Cengiz AYTMATOV’u Anma Mesajları

PAYLAŞ
Cengiz AYTMATOV’u Anma Mesajları

Yazımız 1 Temmuz 2024 tarihinde güncellenmiştir.

Cengiz AYTMATOV’u Anma Mesajları…Cengiz Aytmatov,  Kırgız edebiyatçı, gazeteci, çevirmen, diplomat ve siyasetçi. Türk Dünyası’nın ünlü yazarlarındandır ve Türk kültür zenginliğini dünyaya tanıtmıştır. 

Bu bilge yazarımız 10 Haziran 2008 tarihinde vefat etmiştir. Yazarın başta okuyucuları olmak üzere sevenlerinin paylaştığı anma mesajlarından bir derleme hazırladık..

Cengiz AYTMATOV’u Anma Mesajları

Bozkırın Büyük Bilgesi’ni saygıyla ve rahmetle anıyorum..

 

Cengiz AYTMATOV ‘u Uçmağa Varışının Yıl Dönümünde Yad Ediyorum Kutlu Tinin Şad Olsun

Cengiz AYTMATOV'u Anma Mesajları

Tanrı dağlarının büyük ozanı Cengiz Aytmatov u vefatının 16. yıldönümünde saygı rahmet ve şükranla anıyoruz.

 

Eserleriyle Türk kültür zenginliğini tüm dünyaya tanıtan Türk aydını Cengiz Aytmatov’u saygıyla anıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Cengiz Aytmatov Sözleri

Cengiz AYTMATOV’u Anma Mesajları

Bozkırı sevdiren, bozkırı görmeyene bile derin izler bırakan insan.. Ruhun Şad Olsun, Saygıyla Anıyoruz

 

Türk dünyasının usta ismi, Bozkırın bilge kalemi, Kırgız Edebiyatçı Cengiz Aytmatov’u vefat yıl dönümünde rahmetle anıyoruz.

 

Türk kültürünün zenginliğini eserleriyle dünyaya tanıtan Kırgız edebiyatının usta yazarı Cengiz Aytmatov’u vefatının yıl dönümünde saygıyla anıyoruz.

 

Çağdaş Türk Dünyası Edebiyatının önde gelen isimlerinden, yazarımız Cengiz Aytmatov’u vefat yıldönümünde saygı ve minnetle anıyoruz. Ruhu şad olsun.

 

Tanrı dağlarının büyük ozanı Cengiz Aytmatov u vefatının 16.yıldönümünde saygı ve şükranla anıyorum. Kutlu tini şâd, Kurganı nur, Uçmağı bengi olsun…

blank

Kaleme aldığı eserleriyle Türk kültürünün zenginliklerini dünyaya tanıtan, Türk Dünyasının bilge yazarı Cengiz Aytmatov’u vefatının 16. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum.

 

Vefatının 16. yıldönümünde Türk dünyasının kültürünü, edebiyatını tüm dünyaya tanıtan, bizlere bozkırı görmeden sevdiren adam Cengiz Aytmatov’u rahmet ve saygıyla anıyorum

 

Çağdaş Türk Dünyası Edebiyatı’nın Önde Gelen Yazarlarından Cengiz Aytmatov’u Sonsuzluğa Yürüyüşünün 16. Yılında Saygıyla Anıyorum. Ruhu Şad Olsun.

blank

Cengiz AYTMATOV’u Anma Mesajları

“İnsan için en zor olan şey, her gün insan kalmaktır.” Türk dünyasının ortak değeri, usta kalem, fikir ve düşünce insanı Cengiz Aytmatov’u vefatının sene-i devriyesinde saygı ve rahmetle anıyorum.

 

Türk dünyasının rol modeli, Tanrı dağlarının büyük ozanı, diplomat, gazeteci, çevirmen, edebiyatçı ve siyasetçi Cengiz Aytmatov’u vefatının 16. yılında saygıyla anıyorum.

 

Eserlerindeki muhteşem tabiat tasvirleriyle, okuyucuyu adeta  Asya seyahatine çıkaran, son yüzyılın en önemli yazarlarından Bozkırın Bilge Kalemi Cengiz Aytmatov’u vefat yıldönümünde saygı ile anıyorum.

 

Eserleri 192 dile çevrilen, Türk dünyasının edebiyat alanında 20. yüzyıldaki en büyük yazarı Cengiz Aytmatov’u ebediyete irtihalinin 16. sene-i devriyesinde rahmetle anıyorum.

Ruhu şâd, mekânı cennet olsun.

blank

“Gün Olur Asra Bedel”, “Selvi Boylum Al Yazmalım”, “Dişi Kurdun Rüyaları” gibi birçok önemli eseri kaleme alan gazeteci ve yazar Cengiz Aytmatov’u, vefatının yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

“Elveda Isık-Göl’üm, bitmemiş türküm benim! Mavi dalgalarını, sarı kumlarını yanımda götürmek isterdim ama gücüm yetmez buna. Elveda Asel! Elveda al yazmalım, selvi boylum!”

Cengiz Aytmatov’u saygı ve rahmetle anıyorum.

 

“Güzel söz sıcak demir gibidir; vaktinde söylemezsen soğur, taş olur.” Vefatının 16. sene-i devriyesinde Türk dünyasının kültürünü, edebiyatını tüm dünyaya tanıtan, yüreklerde derin izler bırakan bilge yazar Cengiz Aytmatov’u rahmet ve saygıyla yad ediyorum.

 

Cengiz Aytmatov, roman ve öykülerinde, 20. yüzyılda insanların yok ettiği bütün değerleri yazdı. İnsanlığın kurtuluşunun da doğaya ve insanlık değerlerine yeniden dönmek olduğunu işledi. Vefatının 16. yılında ulu bozkırın büyük yazarını rahmetle anıyorum.

 

Yazmış olduğu eserlerle Türk gençliğine Türk Dünyasını gezdiren, gönüllerimizde Turan ateşinin harlanmasına vesile olan Kırgız Türklerinin büyük yazarı Cengiz Aytmatov’u vefatının 16. sene-i devriyesinde rahmet ve özlemle anıyoruz. Mekânı cennet ruhu şad olsun.

Cengiz AYTMATOV’u Anma Mesajları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir