Dünya Alzheimer Günü Sözleri ve Mesajları

PAYLAŞ
Dünya Alzheimer Günü Sözleri ve Mesajları
  • 2646
  • +
  • -

Yazımız 1 Ekim 2023 tarihinde güncellenmiştir.

Dünya Alzheimer Günü Sözleri ve Mesajları…Bugün 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü. BU hastalık hakkında farkındalık oluşturmak ve bilinçlendirmek için etkinliklerin yapıldığı bir gün. Strese ve şehir hayatının keşmekeşinde hepimizin başına gelen basit unutkanlıklarımız olmakta. Ama 60. yaştan itibaren kadın erkek herkeste olabilecek ve basit bir unutkanlıktan çok çok öte olan insanın hayatını olumsuz etkilediği gibi, o kişinin çevresindeki tüm yakınlarını da etkileyen bir rahatsızlık.

Ek Bilgi: Şahsiyet dizisinde Haluk Bilginer’in canlandırdığı ‘Agah Beyoğlu’ karakteri, Alzheimer hastalığının insan hayatını ne kadar olumsuz etkileyebileceği ile ilgili bizlere çarpıcı örnekler veriyor.

Dünya Alzheimer Günü Sözleri ve Mesajları

 Dünya Alzheimer Günü Sözleri ve Mesajları

Bizde bu yazımızda bu hastalıkla ilgili sözlerden ve mesajlardan bir derleme hazırladık.

 

“Unutursam Hatırlat”

blank

Dünya Alzheimer Günü Sözleri ve Mesajları

Unutkanlık deyip geçmeyin!

 

Onlar sizi unutabilir, siz onları unutmayın.

 

Aklına hiç gelir miydi, hiç aklına gelmeyeceğim?

 

O unutsa da sen unutma..’Unutmanın karanlığında onu öylece bırakma..

blank

Alzheimer hastalığını geri döndürmek mümkün değil ama yavaşlatmak elimizde

 

Tüm Alzheimer hastalarımıza acil şifalar, hayatlarında kolaylıklar diliyoruz.

 

Kitap okumak, hafızanızı güçlendirerek Alzheimer’a yakalanma riskinizi azaltabilir.

blank

Erken teşhis ile Alzheimer’ı yavaşlatabilir, hastanın yaşam kalitesini iyileştirebilirsiniz.

 

Hayatınıza kazandıracağınız bazı küçük alışkanlıklar ile Alzheimer’a yakalanma riskinizi azaltabilirsiniz. Peki siz hangi önlemleri alıyorsunuz

 

Anılarınıza sahip çıkmak sizin elinizde! Sağlıklı yaşamak ile dengeli beslenmek Alzheimer hastalığına yakalanma riskini azaltıyor.

 

 

Genetik, yaş ve stres gibi faktörlerin etkilediği bilinen Alzheimer’ın erken teşhis ile hastalığın ilerleyişi yavaşlatılabilir, hastanın yaşam kalitesi iyileştirilebilir.

 

Dünya Alzheimer Günü münasebetiyle tüm Alzheimer hastalarımıza acil şifalar diliyorum. Rabbim her türlü hastalıktan ve olumsuzluktan bizleri korusun, kollasın inşallah.

 

Büyüklerimiz, bizler küçükken hiçbir şeyi bilmediğimiz için defalarca hatırlatır, öğretirdi. Aynı şekilde bizler de sıkılmadan, yorulmadan onların hafızası olmalıyız. Tüm Alzheimer hastalarımıza acil şifalar, hayatlarında kolaylıklar diliyoruz.

 blank

Alzheimer hastalığını erken teşhis sayesinde yavaşlatabilir, hastalığın büyük etkilerinden korunabilirsiniz. Dünya Alzheimer Gününde bu hastalık hakkında farkındalığın artmasını diler, tüm Alzheimer hastalarımıza acil şifalar, hayatlarında kolaylıklar diliyoruz.

Bir cevap yazın