Alev Alatlı Taziye Mesajları

PAYLAŞ
Alev Alatlı Taziye Mesajları

Yazımız 4 Mart 2024 tarihinde güncellenmiştir.

Alev Alatlı Taziye Mesajları…

Alev Alatlı (16 Eylül 1944, İzmir – 2 Şubat 2024, İstanbul), Türk yazar, akademisyen, sosyolog, köşe yazarı ve ekonomist. Alev Alatlı bir süredir tedavi gördüğü hastanede 2 Şubat 2024 tarihinde vefat eti.

Vefat haberinin duyulması ile sosyal medya üzerinden yayımlanan taziye mesajlarından bir derleme hazırladık…

Bilgilendirme: Alev Alatlı Hocamızın cenaze namazı yarın (3 Şubat Cumartesi) öğle namazını müteakip Eyüp Sultan Camiinde kılınacaktır.

Alev Alatlı Taziye Mesajları

Bu topraklardan bir Alev Alatlı geçti. Mekanı cennet olsun.

 

Türkiye bir AKÎL İNSANI kaybetti..Alev Alatlı vefat etti.. Allah rahmet eylesin..

 

Alev Alatlı Hakk’a yürüdü. Allah rahmet eylesin, mekânı cennet olsun inşallah

 

Aramızdan ayrılan Alev Alatlı’ya Allah’tan Rahmet ailesi ve sevenlerine sabır diliyoruz

 

Hakikati konuşmaktan çekinmeyen birisiydi.. Allah, Alev Alatlı’ya rahmet etsin.. Mekânı cennet olsun.

Alev Alatlı Taziye Mesajları

Alev Alatlı bu dünyadan göçmüş. Bilge kadındı. Entelektüel duruşuyla yolumuzu aydınlattı hep. Allah rahmet eylesin.

 

Türk Düşünce ve Edebiyat dünyasının önemli ismi Alev Alatlı hocamız vefat etti. İyi bilirdik. Mekânı cennet olsun.

 

Asrın münevverlerinden, Milli Edebiyatımızın duayenlerinden Alev Alatlı’ya Yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına, sevenlerine ve milletlimize başsağlığı diliyorum. Mekânı Cennet Olsun!

 

Alev Alatlı hoca emanetini sahibine teslim etti… Rabbim rahmeti ile muamele etsin, eksiklerini noksanlarını affeylesin. Bu toprakların çocukları olarak kendisinden razıydık, Allah’ta razı olur inşallah..

 

Alev Alatlı vefat etmiş. Allah rahmet eylesin. Nevi şahsına münhasır bir mütefekkir ve yazardı. Türk fikir ve edebiyat tarihinde daima saygıyla anılacak. Yakınlarının ve sevenlerinin başı sağ olsun.

 

Son nefesine kadar bildiklerini aktarmak için çalışan ve ardında unutulmaz bir kültürel bellek ile hacimli bir külliyatı miras bırakan merhum Alev Alatlı’nı 80 yıllık ömrüne sığdırdıkları…

Düşün ve edebiyat dünyamızın münevver ismi, ayakları bu topraklara basan, satırları Türkiye kokan bilge yazarımız Alev Alatlı’yı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyorum.
Başımız sağolsun. Allah rahmet eylesin.

 

Yazar ve eğitimci, düşünce ve edebiyat camiamızın değerli ismi Alev Alatlı’nın vefat haberini üzüntüyle öğrendim. Merhumeye Allah’tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum.

 

Fikirleri ve eserleri ile kuşaklara ilham veren, Üniversitemizin kurucusu ve Mütevelli Heyet Başkanı muhterem Alev Alatlı Hocamız ebediyete irtihal etti. Tüm sevenlerinin ve Kapadokya Üniversitesi camiasının başı sağ olsun.

 

Saygıdeğer Alev Alatlı hocamız rahmetlik oldu. Türkiye’yi ve medeniyetimizi merkeze koymuş, farklı bakış açılarıyla engin ufukları olan büyük bir değerimizdi. Ruhu şad, mekânı cennet olsun.

 

Fikirleri ve eserleri ile kuşaklara ve bizlere ilham veren ülkemizin yetiştirdiği değerli yazar ve mütefekkir Alev Alatlı’nın vefatını teessürle öğrendim. Kıymetli hocamıza Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum.

 

Yaşadığımız çağda ve Çoraklaşan edebiyat ve düşünce dünyamızın son meyvelerinden,”HER YASAL HAK, HELAL DEĞİLDİR.” diyen mütefekkire Alev Alatlı Hakka yürüdü. Cenab-i Hak taksiratını affetsin, mekân-ı cennet olsun, sevenlerine sabırlar ihsan etsin.

 

Kalemi ve sözüyle hakikati savunan, bu memleket için düşünen, yazan ve yaşayan, ülkemiz için çok büyük bir değer olan Alev Alatlı Hocamız Hakk’ın rahmetine kavuştu.
Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Başımız sağ olsun.

 

Fikir ve eserleriyle kuşakları kuşatan, yazar, mütefekkir, münevver, bilge Alev Alatlı hanımefendi fani dünya hayatını tamamlayıp ahirete irtihal etmiştir; Kendisine Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları, öğrenci ve sevenlerine baş sağlığı dileriz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun…

 

Fisebilillah kavramı ayağa kaldırılmalı diyen, Her yasal hak helâl değildir diyen, Hangi dilde ‘Canın sağ olsun’ tabiri var? diyen, ve ardında sayısız eser bırakan değerli Hocam Alev Alatlı dünya hayatını terk etti. Allah rahmetiyle muamelede bulunsun, nur içinde yatsın.

 

Ülkemizin son dönemde yetiştirdiği en önemli münevverlerden, tarihten bugüne ve geleceğe tespitle beraber teklif de üreten, perspektifler sunabilen, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü sahibi Alev Alatlı hocamız, eserleri ve fikirleriyle aramızda yaşamaya devam edecektir. Kıymetli Alev hocamızın ailesine, sevenlerine, okurlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum.

 

Ülkemizin değerli yazar ve mütefekkiri Alev Alatlı Hanımefendi’nin vefatını derin bir teessür ile öğrendim.
Zihni tüm dünyayı dolaşırken kalbi kendi inancında, ülkesinde, medeniyetinde sabitkadem olan, fikirlerinin merkezine aklı, ahlakı, adaleti, adabı ve aşkı yerleştiren, bu fani dünyada aslolanın helalleşmek olduğunu hatırlatan mütefekkirimiz Merhumeye Cenab-ı Hakk’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabr-ı cemil niyaz ediyorum. İlim ve tefekkür dünyamızın başı sağ olsun.

 

Bu toprakların yetiştirdiği en kıymetli münevverlerden, daima hak ve hakikatten taraf duruşuyla gönlümüzde ve hafızamızda müstesna bir yere sahip Alev Alatlı’yı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyim.
Geride sevgi ve saygıyla anılacak bir ömür, unutulmaz eserler ve aydınlık bir iz bıraktı.
Kendi ifadeleriyle Sayın Alatlı’yı “güneşin battığı diyarlardan doğduğu diyarlara, aydınlanma kutbundan merhamet kutbuna hicret etmeye çalışan, hakikati arayan bir entelektüel” olarak hürmetle anacağız.
Sayın Alatlı’ya Allah’tan rahmet, ailesine, öğrencilerine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir