Deprem Geçmiş Olsun Mesajları

Deprem Geçmiş Olsun Mesajları


Doğal afetler içinde insanoğlunun en aciz kaldığı, mal ve can kaybının en çok yaşandığı felaketlerden olan Deprem afetini yaşayan insanlara söylenecek geçmiş olsun mesajlarından bir derleme hazırladık.

Milletimiz bu tür felaketlerde her zaman üzerine düşen vazifeyi yapmış ve yardıma ihtiyacı olan depremzedelere maddi, manevi her türlü yardım elini  ivedilikle uzatmış ve acıyı paylaşarak azaltmaya çalışmıştır. Rabbim her türlü afetten bizleri korusun.

Yaşanan depremler hakkında bilimsel veriler için Kandilli Rasathanesi sitesine bakabilirsiniz

 

Okyanus ötesi ülkelerden olan Yeni Zelanda’da üst üste çok yıkıcı büyüklükte depremler meydana geldi. Önce 7.3 sonra 7.4 ve en son 8 .0 büyüklüğünde depremler sonrası boyu 3- 5 metrelik olması muhtemel  tsunami alarmı verildi. Bölge halkı yüksek yerlere doğru topluca harekete başladı. Bölge halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi’nin verilerine göre Erzurum, Bingöl ve Erzincan’da hissedilen 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Bu illerimizdeki vatandaşlarımıza geçmiş olsun.

 

23 Şubat gece yarısı saat 01.42 de  4.0 büyüklüğünde deprem yaşayan  Sivaslı vatandaşlarımıza geçmiş olsun.

1 Şubat 2021 tarihinde ard arda iki tanesi 5.1 olmak üzere 5 adet deprem (deprem fırtınası) yaşayan İzmir halkımıza geçmiş olsun.

 

11 Ocak 2021 Pazar gecesi saat 22.53 sıralarında Ankara ilimizin Kalecik ilçesinde 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.  Başta Ankaralı vatandaşlarımız olmak üzere depremi hisseden tüm çevre illerdede ki vatandaşlarımıza geçmiş olsun.

27 Aralık pazar günü bir gün önce 4.1 ile sallanan Elazığ ilimizde 5.6 ( Kandilli) büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremler ile sarsılan Elazığlı vatandaşlarımıza ve çevre illerimizde vatandaşlarımıza geçmiş olun.

20 Aralık pazar sabahı saat 06.14 de Muğla ilimizde 3.9 ve saat 07.32 de Van ilimizde 4.5 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. Muğla ve Van ilimiz ile çevre illerdeki vatandaşlarımıza geçmiş olsun.

 

15 Aralık saat 00.58 de Van ilimizin Ermişler ilçesi merkezli 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Başta Vanlı vatandaşlarımız olmak üzere çevre illerdeki tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun.

 

Kuşadası Körfezi’nde, İzmir’in Menderes ilçesi açıklarında saat 09.49’da 4,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Yaşanan bu deprem dolayısıyla başta Kuşadası’nda yaşayana vatandaşlarımız olmak üzere Aydın ve İzmirli vatandaşlarımıza da geçmiş olsun…

 

Geçmiş olsun İzmir.

30 Ekim saat 14.51 de İzmir ilimizi de etkileyen 6.8 büyüklüğündeki Ege Denizi Sisam Adası merkezli deprem dolayısıyla başta İzmirli vatandaşlarımız olmak üzere çevre illerdeki tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun.

Deprem İstanbul ilinde de hissedildi. Seferihisar ilçemizde su baskınları da yaşanmakta. Gelen görüntülerde limanlarımızdaki su çekilmeleri ve taşkınlar görülmekte. Şu saat itibari ile 17 artçı deprem (3.9–4.9 arasında) yaşanmıştır

24 Eylül 2020 Perşembe günü saat 16.38 de İstanbul Silivri ilçesinin 27 km güneyi merkezli 4.2(Kandilli verisi 4.3)  büyüklüğünde bir deprem oldu. 3-4 saniye sallanan İstanbul ve çevre illerdeki vatandaşlarımıza geçmiş olsun.

 

20 Eylül 2020 pazar akşamı saat 22.08 de Niğde ili Bor ilçesi merkezli 5.1 (Kandilli-5.4) büyüklüğündeki deprem dolayısıyla Niğde ilimiz ve çevresi illerdeki tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun.

 

7 Ağustos 2020 Cuma akşamı saat 22.20 de Bitlis ili  Hizan  ilçesinde meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki deprem dolayısıyla Bitlis ve çevresi illerdeki tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun.

 

4 Ağustos 2020 Salı günü öğlen vakti Malatya ili Pütürge ilçesinde meydana gelen 5.2 (5.7) büyüklüğündeki deprem dolayısıyla Malatya ve çevresi illerdeki tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun.

 

28 Haziran Pazar akşamı saat 20.25 de Muğla ili Marmaris ilçesi merkezli meydana gelen 5.2/5.4büyüklüğündeki deprem dolayısıyla Muğla ve çevre illerdeki   tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun.

26 Haziran 2020 saat 10.21 de Manisa ilimizin Saruhanlı ilçesinde (Derinlik : 9.29 km) meydana gelen çevre illerden de hissedilen 5.5 büyüklüğündeki deprem dolayısıyla başta Manisa olmak üzere tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Son yıllarda hissedilen ve uzun süren bu depremde can ve mal kaybı olmamasını dileriz. Rabbim muhafaza buyursun

 

 14 Haziran 2020 saat 17.24 de Bingöl ilimiz Karlıova ilçesinde meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen 5.7 büyüklüğündeki deprem dolayısıyla başta Bingöl olmak üzere tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun.

 

8 Mart saat 07.21 de 10 kilometre derinlikte Yalova açıklarında meydana gelen ve İstanbul dahil çevre illerde hissedilen 4.0 büyüklüğündeki deprem dolayısıyla başta Yalova olmak üzere tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun.

 

26 Şubat saat 02.03 de Malatya ili Kale ilçesi merkezli yaşanan  ve çevre illerde de hissedilen 5.1 şiddetindeki deprem dolayısıyla başta Malatya ilimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun.

Komşu ülkemiz olan İran’da meydana gelen 5.9 şiddetindeki deprem dolayısıyla başta  Van ilimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Depremde vefat edenlere Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar dileriz.

 

18 Şubat 2020 SAAT 19.09 da Manisa ili Karakurt-Kırkağaç ilçesi merkezli yaşanan 5.2 şiddetindeki deprem dolayısıyla başta Manisa ilimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun.

 

2 Şubat 2020 saat 03.23 de Manisa ili  Gökçeahmet-Akhisar ilçesi merkezli yaşanan 4.8 şiddetindeki deprem dolayısıyla başta Manisa ilimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun.


1 Şubat 2020 saat 02.32 de Elazığ ili  Bekçitepe-Sivrice ilçesi merkezli yaşanan 4.8 şiddetindeki deprem dolayısıyla başta deprem yaralarını sarmaya çalışan Elazığ ilimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun.

 

28 Ocak saat 14.26 da Manisa ile Kırkağaç ilçesi merkezli yaşanan ve çevre illerde hissedilen  (5.1) şiddetindeki deprem dolayısıyla başta Manisa ilimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun.

 

Elazığ merkezli gerçekleşen 6.8 şiddetindeki depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun.  Depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dilerim.

24 Ocak saat    20.55 de Elazığ ili Sivrice ilçesi merkezli yaşanan ve çevre illerin tamamında hissedilen 6.8 şiddetindeki deprem dolayısıyla başta Elazığ ilimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun.

 

22 Ocak saat 22.22 de Manisa ili Akhisar ilçesi merkezli yaşanan ve Balıkesir’den İzmir’e kadar bir çok ilde hissedilen 5.4 şiddetindeki deprem dolayısıyla başta Akhisar ilçemiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun.

 

27 Aralık saat 10.02 de Elazığ ili Sivrice ilçesi merkezli yaşanan ve çevre illerden de hissedilen 4.9 luk deprem dolayısıyla başta Elazığ olmak üzere tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun.

10 Aralık saat 23.14 de merkez üssü  Akçaköy/Balıkesir olan ve İstanbul başta olmak üzere çevre illerde de hissedilen 5.0 büyüklüğündeki deprem dolayısıyla başta Balıkesir olmak üzere etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Rabbim beterinden korusun.

 

7 Aralık termometrelerin eksi 4 dereceyi gösterdiği soğuk  bir gecede 3.6 lık deprem ile sallanan Bolu halkına geçmiş olsun .

 

Kars ilimizin Sarıkamış ilçesinde  meydana gelen 4.0 büyüklüğündeki bir deprem ile sarsılan başta Sarıkamış olmak üzere civarındaki vatandaşlarımıza geçmiş olsun

 

10 Kasım saat 13.12 de Ankara ili  Beynam-Bala ilçesinde 3.4 büyüklüğündeki deprem ile sarsılan Ankaralı vatandaşlarımıza geçmiş olsun.


Antalya’nın Kaş ilçesinin 128 km açığında meydana gelen 3.7 büyüklüğündeki bir deprem ile sarsılan Antalya ve civarındaki vatandaşlarımıza geçmiş olsun

 

Marmara Denizi’nde Yalova açıklarında saat 19.52’de 4,0 büyüklüğünde bir deprem ile sarsılan Yalovalı vatandaşlarımıza geçmiş olsun.

 

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde saat 01:27’de 3.1 büyüklüğünde bir deprem ile sarsılan Ankaralılara geçmiş olsun.

 

Akdeniz’de(Rodos Adası)  5.1 şiddetinde olan depremden etkilenen Muğla ili  ve ilçelerinden Fethiye, Dalaman, Ortaca ve Köyceğizli vatandaşlarımıza Geçmiş olsun.

 

29 Eylül saat 10.50’de Marmaris ilçesi açıklarında  4,0 büyüklüğünde bir deprem ile sarsılan Muğla halkına geçmiş olsun.

 

26 Eylül saat 13.59 da 5.8 lik depremle sarsılan İstanbul ve çevresinde yaşayan vatandaşlarımıza geçmiş olsun.

 

2 gün ara ile 4.6 ve 5.8 lik depremleri yaşayan İstanbul halkına büyük geçmiş olsun.

 

DUYURU:İSTANBUL VALİLİĞİ 27 EYLÜL CUMA BAZI OKULLARI TATİL ETTİ.LİSTE İÇİN TIKLAYINIZ

 

4.6 ile sallanan İstanbullu vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Rabbim beterinden korusun.

Geçmiş olsun güzel ülkemin güzel insanları

 

Güzeller güzeli Allah’ım deprem felaketinden bizleri koru.

 

Herkese geçmiş olsun. Rabbim her türlü felaketten bizleri korusun.

 

Rabbim beterinden korusun. İnşallah yıkım ve can kaybı yoktur…

 

Depremden etkilenen herkese geçmiş olsun, Allah yardımcınız olsun

Kalbimiz sizinle, bir an önce depremlerin son bulması dilekleriyle. Geçmiş olsun…

 

Allah’ım Deprem bölgesinde yaşayan tüm vatandaşlarımıza sen yardım et, tekrarını gösterme

 

Dostum deprem haberini aldığımda çok üzüldüm, her zaman yanındayım bunu unutma, geçmiş olsun dileklerimle

 

Allah’ım ülkemizin ve dünyanın hiçbir yerini açlık, susuzluk, deprem ve benzeri afetler ile imtihan etme… Amin.

 

Elazığ merkezli olup çevre illerde de hissedilen 5.2 şiddetindeki deprem için  hepimize  geçmiş olsun.

 

Üst üste yaşanan depremlerle sarsılan Malatyalı (Arguvan ilçesi)vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Rabbim beterinden korusun.

 

Allah’ım deprem bölgesinde yaşayan tüm vatandaşlarımıza yardımını esirgeme, sen onların destekçisi ol, tekrarını gösterme. Amin!

 

Rabbim büyük felaketlerden korusun cümlemizi. Deprem’i hisseden herkese büyük geçmiş olsun. Bu depremde ne kadar aciz ve çaresiz olduğumuzu bir defa daha öğrendik. Allah’ım beterinden korusun, inşallah yıkım, can kaybı yoktur.

 

5.2 büyüklüğünde Elazığ’ın Sivrice ilçesinde yaşanan Malatya , Şanlıurfa, Adıyaman ve Kahramanmaraş illerimizden de hissedilen bu şiddetli depremde tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Rabbim beterinden korusun.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?