Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü Mesajları

PAYLAŞ
Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü Mesajları

Yazımız 1 Nisan 2024 tarihinde güncellenmiştir.

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü Mesajları…
Acil Sağlık Hizmetleri; insanların hiç beklemedikleri anlarda ortaya çıkan zor durumlarda ihtiyaç duyduğu, gerek olay yeri, gerek hastaneye nakil sırasında, gerekse hastanede verilen sağlık hizmetlerini kapsamaktadır. Acil sağlık hizmetlerinin kesintisiz olması, kısa zamanda ulaşılabilir olması ve ekip anlayışı içinde yürütülmesi esastır. Acil tıp teknisyenleri (ATT) ve teknikerleri (paramedik) insan hayatınının söz konusu olmasının getirdiği sorumluluk bilinciyle mesleklerini özveriyle gerçekleştirerek acil tıp ailesinin önemli bir parçasını oluşturmuşlardır. Hastane öncesi acil bakım, travma stabilizasyonu, uygun taşıma yöntemleri ile nakil, temel yaşam desteği gibi hayati konularda eğitimli olan ATT ve paramedikler, saniyelerin önem kazandığı acil durumlarda da ilk yardımın kısa sürede ve etkin olarak yapılmasınına katkı sağlayarak kurtarılacak hayat sayısını artırırlar. Bu kapsamda sahip oldukları mesleki donanımla acil sağlık hizmetlerinin nitelikli sunumunda görev alarak hastaların hayata tutunmasına sağladıkları katkılar çok değerlidir. Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Günü’nde amaçlanan hedef, acil sağlık sisteminde yer alan bütün sağlık çalışanları arasında birlik, beraberlik ve dayanışma ortamını sağlamak kadar, acil sağlık hizmetleri ve ilk yardım konusunda halkımızı bilinçlendirmek ve kamuoyunu doğru bilgilerle aydınlatmaktır.

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü Mesajları

“22 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü Kutlu Olsun”

 

Hayatın pamuk ipliğine bağlı olduğu o anların kahramanları olan Acil sağlık hizmeti çalışanlarının;
22 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü Kutlu Olsun.

 

Gecelerini gündüzlerine katıp; 7/24 fedakarlıkla çalışan sağlık hizmetlerimizin kahramanları Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü kutlu olsun

 

Başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm 112 çalışanlarımızın ve acil tıp teknisyenlerimizin 22 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü Kutlu Olsun!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sağlık Çalışanlarına Teşekkür Mesajları

Her türlü koşul ve ortamda sağlık hizmeti sunmak için engel tanımadan çalışan acil sağlık çalışanlarımızın “Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü” kutlu olsun.

 

Gece gündüz demeden zor şartlar altında fedakârca hizmet veren Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerlerinin 22 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri günü kutlu olsun.

 

Her türlü koşul ve ortamda engel tanımadan vatandaşlarımızın imdadına yetişen sağlık çalışanlarımızın Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü kutlu olsun

 

Acil Sağlık Hizmetlerinde gece-gündüz, pandemi-afet demeden özveri ile görevlerini yapan, çalışkan, fedakâr tüm Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerlerinin, Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü Kutlu olsun!

 

Koşullar ne olursa olsun insanı yaşatmaya ve insan acısını dindirmeye kilitlenmiş, bu kutsal ve onurlu mesleği yerine getiren tüm ATT ve Paramediklerimizin 22 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü’nü kutluyoruz.

 

Bütün acil ve adli vakalara ilk ulaşan, zamanla yarışan, küfür, hareket ve şiddetin her türlüsüne maruz kalan, görev tanımı dışında her işi yapıp üstüne güvenliksiz alanlarda çalışan acil tıp teknisyen ve teknikerleri günü kutlu olsun!

 

İnsan hayatını her şeyin üstünde tutan, şartlar ne kadar zor olursa olsun sağlık hizmeti sunmak için durmadan çaba harcayan tüm ATT ve Paramediklerimizin 22 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü kutlu olsun.

 

Acil Tıp Teknisyenleri ve Acil Tıp Teknikerleri! Sizin verdiğiniz hizmetleri herkes bilmez, kritik anları yaşayan bilir. Ambulanstaki hasta, olay yerinde ilk müdahaleyi yaptığınız yaralı bilir. Sizi takdir eden hekim bilir. Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü kutlu olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir