Atatürk Havalimanı’na Veda Sözleri

PAYLAŞ
Atatürk Havalimanı’na Veda Sözleri
  • 0
  • 960
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Yazımız 16 Mayıs 2022 tarihinde güncellenmiştir.

Atatürk Havalimanı’na Veda…1953 yılında hava trafiğine açılan Atatürk Havalimanı İstanbul’un Avrupa Yakasında Yeşilköy semtinde bulunmaktadır.

Yeni yapılan hava limanı sebebi ile 5 Nisan 2019 Cuma günü yapılan son seferlerden sonra kapanmış ve yeni hava limanına taşınma işlemi başlatılmıştır. Atatürk Havalimanında son yapılan sefer Singapur seferi olmuştur.

Bir çok hatıranın, özlemlerin ve kavuşmaların yaşandığı bu yaşayan tarih olan kurumun kapanışı başta çalışanlar olmak üzere herkeste bir derin bir üzüntü yaşatmıştır. Bu yazımızda fazla uzun olmasa da veda sözlerinden ve videolarından bir demet hazırladık…

İnsanların kaliteli ve konforlu ulaşımı için fedakarca çalışan tüm hava limanı çalışanlarına emekleri için teşekkür ederiz.

Atatürk Havalimanı’na Veda Sözleri

İstikbal göklerdedir.-Mustafa Kemal ATATÜRK

 

 

Bazı vedalar hiç edilmedi.

 

Bir dosttan yada aileden ayrılmak kadar zor…

Atatürk Havalimanı'na Veda

İstanbul semaları  artık  sessiz…Elveda….

 

Bir şarkısın sen ömür boyu sürecek ve anılarda her daim kalacaksın.

 

Sevinçlerim, üzüntülerim, hasretlerim ve yaşanmışlıklarım… Hoşça kal gözümün çiçeği…

 

Vedalar gözüyle sevenler içindir, çünkü gönlüyle sevenler ayrılamaz. Mevlana

Unutma her gidiş bir ayrılık değildir. Çünkü ne kadar uzağa gidersen git, yüreğin hala bıraktığın yerdedir

blank

Ne hasretleri bitirip ne hüzünleri başlattın benim yüreğimde! Vatan sevgimin ve  özlemimin simgesiydin adeta! Çok özleyeceğim. Elveda

 

Vedalara, sevdalara, kavuşmalara, aşklara, mutluluk göz yaşlarına şahit olan hava limanımız bugün ışıklarını kapatıyor Elveda,  her daim yüreğimde olacaksın.

 

Sallanan mendiller, dökülen gözyaşları ve acı tatlı bir çok hatıra ile yüreklerde silinmez izler bırakan hava limanımıza elveda…

blank

Atatürk Havalimanı’nda son anons:

“Değerli yolcularımız, bir yüz yıl boyunca Türk sivil havacılığına hizmet veren İstanbul Atatürk Havalimanı bu akşam son uçuşun ardından tarifeli seferlere kapatılacaktır.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  16 Mayıs 1919 Sözleri
Son Anonsun Tamamı

Değerli yolcularımız, bir yüzyıl boyunca Türk Sivil Havacılığı’na hizmet veren İstanbul Atatürk Havalimanı, bu akşam saat 02.00’de gerçekleştirilecek son uçuşun ardından tarifeli seferlere kapatılacaktır. TAV Havalimanları olarak 20 yılda 665.000.000 yolcuya hizmet sunmanın gururuyla teşekkür ediyor, iyi yolculuklar diliyoruz.

Dear passengers, Istanbul Atatürk Airport wich as been serving Turkish Civil Aviation for a century, will be closed to scheduled flights this tonight after the last fight at 02.00. As TAV Airports, we would like to thank you with the pride of serving 665.000.000 passengers in 20 years and wish you a pleasant journey.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir