Cüneyt Arkın Taziye Mesajları

PAYLAŞ
Cüneyt Arkın Taziye Mesajları

Yazımız 30 Haziran 2022 tarihinde güncellenmiştir.

Cüneyt Arkın Taziye Mesajları…Yeşilçam’ın ustası Cüneyt Arkın 84 yaşında yaşamını yitirdi. Çocukluğumuz büyük kahramanı olan ustanın arkasından yazılan taziye mesajlarımdan bir derleme hazırladık. Mekanı CENNET olsun…

Cüneyt Arkın Taziye Mesajları

Bir “ADAM” ölmüş

 

Uğurlar olsun jönüm

 

Türk Sinemasının Ustasına;  Rahmet ve dua ile…

 

“Onun gibisi zor gelir” sözünün karşılığıydı Cüneyt Arkın

Cüneyt Arkın Taziye Mesajları

Ülkesine âşık gerçek bir sanatçıydı Cüneyt Arkın Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah

 

Türk sinemasının dev ismi Cüneyt Arkın hayatını kaybetti. Ailesinin ve sanat camiasının başı sağ olsun.

 

Güle güle Kara Murat, güle güle Malkoçoğlu, güle güle Dünyayı Kurtaran Adam… Yattığınız yer incitmesin…

 

Bu toprakların sanatçısı, bu toprakların evladıydı. Türk sinemasının unutulamayacak efsanelerinden. Allah rahmet eylesin..

 

Türk sinemasının beyefendi, mütevazı önemli bir sanatçısıydı. Çizgisini hiç bozmadı. Anısı önünde saygıyla eğiliyorum.

 

Türk sinemasının gelmiş geçmiş en büyük aktörlerinden, büyük usta Cüneyt Arkın ‘ı kaybetmenin üzüntüsü içindeyim… Mekânı cennet olsun.

blank

Türk sinemasının deniz gözlü yıldızı usta oyuncu Cüneyt Arkın’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ruhu şad olsun. “Güle güle Kara Murat”

 

Çocukluğumuzun kahramanı ve Türk Sineması’nın efsane oyuncusu Cüneyt Arkın aramızdan ayrıldı
Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun

 

Kadim Türk tarihini ve kültürünü sinemaya taşımaya ömrünü adayan Cüneyt Arkın vefat etmiştir. Usta oyuncuya Allah’tan rahmet, ailesi ve tüm sanat dünyasına başsağlığı diliyorum.

 

Türk sinemasının Battal Gazi’si Cüneyt Arkın vefat etti. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Bâkî kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş. Mekânı Cennet olsun.

Kara Murat, Köroğlu, Malkoçoğlu, Battal Gazi… Hepimizin kahramanı, sinemamızın çınarı, destanlarımızın büyük aktörü Cüneyt Arkın’a Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine sabır diliyorum. Mekânı cennet olsun…

 

Türk sinema tarihinin efsane oyuncularından Cüneyt Arkın’ın vefat ettiğini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Usta oyuncumuza Allah’tan rahmet; başta kederli ailesine, sevenlerine ve Türk sanat camiasına başsağlığı dileriz.

 

Malkoçoğlu’yla, Battal Gazi’yle, Kara Murat’la, oynadığı tüm karakterlerle milyonlarcamızın çocukluk kahramanı olan, Türklük ve tarih bilinci aşılayan, Türk Sinemasının en büyüğü Cüneyt Arkın, hayatını kaybetti. Aziz ruhu şad olsun…

Eğilmeden, bükülmeden yaşayan herkeste “Kara Murat benim” deme isteği uyandıran büyük usta, Türk Sineması’nın efsane oyuncusu Cüneyt Arkın’a Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun.

 

Cüneyt Arkın; yüreğimizdeki vatan ve millet sevgimizin, iyilik ve dürüstlüğün beyaz perdedeki temsilcisiydi. Civan mertliğiyle bükülmez bileğimiz, yenilmeyen kahramanımızdı.  Allah rahmet eylesin. Ailesi, sevenleri, sinema ve sanat camiasının başı sağ olsun…

 

Üzüntümü ifade edecek sözcük bulamıyorum. Gözümün önüne 70’li yıllarda televizyonda ilk kez canlı yayına çıkarken yaşadığımız heyecan dolu dakikalar… Ve bir yığın ortak anımız geliyor. Fotoğraflara baktıkça gözlerim buğulanıyor. Mekânın cennet olsun Cüneyt Ağabey.

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi mezunu, büyük oyuncu, Kara Murat’a can veren Malkoçoğlu’yla yürekleri fetheden Cüneyt Arkın’ın vefatını derin bir üzüntüyle karşıladık.  Merhuma Allah’tan rahmet, tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz.  Güle güle Malkoçoğlu… Mekânın cennet olsun…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir