5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Kutlama Mesajları

5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Kutlama Mesajları

Bugün 5 Ekim. Bugün Dünya Öğretmenler Günü. 

5 Ekim 1966’da öğretmenlerin okul ve toplum yaşamındaki önemini, statülerini, belli başlı temel sorunlarını ele alan  bir belge kabul edildi.1994 yılında Birleşmiş Milletler, Eğitim Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) ve ILO’nun tavsiye kararları üzerine bu belgenin kabul edildiği tarih olan 5 Ekim’i Dünya Öğretmenler Günü ilan etti.

Bu yazımızda Eğitim camiasının Dünya Öğretmenler Günün kutlayan mesajlardan bir derleme hazırladık..

 

 

Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum. (Hz. Ali)

5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Kutlu olsun.

 

Yeryüzünde öğretmenlikten daha şerefli bir meslek tanımıyorum.(Diyojen) 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Kutlu olsun.

Öğretmen kandile benzer. Kendini tüketerek başkalarına ışık verir. (Rufini) 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Kutlu olsun.

 

Öğretmenler! Cumhuriyet sizden, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.(Atatürk) 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Kutlu olsun.

 

Unutmayınız ki cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir. (Atatürk) 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Kutlu olsun.

Yeryüzünde barışı sağlayacak sihirli değnek analarla öğretmenlerin elindedir.(Eflatun) 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Kutlu olsun.

 

Öğretmenleri anlatmaya çalışsam kitabın sayfaları, kalemin mürekkebi biter. 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Kutlu olsun.

 

Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir. 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Kutlu olsun.

 

Öğretmen, geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur. 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Kutlu olsun.

 

Öğretmen, öğrencinin gülüşüne düşen ilk cemredir. 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Kutlu olsun.

 

Toplumun düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir. 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Kutlu olsun.

 

Anne şefkatinden ve sıcaklığından sonraki ilk durak öğretmendir. 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Kutlu olsun.

 

Öğretmen bir gül bahçesinin bahçıvanı gibidir. Her daim etrafına bilgi tohumu eker. 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Kutlu olsun.

Öğretmen meyve veren bir ağaç gibidir. Her sene meyveler veren yedi veren ağaçlar gibi. 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Kutlu olsun.

 

Öğretmen dediği zaman o kesin doğrudur. Annem babam doğru değil dese bile doğrudur. Çünkü öğretmenim öyle söyledi. 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Kutlu olsun.

 

Başarımda senin, hayat yolunda attığım ilk adımda senin eserin öğretmenim. Seni çok seviyoruz. 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Kutlu olsun.

 

Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve muhterem unsurlarıdır. (Mustafa Kemal Atatürk) 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Kutlu olsun.

 

Dünyada her şeye değer biçilebilir, ama öğretmenin eserine değer biçilemez. Çünkü, onun eseri her şeydir ve hem de hiçbir şeydir. (Socrates) 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Kutlu olsun.

 

Siz güller kadar narin ve güzel, kır çiçekleri kadar asil ve saygınsınız. Siz çok sevdiğimiz güzel öğretmenimizsin. 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Kutlu olsun.

 

Bu dünyada iki kişinin hakkı ödenmez: birincisi ayaklarının altı öpülesi anaların hakkı, ikincisi elleri öpülesi öğretmenlerin. 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Kutlu olsun.

Bizlere bilgiyi öğreten, bizi eğiten, bizlere sevgiyi, saygıyı öğreten fedakar öğretmenlerimize çok şey borçluyuz.Teşekkürler öğretmenim.5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Kutlu olsun.

 

Öğretmen; şefkat demektir, hayat demektir, yol gösteren demektir. Öğretmen öğrencisi için ömür boyu unutulmayacak bir kılavuz demektir. 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Kutlu olsun.

 

Öğretmen fırtınalı bir havada geminin yanaşabileceği en güvenli liman, şefkat elini her yere uzatan, en kutsal mesleği icra eden en iyi insandır. 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Kutlu olsun.

 

Öğretmenim Canım Benim, Canım Benim, Seni ben pek çok, pek çok severim, Sen bir ana, sen bir baba, Her şey oldun artık bana Okut, öğret ve nihayet, Yurda yarar bir insan et. 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Kutlu olsun.

 

 Öğretmenler için kimseye sağlanmayan olanakları yaratmak zorundayız. Bunu da bir an önce yapmalıyız; çünkü halk, her yönden yeterli bir eğitim görmezse, devlet, yeterince pişirilmemiş tuğlalardan örülen bir ev gibi çöküverir. Öğretmen, bir sanatçı gibi, işine büyük bir tutkuyla âşık olmalıdır. (Anton Çehov) 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Kutlu olsun.

 

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJLARI

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?