4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Mesajları

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Mesajları


Bugün 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü. Aynı tabiatta beraber nefes aldığımız tüm hayvanların yaşama hakkına dikkat çekmek,korumak daha iyi ortamlarda barınmasını ve beslenmesini sağlamak konularında farkındalık oluşturmak için kutlanana ve etkinlikler yapılan bir gün.

Dar anlamda sokak hayvanlarını korumak olarak algılansa da eko sistemdeki tüm canlıları içine alan, kutuplardaki nesli tükenmekte olan Kutup Ayılarından Kel Aynak kuşlarına kadar geniş kapsamlı  etkinlikler yapılan bir gün.

Bu günün amacı sadece bu dostlarımıza yemek ve barınak vermekten öte kullandığımız ve doğaya zarar veren plastiklerin ve deodarantların kullanımından dolayı yaşam alanları olan ormanların kirletilmesine dikkat çekmek, çarpık kentleşme ile yaşam alanlarından sürdüğümüz hayvanların yok olmasını engellemek için yapılması gerekenlere kadar her şeyi kapsayan anlamlı bir gün.

Ama en dar anlamıyla sokağımızdaki kedinin köpeğin beslenmesi ve soğuk günlerde barınmasına yardımcı olmak duygusu /fikrini aşılaması ve en azından bu kadarını dahi yapılmasını sağlaması bile güzel.

Bu günle ilgili kutlama mesajlarından bir derleme yaptık.


Click for WORLD ANİMALS DAY MESSAGES


Hayvanları Koruma Günü kutlu olsun! Onlar bize emanet…

 

Yaşam onlarla daha güzeldir. 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kutlu olsun

 

Korumak yetmiyor, sevin. Hayvanları Koruma ve Sevme Günü kutlu olsun.

“Yerdekilere merhamet etmeyene, göktekiler merhamet etmez ” Hayvanları Koruma Günü kutlu olsun

 

Çocuklarımızı hayvan sevgisiyle büyütelim ki o sevgi tüm dünyayı güzelleştirsin

“Bir insan bir hayvanı sevene kadar ruhunun bir bölümü uykudadır.”4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kutlu olsun

 

Sokak köpeklerine selam vermek, adam olmaya çeyrek var demektir. (Sadri Alışık) Hayvanları Koruma Günü kutlu olsun

 

Onları sevdiğimiz kadar yaşama haklarına da saygı duyuyoruz. Hayvanları Koruma Günü kutlu olsun

 

Bugün değil her gün onlara sahip çıkalım! 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kutlu olsun.

 

Çocuklarımızı hayvan sevgisi ile yetiştirelim ki, hem koşulsuz sevgiyi, hem de empati kurabilmeyi öğrenebilsinler

Bir gün değil her gün sevmek ve korumak yaşama hakkına saygı duymamız lazım. 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kutlu olsun.

 

Bugün Hayvanları Koruma Günü. Yeryüzünü harika canlılarla paylaşıyoruz.  Hayvanların yaşam hakkını ve yaşam alanlarını korumak bizim elimizde.

 

Yerde yürüyen hayvanlar ve kanatlarıyla uçan kuşlar da ancak sizin gibi birer toplulukturlar. Kitap’da Biz hiçbir şeyi eksik bırakmadık; onlar sonra Rablerine toplanacaklardır. (Enam/38)

4 Ekim Hayvanları Koruma gününü kutluyor, doğayı paylaştığımız sevimli dostlarımızın yaşamlarına yönelik her türlü tehdidin ortadan kalktığı güzel bir dünya diliyoruz.

 

Önümüzdeki soğuk kış günlerinde sokak hayvanlarının daha çok korunmaya, sevgiye ve besine ihtiyacı olacak. İhmal etmeyelim.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kutlu olsun.

 

Her şey aynı nefesten alır: Hayvanlar, insanlar, ağaçlar… Hayvanlar olmazsa insanlar ne yapar? Tüm hayvanlar gitse insanların ruhu büyük bir yalnızlığa boğulur; insanlar yalnızlıktan ölür. -Kızılderili Reisi Seattle

Hayvanların yaşama hakkına saygı duyulduğu ve insanlığın doğayla uyum içinde yaşadığı bir geleceğe ulaşmak hepimizin elinde. 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kutlu olsun

 

Hayvanların doğal yaşam alanlarını yakarak, yıkarak yada kirleterek bozmadığımız, suni müdahalelerle doğal dengeyi bozmadığımız, tüm canlılarla uyum içinde yaşadığımız bir dünya hayaliyle 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kutlu olsun.

 

4 Ekim Hayvanları Koruma Gününde dünyanın sadece insanlara ait olmadığının farkına varılmasını öneriyoruz. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de nesli tehlike altında olan 179 tür bulunuyor. Bu türlerin arasında deniz kaplumbağası, yunus, boz ayı gibi türler yer alıyor.

Hayvanları sevelim ve koruyalım.

 

İnsanın da hayvanın da taşıdığının can, aldığının nefes olduğunun bilincinde yetkililerle, önümüzdeki günlerde düzenlenmesi beklenen Hayvanları Koruma Kanunu sonrasında artık; yasal düzenlemelerin hayvanları nesne olarak görmediği günler istiyoruz.

Hayvanları Koruma Kanununun insan ya da hayvan öncelikli değil insanlık için en iyisi olması dileklerimizle. 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü Kutlu Olsun

 

 

KEDİLERLE İLGİLİ SÖZLER                                        DOĞAYLA İLGİLİ SÖZLER

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?