Alaeddin Yavaşca Taziye Mesajları

PAYLAŞ
Alaeddin Yavaşca Taziye Mesajları
  • 0
  • 157
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

Yazımız 1 Ocak 2023 tarihinde güncellenmiştir.

Klasik Türk müziği sanatçısı, icracı ve bestekar Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca, 23 Aralık 2021 tarihinde 95 yaşında hayatını kaybetti.

Üstadın cenazesi, 25 Aralık 2021 Cumartesi günü saat 10.30’da Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak törenin ardından, öğle namazından sonra Fatih Camii’nden kaldırılıp Yahya Efendi Kabristanı’na defnedilecek.

Alaeddin Yavaşca hocamızın vefatı sonrası yayımlanan taziye mesajlarından bir derleme hazırladık. Mekânı CENNET olsun

Alaeddin Yavaşca Taziye Mesajları

Türk müziği bir çınarını daha kaybetti.

 

Hekimliği musikişinaslığı ile bir güzel insan Hakk’a yürüdü. Rahmet ve dua ile…

 

Sanatkâr, icracı, bestekâr Prof. Dr. Alâeddin Yavaşca, bugün hayata gözlerini yumdu. Allah rahmet eylesin.

Alaeddin Yavaşca

Bir beyefendi göçtü. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve tüm Kilislilere başsağlığı diliyorum.

 

Müziğimizin değerli üstadı Dr. Alâeddin Yavaşca Bey Hakk’a yürümüş. Allah mağfiret eylesin. Ailesinin, talebelerinin ve sevenlerinin başı sağolsun.

 

“Artık solan bu bahçelerde bülbüllere yer yok.”
Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca hocamıza Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyorum…..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Alâeddin Yavaşca Sözleri

Türk Müziğinin büyük bestekârlarından ve yorumcularından kıymetli sanatçı Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca vefat etmiştir. Ailesine ve sevenlerine baş sağlığı dileriz.

 

Tıp doktoru ve Klasik Türk Müziği sanatçısı… Her açıdan örnek aldığım değerli üstad, meslektaşım Alaeddin Yavaşca’yı kaybettik…. Mekânı cennet olsun…

 

Müziğimizin kıymetli hocası, bestekâr, musikişinas, yorumcu Alaeddin Yavaşca Bey Hakk’ın rahmetine kavuştu. Hepimizin başı sağ olsun. Bu gök kubbede hoş bir sada bırakıp gitti. Mekânı cennet olsun.

Türk müziğinin en büyük bestekâr ve yorumcusu yüzlerce hekim ve sanatçı yetiştiren musikinin mihenk taşlarından Prof. Dr. Alâeddin Yavaşca vefat etti. Türk musikisi bir değerini daha kaybetti.

 

Klasik Türk Müziğinin çok büyük değeri Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca Beyefendi’nin vefat haberini üzüntü ile öğrendim.. Ailesine, Sanat camiasına, sevenlerine başsağlığı ve sabırlar dilerim. Makamı cennet olsun…

 

Türk müziğinin duayen ismi, musiki sanatçısı ve bestekâr Prof. Dr. Alâeddin Yavaşca Beyefendi’ye Allah’tan rahmet niyaz ediyor, ailesine, tüm sevenlerine ve sanat camiamıza başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun.

 

Büyük sanatkar ve bestekar, Türk musikisinin fem-i muhsinlerinden Alaeddin Yavaşca’ya Cenab-ı Allah’tan rahmetler niyaz ediyorum. Ailesine, Türk sanat camiasına, aziz milletimize baş sağlığı diliyorum. Ruhu şad, mekânı cennet olsun.

 

Prof. Dr. Alâeddin Yavaşca Türk musikisinin mihenk taşlarından biriydi. Ardında bıraktığı 652 beste, 256 ödül ve dillerimizdeki “Gitti gelmez bahar yeli, Şarkılar yarıda kaldı” nağmeleriyle ebediyete kavuştu. Allah rahmet eylesin, ruhu şad olsun…

 

Yetiştirdiği sayısız öğrenciyle klasik Türk müziğine büyük emekleri geçmiş değerli sanatçı Prof. Dr. Alâeddin Yavaşca’nın vefatını derin bir teessürle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum.

 

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü sahibi olan Türk sanat müziğinin büyük bestekâr ve yorumcularından, Devlet Sanatçımız Prof. Dr. Alâeddin Yavaşca’nın vefatını derin bir üzüntüyle öğrendik. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

 

Dillerden düşmeyen şarkıların bestekârı, Türk Sanat Müziği’nin unutulmaz ismi, Devlet Sanatçımız Prof. Dr. Alâeddin Yavaşca’ya Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânı cennet olsun. Başta Ayten Ablamız olmak üzere yakınlarının ve tüm sanatseverlerin başı sağ olsun.

 

Klasik Türk Müziğinin duayeni, Devlet Sanatçısı, hocamız Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca’nın vefatı bizleri derinden üzdü. Sayısız beste, semai, şarkı ve saz eserlerinin yanı sıra güler yüzü ve tevazusu ile de TRT ailesinin gönlündeki unutulmaz yeri daim olacak… Mekânı cennet olsun.

 

Klasik Türk müziğine sayısız eseri ile imza atmış, değerli sanatçı Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca aramızdan ayrıldı. Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü sahibi ve Devlet Sanatçısı unvanına sahip hocamızın, TRT’ye ve Türk musikisine katkılarından dolayı minnettarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir