Ahmet Mete Işıkara Anma Mesajları

PAYLAŞ
Ahmet Mete Işıkara Anma Mesajları
  • 0
  • 49
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Yazımız 6 Şubat 2023 tarihinde güncellenmiştir.

Ahmet Mete Işıkara Anma Mesajları…
Ahmet Mete Işıkara, 1941 yılında Mersin’de doğmuştur. 1959 yılında Mersin Lisesi’nden, 1965 yılında İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi’nin jeofizik bölümünden mezun olmuştur. Aynı sene, mezun olduğu bölüme asistan olmuştur. Daha sonra, birçok grup ve komitede görev aldıktan sonra, 1985 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde göreve başlamış ve müdür yardımcısı; 1991 yılında da müdür olmuştur. 1999 Gölcük depremi sonrasında toplumu bilinçlendirme konusunda çalışmalar yapmış ve Deprem Dede ismiyle tanınmıştır. 21 Ocak 2013 tarihinde İstanbul’da tedavi gördüğü Medical Park Hastanesi’nde çoklu organ yetmezliğinden vefat etmiştir.

Vefat yıldönümünde Deprem dedemiz ile ilgili paylaşılan anma mesajlarından bir derleme hazırladık….

Ahmet Mete Işıkara Anma Mesajları

Ahmet Mete Işıkara ‘yı Saygıyla anıyoruz.

Ahmet Mete Işıkara

Türkiye’de deprem gerçeğini öğreten Ahmet Mete Işıkara’yı saygı, sevgi, minnetle anıyorum

 

Ölümünün 10.yılında Deprem Dede Ahmet Mete Işıkara’yı saygı ve rahmetle anıyorum nurlar içinde uyu güzel insan

 

Türk bilim insanı, jeofizik mühendisi ve eğitimci, gönlümüzde ‘’Deprem Dede’’ olarak yaşayan Ahmet Mete Işıkara ‘yı vefatının yıl dönümünde saygıyla anıyorum.

 

Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli jeofizik mühendislerinden olan: Ahmet Mete Işıkara namı diğer “Deprem Dede”yi saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz.

 

“Deprem öldürmez, tedbirsizlik öldürür.” sözleri hala kulaklarımızda olan namı diğer Deprem Dede’miz, Ahmet Mete Işıkara’yı ölümünün 10. yılında saygı ve sevgiyle anıyoruz.

Türkiye’nin hala büyük eksikliklerinin olduğu deprem konusunda halkı bilinçlendirmek için yıllarca emek veren Deprem Dedemiz Ahmet Mete Işıkara’yı vefatının 10. yılında saygı ve rahmetle anıyorum.

 

“Deprem öldürmez, bina öldürür” mottosunun sahibi, topluma depremlerin önlenemeyeceğini, ancak zararlarının azaltılabileceği bilgisini aşılayan Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara Hoca’mızı saygı ve rahmet ile anıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Deprem Geçmiş Olsun Mesajları

Ömrünü depreme karşı toplumu bilinçlendirmek için adamış, namı diğer “Deprem Dede” Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara ‘yı aramızdan ayrılışının 10. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

Bilgileri ile toplumumuzu aydınlatan ve depreme karşı daha hazırlıklı olmamız için durmaksızın çalışan bilim insanı, Deprem Dede Ahmet Mete Işıkara’yı vefatının 10. yıl dönümünde rahmet ve saygıyla anıyoruz.

 

Boğaziçi Üniv. Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü müdürlük görevini 11 yıl sürdürmüş, deprem ve depremden korunma bilincinin yerleştirilmesine büyük emek harcamış Prof.Dr. Ahmet Mete IŞIKARA hocamızı, aramızdan ayrılışının 10. yılında saygı ve rahmetle anıyoruz.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi eski Müdürü, 1999 Gölcük depremi sonrasında bilgilerini bizlerle paylaşan, çocukların “Deprem Dedesi”, yerbilimci Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara’yı vefatının 10. yıldönümünde rahmet ve saygıyla anıyorum. Mekânı Cennet, ruhu şâd olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir