Aşk Sözleri

PAYLAŞ
Aşk Sözleri
  • 4889
  • +
  • -

Yazımız 28 Mayıs 2022 tarihinde güncellenmiştir.

Aşk Sözleri…Kadim duygu olan aşkı anlatan muhteşem sözlerden bir bukle sizlere…..

 

Sen benim yıldız kayarken tuttuğum dilek değil, ezan okunurken ettiğim “duamsın”.

 

Hiç acı çekmeden mutluluğun değerini anlayamazsın. İki damla gözyaşı dökmeden gülmenin estetiğini alamazsın. Aşık olmak istiyorsan, “önce yanmayı göze alacaksın”.

Aşk

Hasretim sana yar, seni sevmem bir kızılcık çiçeğinin baharına dönmesi gibidir. Senin bakışların ömrümü uzatan bir iksir. Ve ben sevgili, şimdiye kadar hiç kimsede hissetmediğim duyguları seninle yaşıyorum.

 

Ömrümün en virane sapağında denk geldi sana düşlerim, seni seven kalbim ve saçlarına vurulan gözlerim oldu en büyük suçlu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sevgililer Günü Mesajları

Krizantem çiçekler besliyorum zulamda, senli düşünceler girdap oluşturuyor beynimde ve ben sana haddinden fazla “vurgunum” ey güzel. Bak bana gülümseyen bakışlarınla..

 

Seviyorum, hem de senin anlayamayacağın kadar. Hani o sonbahar akşamlarında çiselenen yağmurun narin sesi olur ya, o denli mırıldanıyorum ismini sokaklara.

 

Dönüveriyorum karşıma çıkan her çıkmazdan, hasretin karşılıyor beni ay ışığına çalmış bir bank köşesi. Ve ben susuyorum aşkımla ve sevgimle sana dair ne varsa içimde.

 

Tenimizin rengi ne olursa olsun, her gece aynı ayın ışığında titremek bize haz veriyorsa aşkımız bir, sevdamız birdir bizim.

 

Aşk insanın kalbine sevdiğini tıka basa doldurması gibidir.

 

Dilden dökülen muhteşem sözlerin değil bakışlarındır beni sana maşuk eden.

 

Birini çok sevmen onu mutlu edebileceğin anlamına gelmez. Mümkünse çok sevme, güzel sev. Çünkü sevilmeye ihtiyaç duyanlar farklı hissetmek isterler, çok hissetmek değil!

 

En sevdiğin sözlerin onun dilinden döküldüğünü fark ettiğin an, aşık olmaya başladığın andır.

 

Eğer zaman kavramın karışıyorsa, saatleri şaşırtan bir kadına aşık olmuş olabilirsin.

 

Aşık insan susmaya başladıysa aslında kendisiyle sessiz bir şekilde konuşuyor demektir.

 

Bazen şiirlerin bile dili dolanır aşkın karşısında.

 

Aşkın miladı sevdiğin kişinin gözlerinin gözlerine değmesiyle başlar. Önce tene değmeye çalışanlar miladı değil kıyameti yaşarlar.

 

Gözlerin beni benden aldı. İçimde fırtınalar kopartan, aşk sandalını okyanusta deviren gözlerin. Baktıkça cennetin bir bahçesi zannettiğim, baktıkça seni daha çok sevdiğim gözlerin. Bir kurşun gibi vurur beni, gözlerime değdiği zaman gözlerin.

 

– Seni seviyorum.

+ Beni sevdiğine dair kanıt göster?

– Kanıt inancı öldürür. Eğer kanıt gösterirsem seni sevdiğimi bilirsin. Ben “seni sevdiğimi bilmeni” değil, “seni sevdiğime inanmanı” istiyorum..

+ Neden?

– Çünkü bilmek beyinle, inanmak kalple yapılan iştir.

Sweet November

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir