8 Eylül Dünya Fizyoterapi Günü Mesajları

PAYLAŞ
8 Eylül Dünya Fizyoterapi Günü Mesajları
  • 0
  • 1498
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Yazımız 5 Ekim 2022 tarihinde güncellenmiştir.

Dünya Fizyoterapi Günü Mesajları… Türkiye Fizyoterapistler Derneği tarafından 8 Nisan tarihini “Fizyoterapistler Günü” olarak kutlanmasına karar verildi.  yılıa gelindiğinde ise Türkiye Fizyoterapistler Derneği adına Prof. Dr. Hülya Kayıhan tarafından WCPT Genel Kurulu’nda yapılan öneri doğrultusunda 8 Eylül’ün “Uluslararası Fizyoterapi Günü” olarak kutlanmasına karar verildi.8 Eylül, Dünya Fizyoterapi Konfederasyonu’na (World Confederation of Physical Therapy- WCPT) üye olan tüm ülkelerde “ Dünya Fizyoterapi Günü” ( World  Physical Therapy  Day) olarak kutlanmaktadır. Dünya Fizyoterapi Konfederasyonu 1996 yılında,  konfederasyonun resmi olarak ilk  toplantı günü olan 8 Eylül’ü Dünya Fizyoterapi Günü olarak kabul etmiştir.

Ülkemizde ve tüm dünyada 8 EYLÜL tarihi Fizyoterapi Günü olarak kutlansa da uzun süre 8 NİSAN tarihi de bu anlamlı günün tarihi olmuştur.

Konfederasyona üye ülke dernekleri, her yıl Eylül ayının 8’inde düzenledikleri genel ve/veya bölgesel toplantılarla ülke fizyoterapistlerini bir araya getirerek,  bilimsel ve sosyal içerikli çeşitli aktiviteler düzenlemektedir.

Bu günle ilgili kutlama mesajlarından bir derleme hazırladık…

Dünya Fizyoterapi Günü Mesajları

8 Nisan Dünya Fizyoterapi Günü kutlu olsun.

 

8 Eylül Dünya Fizyoterapi Günü kutlu olsun.

 

Tüm Fizyoterapistlerin ve Fizyoterapist adaylarının Dünya Fizyoterapi Günü kutlu olsun.

Mesajları

İnsanların yaşamını kolaylaştıran ve renklendiren Fizyoterapistlerin Dünya Fizyoterapi Günü kutlu olsun.

 

Stresle dolu işinize rağmen yüzünüzden gülümsemeyi eksiltmediğiniz için teşekkür ederiz, gününüz kutlu olsun.

 

İnsanları tekerlekli sandalyelere bağlı yaşamaktan kurtaran fizyoterapistler, sizler birer meleksiniz, gününüz kutlu olsun.

 

Bir daha yürüyemez denen hastaların çocuklarıyla sokaklarda özgürce yürüyebilmesini sağlayan kutsal insanlar Dünya Fizyoterapi Gününüz kutlu olsun.

 

Hayata hareket ve değer katan fizyoterapistlerin Dünya Fizyoterapi Gününü kutluyor, karşılığı tebessüm ve şükran duygusu olan fedakar çalışmaları için teşekkür ediyoruz.

Egzersiz öncesi risk değerlendirmesi, kişiye özel doğru ve düzenli egzersiz programını düzenleyen sağlık profesyoneli olan Fizyoterapistlerin Dünya Fizyoterapistler Günü kutlu olsun.

 

Uluslarası tanımlarda yeterli özlük hakkına sahip ve bağımsız çalışabilen fizyoterapistlerin Türkiye’de de aynı değeri göreceği  Dünya Fizyoterapi Günü ‘nü kutlayacağımız günlere.

 

Yaşamımıza hareket katan, etik ilkelerine sımsıkı bağlı, öğrenmekten ve sorgulamaktan bıkmayan tüm emekçi fizyoterapistlerin 8 Eylül Uluslararası Fizyoterapi Günü’nü kutluyoruz.

 

Türkiye’de kronik hastalık nedeniyle meydana gelen ölümlerin %15’inin yetersiz fiziksel aktivite ile ilişkili olduğu belirtilmiştir. Doğru fiziksel aktivite önerilerini yapabilecek sağlık mensubu fizyoterapistlerdir. Gününüz kutlu olsun.

Bireylerin yaşam kalitesini artıran, toplumsal hayata katılımı sağlayan; tedavi, bakım, eğitim rehabilitasyon hizmetlerinde görev alan fizyoterapistlerin 8 Eylül Dünya Fizyoterapi Günü kutlu olsun

 

Hastalıkların veya hareket bozukluklarının ilerlemesini engelleyerek hastaların günlük hayata bir an önce dönebilmesini sağlamaya yardımcı olan Fizyoterapistlerin Dünya Fizyoterapi Günü kutlu olsun.

 

Vatandaşlarımızın hayatlarına hareket katarak sağlıklı bir yaşam sürmeleri için yola çıkan fizyoterapistlerin “8 Eylül Dünya Fizyoterapi Günü”nü kutluyor ve daha sağlıklı bir gelecek için başarılarının devamını diliyorum.

 

Ortopedik, nörolojik, kardiyak, pulmoner hastalıklar başta olmak üzere birçok alanda aktif olarak çalışan, hastalık progresyonu önlemede, hastane yatışları ve masrafları azaltmada, yaşam kalitesini arttırmada önemli rollere sahip olan Fizyoterapistlerin Dünya Fizyoterapi Günü kutlu olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

blank