hastalıktır!

 

Her çocuk bir umut, Her çocuk bir kahraman…

 

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kutlu olsun.

 

İlk adım Farkındâlık ! Geleceğimiz için kan ver, donör ol, umut ol.

 

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası. Vereceğimiz bir tüp kan ile minik ellere umut olalım.

 

Hayatı güzelleştiren şey sizsiniz! Siz, bizim kahramanlarımızsınız! Her zaman yanınızda olacağız!

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası Sözleri ve Mesajları

Lösemili çocuklar haftasında farkındalık bilinci oluşturmak adına, verdikleri mücadelede çocuklarımıza destek olalım.

 

Her çocuk hayallerine uçabilir.

Lösemili çocuklarımızın hayallerine kavuşmasında sen de onların yanında yer al.

 

Lösemi, çocuklarda en yaygın görülen kanser türüdür. Erken tanı, hastalığın tedavi şansını büyük oranda artırmaktadır.

 

Tüm evlatlarımız gibi lösemili çocuklarımızın da yüzleri gülsün diye kök hücre bağışı yapabilir, onların umudunu yeşertebilirsiniz.

 

Her yıl binlerce evladımız lösemi hastalığına yakalanıyor. Bu hastalıkla mücadelede sevginin ve umudun iyileştirici gücünü asla unutmayalım.

Lösemili çocuklar etraflarındaki insanlardan, havadan mikrop almamak ve korunmak için maske takmaktadırlar.

“Lösemi bulaşıcı değildir”

 

Lösemili Çocuklar Haftasında ve her zaman, küçük bedenleriyle büyük mücadeleler veren lösemili evlatlarımızın yanındayız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajları

Her Şey Bir Çocuğun Hayali İle Başladı…

Maskemi Atarım, Hayalime Koşarım…

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Farkındâlık Haftası kutlu olsun…

 

Lösemili Çocuklar Haftası’nın toplumumuzda farkındâlık oluşturmasına vesile olmasını temenni eder, lösemi hastalığıyla mücadele eden tüm vatandaşlarımıza acil şifalar dilerim.

 

Lösemi değil, iyilik bulaşır… Küçük bedenlerin büyük mücadelesinde farkındalık oluşturması açısından Lösemili Çocuklar Haftası’nı önemsiyor, tüm lösemili çocuklarımıza sağlıklı ve mutlu yarınlar diliyoruz.

 

Minicik bedenlerin dev mücadelesinde farkındalık oluşturması açısından Lösemili  Çocuklar Haftasını önemsiyor, tüm lösemili çocuklarımıza sağlıklı ve mutlu yarınlar diliyorum.

Küçük bedenlerin büyük mücadelesinin farkındayız!

Lösemi tedavi edilebilen bir hastalıktır ve En değerli ilacı sevgidir…

Lösemili Çocuklar Haftası’nda tüm lösemili çocuklarımıza sağlıklı ve mutlu yarınlar diliyorum

 

Lösemi Tedavisi mümkün olan bir hastalıktır. Gösterilecek hassasiyet ve verilen desteklerin bir gün bizlere de gerekebileceğini unutmamalıyız. Bizlerde Kemik İliği Bağışçısı Olarak Tedavinin Bir Parçası Olabiliriz

 

Lösemi tedavi edilebilen bir hastalıktır. Mutluluk ise en önemli ilaçlarından biridir. Minicik bedenleri ve kocaman yürekleri hayata umutla bakan lösemili çocuklarımızın bu mücadelelerinde her zaman yanındayız.

 

Lösemi tedavi edilemez bir hastalık olarak görülürken bundan tam 23 yıl önce, LÖSEV kuruldu ve o küçük kahramanların kaderi değişti. Artık binlerce yeni kahramanlar, hikayeler ve mutlu sonlar var…

 

Lösemi, tedavi edilebilen bir hastalıktır.

Lösemi tedavisi gören çocukların moral ve motivasyonunu sevgiyle yüksek tutulması oldukça önemlidir. Çünkü lösemili çocuklarımızın en temel ihtiyacı sevgi ve umuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir