Avukatlar Günü Mesajları

Avukatlar Günü Mesajları

Bugün 5 Nisan Avukatlar Günü. Mülkün temeli olan adaletin olmazsa olmaz unsurlarından olan avukatların, bu gününe özel kutlama mesajları ve sözlerden bir demet hazırladık.

 

Hak ve hukukumuzu koruyan avukatlarımızın, avukatlar gününü kutlarım.

 

Kutsal Savunma Hakkımızın Temsilcileri; Değerli Avukatlarımızın Avukatlar Günü Kutlu Olsun!

 

Hukuk sisteminin en dayanıklı zincirleri olan cansiperane bir şekilde hakkın peşinden giden tüm avukatların Avukatlar Günü kutlu olsun.

 

Haklının ve ezilenin yanında dimdik ayakta duran ve tüm gücünü kullanan avukatlarımıza selam olsun. Avukatlar Gününüz kutlu olsun.

 

 Toplum içerisindeki adaletin yapı taşlarından birisi olan ve işlerini hakkı ile yapıp mazlumların yanında yer alan tüm avukatların Avukatlar Günü kutlu olsun.

 

Daima adaleti,hakkı ve hukuku gözeten avukatlarımızın ve hukuk camiamızın 5 Nisan Avukatlar Günü ‘nü kutlar,görevlerinde başarılar dilerim.

 

Savunma hakkı gibi kutsal bir kamu hizmeti gören avukatlarımızın tüm toplumda gerekli saygınlığa erişmesi ve bu bilincin tüm topluma yerleşmesi arzusu ile avukatlarımızın Avukatlar Gününü kutlarım.

 

 

Hukuk devletinin olmazsa olmazı yargı erkinin temel taşı ve en büyük güvencesi olan, savunma mesleğinin temsilcileri olan Avukatlarımızın bu özel gününü kutlar, mesleğin ve yargının tüm sorunlarının çözülmüş olduğu güzel günlere kavuşmamızı dilerim.

 

 Birey hak ve özgürlüklerinin savunulmasında ,hakların korunmasında, hukukun üstünlüğünün var olmasında yılmadan caba gösteren; demokratik, laik, sosyal ve hukuk devletinin devamının güvencesi olan siz değerli avukatlarımızın 5 nisan avukatlar gününü kutlar saygılar kutlarım.

 

Hukuk sistemimizin vazgeçilmez unsurlarından  savunma sorumluluğuyla yükümlü avukatlarımız, vatandaş-devlet iliksilerinin çağdaş çerçevede yürümesi acısından önemli bir görev yapmaktadırlar. Bu vesile ile tüm Avukatlarımızın Avukatlar Günü’nü kutluyor, selam ve saygılar sunuyorum.

 

İlk kadın avukatımız Süreyya Ağaoğlu

******************

Avukat mazlum için bir sığınaktır…

 

Avukatlar adaletin yapı taşlarındandır…

 

İyi bir avukat, adaletin yıldızlarındandır.

 

Avukat çetrefilli oyunları bozan bir neferdir…

 

Adil bir avukat karanlığa meydan okuyan güneşe benzer…

 

Oku evlat avukat ol,haksızlığa barikat ol,para – pula köle olma,Hakkı savun hakikat ol

 

Avukatlar ile yükselmez bir ülke, ancak şu unutulmamalıdır ki zirvede durmasana yardımcı olabilecek bir meslek gurubudur…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?