6 Şubat 2023 Kar Tatili Olan Yerler

PAYLAŞ
6 Şubat 2023 Kar Tatili Olan Yerler
 • 0
 • 309
 • 12 dakika da oku
 • +
 • -

Yazımız 10 Şubat 2023 tarihinde güncellenmiştir.

6 Şubat 2023 Kar Tatili Olan Yerler

Ara tatil bitti. 6 Şubat tarihinde 2. dönem başlayacak.

Öğrenciler, öğretmenler ve veliler okulların açılmasını beklerken olumsuz hava koşulları sebebiyle bazı illerimizde okullar açılmadan tatil edildi.

Kar, fırtına, buzlanma sebepli olan bu tatil haberleri gelmeye devam edecek. Bizde gelen bu tatil haberlerini sizlere hızlıca ulaştırmak adına sürekli güncellenecek bu yazıyı hazırladık.

Valiliklerden gelen haberlere göre yazımız güncelleyeceğiz.

SON DAKİKA-

Yaşadığımız deprem felaketi nedeniyle eğitim öğretime verdiğimiz arayı

tüm Türkiye’de 20 Şubat’a kadar uzatma kararı aldık.

6 Şubat 2023 Kar Tatili Olan Yerler

Pazartesi Günü okulları tatil eden illerimiz

 1.  Bitlis –merkez ile Güroymak ve Hizan ilçelerinde okullar 1 gün süre ile tatil edildi.
 2. Muş–Valilikten yapılan açıklamada, kentte buzlanma, fırtına ve kuvvetli yağış uyarısının yapıldığı  bu uyarılar doğrultusunda 6-7 Şubat günü il genelinde eğitim-öğretime iki gün süreyle ara verildiği kaydedildi.
 3. Diyarbakır--Diyarbakır’da eğitime bir gün ara verildi
 4. Şanlıurfa–“Yarıyıl tatili bitti ama il dışından gelecek öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin güvenliği için 6 Şubat’ta okullarımız tatil. Bir gün daha kitaplarınızla ve yağan karla tatilin tadını çıkarın
 5. Çanakkale–Çanakkale Valiliği basın duyurusu ile tatil haberini verdi. Valilik duyurusunda; “Olumsuz hava şartları ve beklenen kar yağışı sebebiyle 06 Şubat 2023 Pazartesi günü, ilimiz genelinde taşımalı eğitime 1 gün ara verilecektir. Yine il genelinde köy okullarımızda da (bu okullarda görev yapan öğretmenlerimizin birçoğu il ve ilçe merkezlerinden günübirlik bu okullara gidip geldikleri ve öğrencilerinin büyük kısmı eğitime taşıma yoluyla eriştikleri için) yarın eğitim ve öğretime 1 gün ara verilecektir.Taşımalı eğitim dışındaki eğitime ara verilmesi kararı, oluşan şartlara göre ilçe bazında Kaymakamlıklarımızca değerlendirilerek alınacak olup, bu kararlar en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacaktır.
 6. Bingöl–Bingöl’de olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde okullar iki gün tatil edildi.Valilikten yapılan açıklamada, engelli ve hamile personellerin de idari izinli olacağı bildirildi.
 7. Malatya–“İlimiz genelinde, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşullarının devam etmesi ve kara yollarında oluşan buzlanmaya bağlı olarak ulaşımda yaşanabilecek sorunlar sebebiyle, öğrencilerimizin ve personelin güvenliğinin sağlanması bakımından Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı her tür ve derecedeki resmi – özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları ile diğer kamu, kurum kuruluşlarına ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarında 06 Şubat 2023 Pazartesi günü (1) bir gün süre eğitime ara verilmesine karar verilmiştir.
 8. Kahramanmaraş–“İlimiz genelinde eğitime 1 gün ara verilmiştir.”
  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Deprem Geçmiş Olsun Mesajları

  DEPREMDEN ETKİLENEN İLLERİMİZDEKİ OKULLAR 1 HAFTA SÜRE İLE TATİL EDİLDİ

 9. Gaziantep–Gaziantep’teki yoğun kar yağışı  dolayısıyla 6 Şubat Pazartesi günü tüm eğitim kurumları ve rehabilitasyon merkezleri bir gün tatil edilmiştir. Engelli ve gebe kamu personelleri idari izinli sayılacaktır. Kar topu oynayıp kitap okuyun”
 10. Adıyaman–Okullar 1 gün tatil edilmiştir
 11. Sivas–Sevgili öğrenciler; Sivas genelinde beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle 06.02.2023 Pazartesi günü 1 (bir) gün süreyle eğitime ara verilmesine karar verdik. Bereket dolu yağışın ve uzayan tatilin keyfini çıkarın.”
 12. Kayseri–Sevgili öğrenciler meteoroloji verilerine göre İlimizde bu gece yoğun kar yağışı başlayacaktır. 6 Şubat tarihinde okullarımız 1 gün olmak üzere ilimiz genelinde tatil edilmiştir. Tüm öğrencilerimizin bu kar tatilini kitap okuyarak ve kar topu oynayarak geçirmelerini istiyoruz.
 13. Elazığ–Sevgili çocuklar, Olumsuz hava şartları nedeniyle il genelinde (ilçeler dahil) tatilin 2 gün uzatılmasına karar verdik. Bu arada engelli ve hamile kamu çalışanları da idari izinli sayılacaktır.
 14. Isparta–İlimiz genelinde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle, İl merkezi ve ilçelerde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak faaliyet yürüten resmi/özel tüm eğitim-öğretim kurumlarındaki eğitim faaliyetlerine 6 Şubat 2023 Pazartesi günü 1 (bir) gün süreyle ara verilmiştir. İyi tatiller.
 15. Bayburt–Olumsuz hava koşulları nedeniyle 6 Şubat 2023 Pazartesi günü, Bayburt İl genelinde,ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarında eğitime bir gün süreyle ara verilmiştir. Belirtilen tarihte hamile ve engelli kamu personeli de idari izinli sayılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur
 16. Giresun–il genelinde yaşanan kar yağışı, olumsuz hava koşulları ve buzlanma riski dolayısıyla Alucra, Çamoluk, Çanakçı, Dereli, Doğankent, Güce, Şebinkarahisar ve Yağlıdere ilçelerindeki tüm okullarda eğitim öğretime yarın bir günlük ara verildiği belirtildi. Açıklamada, kent merkezi ile Bulancak, Eynesil, Görele, Keşap, Piraziz ve Tirebolu ilçelerinde de köy okullarında eğitime yarın bir günlüğüne ara verildiği, taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerin ise yarın izinli sayılacakları kaydedildi.
 17. Adana –Saimbeyli, Aladağ, Feke ve Tufanbeyli İlçesi 6 Şubat Pazartesi günü eğitim ve öğretime 1 gün ara verilmiştir.”
 18. Denizli –– İl genelindeki tüm okullar   1 gün tatil edilmiştir.
 19. İSTANBULKıymetli Hemşehrilerim Sevgili Öğrenciler, 20.00’de Meteoroloji Bölge Müdürlüğümüzün paylaştığı verilere göre İlimizde beklenen kötü hava koşulları nedeniyle Temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarımızdaki eğitime 6 Şubat Pazartesi günü bir (1) gün süreyle ara verilmiştir.
 20. Ankara–Ankara Valisi Vasip Şahin, olumsuz hava koşulları nedeniyle kentte yarın eğitime ara verildiğini bildirdi.
 21. Konya–HAVA ŞARTLARI NEDENİYLE KONYA MERKEZDE EĞİTİME 1 (BİR) GÜNLÜK ARA!Kent merkezi ile 17 ilçede okullar bir gün, Derebucak ilçesinde ise 2 gün tatil edildi
 22. Kırşehir–Sevgili çocuklar, değerli veliler ve kıymetli öğretmenlerimiz, 6 Şubat Pazartesi günü Kırşehir’de eğitim ve ortaöğretim kurumlarında 1 günlük tatil ilan edilmiştir.
 23. Burdur–İlimizde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Burdur İl genelinde 06 Şubat 2023 Pazartesi Günü Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul ve kurumlarda eğitim ve öğretime bir gün ara verilmiştir.
 24. Afyonkarahisar–Valiliğimiz koordinasyonunda Afyonkarahisar sınırları içerisinde ilk ve orta dereceli tüm okullar, kreşler, gündüz bakımevleri ve etüt merkezleri 06.02.2023 tarihinde bir gün süre ile eğitime ara verilmesi kararlaştırılmıştır.
 25. Bursa–Meteorolojik son veriler değerlendirildiğinde, İlimizde bu gece ve yarın gün boyu yoğun kar yağışı ve havaların soğumasına bağlı buzlanma beklendiğinden 06 Şubat 2023 Pazartesi günü için eğitim-öğretime 1 gün ara verilmiştir.
 26. Konya-Ereğli–“Ereğli ilçemizde meteorolojik verilere göre gece saatlerinde ve 06/02/ 2023 Pazartesi gündüz saatlerinde beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle önleyici tedbir olarak eğitim ve öğretime 06/02/2023 Pazartesi günü 1 gün süreyle ara verilmiştir. Engelli ve hamile kamu personeli idari izinli sayılacaktır” denildi.
 27. Niğde–Niğde genelindeki tüm okullar 6 Şubat tarihinde eğitime bir gün ara verilmiştir.
 28. Aksaray–6 Şubat 2023 Pazartesi günü tüm okullar için eğitim-öğretime 1 gün ara verilmiştir.
 29. Kars Devam eden yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle, İlimiz genelinde eğitim-öğretime 06.02.2023 Pazartesi günü gün süre ile ara verilmiştir. Ayrıca, malul, hamile ve engelli kamu personeli de idari izinli sayılacaklardır.
 30. Ağrı–Birinci önceliğimiz öğrenci ve öğretmenlerimizin güvenliği olduğundan; yoğun kar yağışı, olumsuz hava ve yol koşulları nedeniyle ilimiz genelinde eğitime 1 gün ara veriyoruz.
 31. Yozgat–Meteorolojiden Alınan Bilgilere Göre Gece Geç Saatlerde Başlayıp Gün Boyu Devam Etmesi Beklenen Kar Yağışı ve Tipiden Dolayı İlimiz Genelinde Eğitim Öğretime 6 Şubat Pazartesi 1 Gün Ara Verilmiştir. Ayrıca Engelli ve Hamile Kamu Çalışanlarımız İdari İzinli Sayılacaktır.
 32. Kütahya–6 Şubat 2023 Pazartesi günü tüm okullar için eğitim-öğretime 1 gün ara verilmiştir.
 33. Erzurum–6 Şubat 2023 Pazartesi günü tüm okullar için eğitim-öğretime 1 gün ara verilmiştir.
 34. Samsun ilimizin bazı ilçeleri–İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı, olumsuz hava şartları ve ulaşımda yaşanabilecek olası aksaklıklar nedeniyle Asarcık ilçesinde bütün okulların, Havza ve Kavak ilçelerinde ise taşımalı eğitime yarın ara verildiği bildirildi.  Eğitime ara verilen okulların güncel listesine “http://samsun.meb.gov.tr/www/olumsuz-hava-kosullari-nedeniyle-egitim-ogretime-ara-verilen-okullarimiz/icerik/2727” adresinden ulaşılabilecek.
 35. Batman’ın Gercüş ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar yarın tatil edildi.
 36. YalovaSADECE TAŞIMALI EĞİTİM YAAN OKULLAR TATİL
 37. Sakarya–Sevgili öğrencilerimiz, kıymetli veliler; meteorolojik verilere göre beklenen kötü hava koşulları nedeniyle 6 Şubat 2023 Pazartesi il genelinde eğitim öğretime 1 gün ara verilmesine, engelli ve hamile kamu çalışanlarının idari izinli sayılmasına karar verilmiştir.”
 38. Balıkesir–Balıkesir’de olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime bir gün ara verildi.
 39. Bilecik–Bilecik’te olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime bugün ara verildi.
 40. Siirt–Siirt’in bazı ilçelerinde kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar tatil edildi.Valilikten yapılan açıklamaya göre, kent genelinde devam eden yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşullarına bağlı bazı ilçelerdeki okullarda eğitime ara verilmesi yönünde karar alındı.Şirvan ilçe merkezi dışında tüm köy okullarının 6-7 Şubat’ta tatil edildiği hatırlatıldı.Baykan ilçe merkezi ve beldelerin haricindeki köy okulları ile Pervari ilçesinde taşımalı eğitim kapsamında servisle gelen öğrenciler için de eğitme bir gün ara verildi.Söz konusu ilçelerde hamile kadınlar ile engelli kamu çalışanları izinli sayılacak.
 41. Van’ın bazı ilçeleri–Van’ın Erciş ve Çatak ilçelerinde kırsal mahallelerdeki ve taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda eğitime bugün ara verildi.Erciş Kaymakamlığından yapılan açılamada, ilçede kar ve olumsuz hava koşullarının etkisini sürdürdüğü belirtildi.Açıklamada, taşımalı eğitime ve kırsal mahallelerdeki okullara bugün ara verildiği bildirildi.Çatak Kaymakamlığından yapılan açıklamada da ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle kırsal mahallelerdeki ve taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda eğitim öğretim faaliyetlerine bir gün ara verildiği açıklandı.
 42. Gümüşhane–Gümüşhane’de olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime bugün ara verildi.
 43. Şırnak–Şırnak’ta olumsuz hava koşulları nedeniyle merkez ve bağlı köylerde eğitime bugün ara verildi.
 44. Iğdır–Iğdır’da kar nedeniyle 3 köy okulunda bugün eğitime ara verildi.İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, kar yağışının yoğun şekilde yaşandığı Gülpınar, Alibeyköy ve Kervansaray köylerinde eğitime bir gün ara verildi.

 

 

EK SON DAKİKA GELİŞMELERİ

Son Dakika: Pegasus İstanbul varışlı tüm uçuşları iptal etti! Pegasus Hava Yolları, olumsuz hava koşulları nedeniyle Sabiha Gökçen Havalimanı varışlı tüm uçuşlarını iptal ettiğini duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir