Büyümenin İzlenmesi Günü Sözleri

Büyümenin İzlenmesi Günü Sözleri


Sağlık Bakanlığı tarafından ülke genelinde büyüme ve gelişmenin izlenmesi programı yürütülmekte olup bu program kapsamında her yıl 15 Nisan Büyümenin İzlenmesi Günü olarak kutlanmaktadır.

Büyümenin İzlenmesi Programının amacı; Sağlam, hasta çocuk ayrımı yapmadan tüm çocukların hangi ortamlarda, nasıl bir beslenme uygulanarak büyüdüklerini, kilolarını, boylarını ölçerek sağlıklı bir gelişim gösterip göstermediklerinin saptanması ve erken tanı konularak müdahale edilmesidir.

 Bu yazımızda büyümenin izlenmesi ile ilgili sözlerden ve mesajlardan bir derleme hazırladık.

 

Büyümenin izlenmesi zorunludur.

 

Sağlıklı çocuklar, sağlıklı bir dünyanın ilk adımıdır!

Çocuğunuz hastalanmadan önlem alabilirsiniz…

 

Göz açıp kapayıncaya kadar sağlıklı büyüsün…

 

Çocuğunuzun sağlığı için büyüme ve gelişmesini titizlikle takip edin.

Çocukların Sağlıklı Büyümeleri, Sağlıklı Erişkinler Olmaları İçin Büyümenin İzlenmesi Önemlidir.

 

İyi büyümeyen Bebeğin

Ya bir hastalığı vardır

Ya da iyi beslenemiyordur.

Bebeğinizin Büyümesini takip ediniz.

Büyüme çocuk sağlığının temel göstergelerindendir. Yeterli ve sağlıklı beslenme, düzenli uyuma ise büyümenin altın anahtarlarıdır.

 

Bebeğinizin sağlıklı ve dengeli beslendiğinin en iyi göstergesi; büyümesidir. Çocuklarınızın düzenli olarak muayene ve kontrollerini yaptırmayı ihmal etmeyin.

 

Çocuklarda görülen pek çok hastalığın ilk belirtisi büyüme ve gelişmenin duraklaması olduğundan çocukların gelişimlerinin izlenmesi önemlidir.

 

Büyümenin izlenmesi; çocuğun mevcut beslenme, büyüme ve gelişmesinin değerlendirilmesi, hastalıkların erken tespit edilerek önlenmesi ve tedavisi bakımından oldukça önemlidir.

 

Büyüme ve gelişme anne karnında başlar ve ergenlikle son bulur. Bir çocuğun büyümesinin olumsuz etkilenmesi, sağlık sorunlarının habercisi olabilir. Bu nedenle büyümenin izlenmesi önemlidir.

Büyümenin izlenmesi, çocuğun gelişiminin belirli aralıklarla ölçümlenerek değerlendirilmesidir. Çocukların sağlıklı bir yaşam sürmesi için gelişimlerinin sık sık kontrol edilmesi gerekir. 

 

Büyümenin izlenmesi,  büyümede meydana gelen duraksama ya da yavaşlamaların erken dönemde tespit edilmesinde çok önemli bir yere sahiptir. Çocuklarımızın sağlığı için Aile Hekimlerinizin takip ve izlemlerini aksatmamaya özen gösterin.

 

Bebek ve çocuk sağlığını korumak, desteklemek ve geliştirmek amacıyla büyümenin izlenmesi, geleceğe dönük donanımlarının sağlıklı oluşturulması yaşamsal önem taşımaktadır. Çocuk sağlığı, insana ve topluma yapılan yatırımın en kıymetlisidir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?