Dünya Amatör Telsizciler Günü Mesajları

Dünya Amatör Telsizciler Günü Mesajları


Dünya Amatör Telsizciler Günü her 18 Nisanda Dünya Amatör Telsizcileri tarafından 1925’den beri kutlanmaktadır. Paris’de Amatör Telsiz Birliği tarafından alınan kararla kutlanmaya başlamıştır. Günümüzde dünya çapında 3 milyon’dan fazla lisanslı Amatör Telsizci bulunmaktadır.

 Amatör Telsizcilik, dünya üzerinde organize olmuş, hiçbir menfaat gözetmeksizin kendilerine ayrılmış frekans bantlarında ve gönüllü olarak yapılan sınavlarda başarı göstermiş kişilerce yürütülen amatör bir hobi faaliyetidir. Amatör telsizciler “radyo amatörü”  olarak bilinirler.

Amatör telsizcilik hakkında daha ayrıntılı bilgi ve nasıl amatör telsizci olunup resmi belgesi alınacağının cevabı için şu yazıyı okuyunuz

Bu işi gönüllü yapan amatör telsizcilerimiz için bu günü kutlayan mesajlardan bir derleme hazırladık.

 

Dünya Amatör Telsizciler Günü Kutlu Olsun.

 

Tüm telsiz amatörü arkadaşlarımızın 18 Nisan dünya amatör telsizciler günü kutlu olsun.

 

Tüm amatör telsizci arkadaşların 18 Nisan Dünya Amatör Radyo ve Telsizciler günü kutlu olsun..

Amatör Telsizcilerin sayısın artması temennisi ile Dünya Amatör Telsizciler Günü Kutlu Olsun.

 

Afetlerin görünmez kahramanları olan amatör telsizcilerimizin 18 Nisan Dünya Amatör Radyo ve Telsizciler günü kutlu olsun..

 

Acil durum ve afetlerde iletişimi kolaylaştırarak arama kurtarmacılara önemli bilgiler sağlayabilen amatör radyo ve telsiz operatörlerinin bu özel gününü kutlarız.

 

Doğal afetlerde bu kadar önemli rol oynayan amatör telsizcilik bu kadar az bilinmesine rağmen ellerinden geldiği kadar bu hobiye gönül verip, canla başla çalışan amatör telsizcilerimizin 18 Nisan Dünya Amatör Radyo ve Telsizciler günü kutlu olsun.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?