Bülent Ecevit’i Anma Mesajları

PAYLAŞ
Bülent Ecevit’i Anma Mesajları

Yazımız 27 Kasım 2023 tarihinde güncellenmiştir.

Bülent Ecevit’i Anma Mesajları…
Mustafa Bülent Ecevit (28 Mayıs 1925, İstanbul – 5 Kasım 2006, Ankara); Türk siyasetçi, gazeteci, şair, yazar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Devlet Bakanı, Başbakan yardımcısı. 1974–2002 yılları arasında dört kez Türkiye Başbakanlığı görevini üstlenmiştir. 1972–1980 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığında, 1987–2004 yılları arasında ise Demokratik Sol Parti Genel Başkanlığında bulunmuştur.

Ecevit, ABD, İngiltere ve batılı ülkelerin şiddetle karşı çıkmasına rağmen 1974 yılında “Ayşe tatile çıksın” parolasıyla Kıbrıs Harekâtı’nı gerçekleştirerek 1999 yılında da PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın Kenya’da yakalanarak Türkiye’ye getirilmesini sağlayarak Türk tarihine silinmez bir iz bırakmıştır. Mustafa Kemal Atatürk’ten sonra mal varlığını devletine bağışlayan tek Türk devlet adamıdır.

5 Kasım 2006 yılında vefat eden Bülent Ecevit’i anma mesajlarından bir derleme hazırladık…

Bülent Ecevit’i Anma Mesajlar

Bu dünyadan bir Karaoğlan geçti. Saygı ve minnetle

 

Değerli siyaset insanı Bülent Ecevit’i vefat yıl dönümünde rahmet ve saygı ile anıyorum.

Bülent Ecevit'i Anma Mesajları

Kıbrıs Fatihi, Karaoğlan Bülent Ecevit ‘i aramızdan ayrılışının 17. Yıldönümünde saygı, sevgi, özlem ve rahmetle anıyorum.

 

CHP ve DSP Genel Başkanı ve Başbakanımız rahmetli Bülent Ecevit’i vefatının 176. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz. Mekanı Cennet olsun.

 

“Türk siyasetinde her zaman için nezaketi, zarafeti ve dürüstlüğü ile hatırlanacak olan eski Başbakanlarımızdan Bülent Ecevit’i, vefatının yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz…”

 

Emekçi, dürüst, mütevazi, şiire tutkun, halkçı lider Bülent Ecevit’i büyük bir hasret ve saygıyla anıyor, değerini çok daha iyi anlıyoruz. Ruhu şad olsun

blank

Halkçı tavrı, ülke için zor zamanlarda aldığı önemli sorumluluklar ve siyasi tarihimizdeki duruşuyla unutamayacağımız bir lider olan Bülent Ecevit’i vefat yıl dönümünde rahmet ve saygı ile anıyorum.

 

Vatanseverliği, dürüstlüğü, halk ve emekten yana olan tavrıyla siyasi tarihimizin en önemli isimlerinden biri olan Başbakanımız, halkın Karaoğlan’ı Bülent Ecevit’i aramızdan ayrılışının 17. yılında sevgi, saygı ve rahmetle anıyorum.

 

Türk siyasetinin dürüst ve hoşgörülü adlarından biri olarak Başbakanlık görevi de yaparak iz bırakan, Karaoğlan takma adıyla Türk siyasetinin Karaoğlan’ı olan; değerli gazeteci, yazar, şair ve devlet adamı Bülent Ecevit’i saygıyla anıyorum.

blank

‘Ne ezilen, ne ezen; insanca hakça bir düzen’ diyen, siyasi tarihimizin en ilkeli ve dürüst liderlerinden, büyük devlet adamı, Türkiye’nin Karaoğlanı Bülent Ecevit’i saygı, özlem ve rahmetle anıyorum.

 

Adil bir yaşam, adaletli bir Türkiye için hayatını adayan, “Ne ezen, ne ezilen, insanca, hakça bir düzen” şiarıyla halkın Karaoğlan’ı olan, şair ve gazeteci, Bülent Ecevit’i aramızdan ayrılışının 17. yılında özlemle ve saygıyla anıyorum.

 

Türk demokrasinin gelişmesinde önemli roller üstlenmiş, siyasi tarihimizin başat karakterlerinden, politikacı kimliğinden gazeteciliği, şairliği ile ülkemizin yetiştirdiği değerli isimlerden Bülent Ecevit’i vefat yıl dönümünde rahmet yâd ediyorum.

 

Emeğin korunması, sosyal devletin geliştirilmesi ve sosyal hakların korunması için verdiği mücadele ile her zaman örnek olan merhum Bülent Ecevit’i rahmet ve özlemle anıyorum. Saygı ve sevgilerimle.

 

Vefatının 17. Yıldönümünde DSP Onursal genel başkanı, İşçi babası Karaoğlan’ı rahmet ve özlemle anıyoruz. Ruhun şad mekânın cennet olsun dürüst adam.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirblank