Cuma Günü Sözleri ve Duaları

PAYLAŞ
Cuma Günü Sözleri ve Duaları
  • 1
  • 4177
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • 6 dakika da oku
  • +
  • -

Sayfamızı okurken aşağıdaki fonu dinleyebilirsiniz.

 

Allah’ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberin (sav) şefaati üzerinize olsun. Hayırlı Cumalar…

 

Gönüller duada birleşince cumalar güzelleşir. Hayırlı cumalar olsun…

 

Cumanız aşk ile dolsun. Hayırlı Cumalar…

 

Bugün rahmet, bugün bereket, bugün şefaat, bugün himmet bugün günlerin efendisi… Cumanız mübarek olsun…

 

Cuması aşk olanın aşkı baki olsun. Hayırlı Cumalar.

 

Allah’ım; bizleri rahmetinin o engin lütfüyle bağışla, bize merhamet et. Bize hidayet ver ve sırat-ı müstakimden ayırma. Hayırlı Cumalar…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Cuma Günü Mesajları

Cumamız mübarek dualarımız ve tövbelerimiz kabul olsun. Selamların en güzeli sizlerin üzerine olsun. Allah cumanızı kabul ve mübarek eylesin.

blank

Ey rabbim! Gözlerimden sevgiyle bakan ışıkları eksik etme, hayırları görmeyi ve her yaratılanı senden dolayı sevmeyi nasip et! Hayırlı Cumalar.

 

Dua denizinde İslam gemisinde Resulullah gibi bir kaptanla Kuran-ı Kerim pusulasıyla cennet sahilinde buluşmak ümidiyle. Cumanız mübarek olsun.

 

Bu güzel Cuma gününde tüm Müslümanlığa huzurlu günler dilerim.

 

Dualarda bu Cuma günü de buluşmak dileğiyle. Cumanın bereketi üstünüze olsun.

 

Tüm Müslüman kardeşlerimin en değerli gününü kutlarım. Bereketli cumalar dilerim.

 

Allah’ım sen isyan ettirici fakirlikten, azdırıcı zenginlikten bizleri koru. Sen hakkımızda en hayırlısı neyse onu nasip eyle! Hayırlı cumalar.

 

Allah’ım dilimizden ve gönlümüzden adını eksik etme, bizlere senin sevdiklerinin arasında olmayı ve cemalini görebilmeyi nasip et. Hayırlı cumalar.

 

Rabbim sen unutan kullarından etme bizi, dara düşünce hatırlayan kullardan etme bizi, yüce rabbim seni her vakit anan kullardan eyle bizi, cumanız mübarek olsun.

 

blank

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Gaziler Günü Kutlama Mesajları

Umutsuz kapılar vardır açılmaz, Rabbimin kapısı büyüktür, kapanmaz. Sen umudunu kaybetme Rabbim kulunu bırakmaz. Hayırlı Cumalar…

 

İmkanların bittiği yerde iman vardır. Derdin ne kadar büyük olursa olsun, derdinden büyük Allah vardır. Cumanız Mübarek Olsun.

 

Bildirdiğin ve gizlediğin tüm isimlerini ve Kur’an-ı Kerim’i, kalbimizin baharı, gönlümüzün nuru, sıkıntımızın ilacı yap. Hayırlı Cumalar…

 

Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. Saadetler hepimizin olsun. Ne kurulan bağlar bozulsun, nede dostlar unutulsun. Cumanız mübarek olsun.

 

Üstüne güneş doğan en kutlu gündür Cuma. Hayırlı cumalar dilerim.

 

Hayatın şereflisini, rızkın bereketlisini, vücudun sıhhatlisini, ahlakın faziletlisini, evladın edeplisini, nasip eyle ya Rabbim. Hayırlı Cumalar dilerim.

 

Allah’ım; bizleri rahmetinin o engin lütfuyla bağışla, bize merhamet et. Bize hidayet ver ve sırat-ı müstakimden ayırma. Hayırlı Cumalar.

 

Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem. Diyen sevgilinin (sav) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile hayırlı cumalar dilerim

 

Ya Rabbi; sana açılan elleri, sana yönelen gönülleri, sana bükülen boyunları, sana yalvaran dilleri, ne olur boş çevirme… Hayırlı cumalar…

blank

Allah’ım, peygamberin Muhammed (s.a.v) in hürmeti için senden istiyorum, sana yöneliyorum. Bu mübarek gün dualarımızı kabul eyle. Hayırlı nurlu cumalar…

 

Rabbimiz! Güçsüzlüğümüzü ve Senin isteklerini yerine getirmedeki yeteneksizliğimizi Sana şikâyet ediyoruz. Üzüntümüzü ve tasamızı da yalnız Sana arz ediyoruz.

Duaların geri çevrilmeyeceği bugünde Rabbim dualarımızı kabul etsin. Bizleri rahmetinden mahrum bırakmasın güzel Mevla’m. Hayırlı Cuma’lar.

 

Bütün güzelliklerin kilidini kendinde bulunduran Rabbim hakkımızda en hayırlı kilitleri aç… Cumamız bayram tadında olsun inşallah…

 

Allah hikmetiyle bir kapıyı kapatırsa rahmetiyle diğerini açar. Ya Rabbi bu mübarek Cuma günü hürmetine bizlere hayırlı kapılar aç. Hayırlı Cumalar…

 

Sevdikleriniz yanınızda dünyanız barış dolu olsun. Allah’ın selamı üzerinize olsun. Hayırlı Cumalar dilerim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Türk Dil Bayramı Sözleri ve Mesajları

Allah’ım, her yerde haddini bilen, gönül aynasını silen, mahşerde beraat edip yüzü gülen kullarından eyle bizleri. Cumamız mübarek olsun.

 

Rabbim cuma gecenizi mübarek eylesin. Hayırlı amel, hayırlı ilim ile son nefeste iman ile ölebilmeyi ümmeti Muhammed’e nasip eylesin.

 

Rabbim sen kalbi kırıkların sığınağı, yolda kalmışların yoldaşı, sen yalnızlığıma arkadaş olan ve tüm gönüllerin dert ortağısın. Beni benden uzağa at, senden uzağa atma. Cumanız mübarek olsun.

 

Ya Rabbi; gönlümdeki boşlukları öyle güzel şeylerle doldur ki; kemiği olmayan dilim Allah kelimesinden başka bir şey demesin. Hayırlı Nurlu Cumalar…

 

Allah’ım bu mübarek Cuma gününün yüzü suyu hürmetine günahlarımızı bağışla, bizleri kapından kovma. Dertlilerimize deva, hasta olanlarımıza şifa, borcu olanlara kolaylık nasip eye. Sabrımızı arttır. Ya Rab sevdiklerimizi bize bağışla. Âmin Vel-Hamdü Lillâhi RabbiI-Âlemîn. el-Fatiha.

 

Allah’ım; bu mübarek Cuma günü hürmetine; evlerimizi aşsız, kalplerimizi aşksız, dillerimizi duâsız bırakma. Evlatlarımızı hayırlı, bedenimizi sağlıklı, işlerimizi başarılı kıl. Fakirlere yardım et. Zalimlere fırsat verme ya Rabbi. Âmin  Vel-Hamdü Lillâhi Rabbil-Âlemîn. el-Fatiha.

blank

Allah’ım! Kendi rahmetin, bütün güzel isimlerin ve en büyük ismin hürmetine bu mübarek geceyi ve arkasından gelen mübarek günü tüm dua dostlarımız, vatanımız, ordumuz, ailelerimiz ve çocuklarımız için şifa, hayır, rahmet, rızık, huzur, kavuşma, afiyet ve esenIik vesilesi kıI ve bizi bu gecenin ve günün değerini bilenlerden eyle. Âmin âmin âmin ya Rabbel âlemin. Âmin  Ve Selâmün Alel-Mürselîn Vel-Hamdü Lillâhi Rabbil-Âlemîn .

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Türk Bayraklı Cuma Mesajları

1 Yorum var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir