30 Ekim İzmir Depremi Mesajları

PAYLAŞ
30 Ekim İzmir Depremi Mesajları
  • 0
  • 370
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Yazımız 8 Kasım 2022 tarihinde güncellenmiştir.

30 Ekim İzmir Depremi Mesajları…
2020 Ege Denizi Depremi, 30 Ekim 2020 günü Türkiye saati ile 14.51’de, merkez üssü Yunanistan’ın Sisam Adası açıklarında Türkiye’nin İzmir ilinin Seferihisar ilçesine 23 km mesafede bulunan, yerin 16,5 km altında 6,9 Mw büyüklüğünde meydana gelen ve yaklaşık 16 saniye süren depremdir.

Türkiye ve Yunanistan’da toplam 117 kişinin ölümüne ve 1053 kişinin ise yaralanmasına neden olan deprem, 2020 yılında yeryüzünde meydana gelen depremler arasında en ölümcül deprem olarak kayıtlara geçti.

Üzerinden 2 yıl geçen bu acı olayın yıl dönümünde anma mesajlarından bir derleme hazırladık…

30 Ekim İzmir Depremi Mesajları

Acılarımız ilk günkü gibi taze! Geçmiş olsun İzmir… 

 

İzmir depreminde hayatını kaybedenleri rahmetle anıyoruz.

 

Kaybedilen 117 can.

Yarım kalan hayatlar.

Yarım kalan hikâyeler.

Rahmetle anıyoruz.

30 Ekim İzmir Depremi Mesajları

Hayatını kaybeden 117 can’a Allahtan rahmet diliyorum. Allah bir daha yaşatmasın.

 

30 Ekim 2020 saatler 14.51, hayatını kaybeden 117 kişiye Allah rahmet eylesin!

 

İzmir’de meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz… Unutmadık.. Unutmayacağız!

 

2 yıl oldu ama izleri hala yeni gibi.. Hayatını kaybedenleri, saniyeyle kurtaramadıklarımızı unutmadık.. Bi daha yaşatmasın Allah..

 

İzmir depreminin  yıldönümünde, böyle bir acının ülkemizde ve dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, depremde kaybettiklerimizi rahmetle anıyor, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.

İzmir’de, 30 Ekim 2020’de meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Ruhları şad makamları cennet olsun inşallah

 

Bitmeyecekmiş gibi süren saniyeler içinde hayatın nasıl değiştiğine şahitlik etmek varmış. Sonrası, dün gibi geçen 2 sene… 117 insanımızı rahmet ve dua ile anıyorum. Mekanları Cennet olsun..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Deprem Geçmiş Olsun Mesajları

İzmir depreminin 2.yılı. Allah böyle acıları  kimseye yaşatmasın. Çok büyük bir faciaydı. Hayatını kaybedenlerin mekânları cennet olsun. Deprem coğrafyasında bulunduğumuz için, tekrar benzeri acıları yaşamamak için umarım gerekli önlemler alınır…

 

Koca iki yıl geçmiş, fakat ben hâlâ dün gibi yaşıyorum. çok canımız yandı, çok kaybımız oldu. Unutmadım, unutamıyorum. Enkazların tozları gözlerimize kaçmış, kulaklarımızda çığlıklar… Rabbim bir daha yaşatmasın. Söylenecek söz çok, düğümlendi hepsi kursağımızda

 

Hala Bayraklıdan geçerken ruhum çekilir içimde bir sessizlik, bir ürperti oluşur, üzüntü çöker… Yıkılmış binalar, boş evler ve yıkılmayı beklen binalar… Yitip giden canlar… Allah’ım sen bir daha o günleri bize gösterme.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir