Dünya Astsubaylar Günü Sözleri ve Mesajları

PAYLAŞ
Dünya Astsubaylar Günü Sözleri ve Mesajları

Yazımız 31 Ekim 2023 tarihinde güncellenmiştir.

Dünya Astsubaylar Günü Sözleri ve Mesajları…
17 Ekim Dünya Astsubaylar Günü; dünyada ve Türkiye’de çalışan ve emekli olan astsubayların kutladığı bir bayramdır. İlk olarak 17 Ekim 2012 tarihinde TEMAD’ın kuruluş gününde kutlanmaya başlanmıştır.

Yabancı ülke büyükelçi ve askerî ataşeleri, siyasi liderleri, hükûmet mümessilleri ve astsubayların iştirakiyle her yıl kutlanan bir gün hâline gelmiştir.

Türk Silahlı Kuvvetlerinde astsubaylık vazifesinden emekli olan Yüksel Binici’nin başlatmış olduğu çalışmalar sonucu Dünya Astsubaylar Günü olarak kabul görmüştür. Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Yönetim Kurulunun 19 Mart 2012 tarihinde yaptığı toplantıda Yüksel Binici’nin Genel Başkan Yardımcısı olarak yaptığı teklif üzerine 17 Ekim tarihlerinin Dünya Astsubaylar Günü olarak kutlanması kararı alınmıştır.

7852 sayılı Astsubay Kanununda ise Astsubaylar; “Türkiye Cumhuriyeti Ordusunun kara, deniz ve hava kuvvetleriyle jandarma, gümrük koruma birlikleri kadrolarının astkomuta kademelerinde eğitim, sevk ve idare ile diğer idari işlerde subaya yardımcı olarak görevlendirilen askerî şahıslara (Astsubay) adı verilir.”

Bu günle ilgili mesajlardan bir derleme hazırladık…

Ordu, Türk ordusu. İşte bütün milletin göğsünü itimat, gurur duygularıyla kabartan şanlı ad. 

Mustafa Kemal Atatürk

Dünya Astsubaylar Günü Sözleri ve Mesajları

 

Dünya Astsubaylar Günü Kulu Olsun.

 

17 Ekim Astsubaylar Günü Kutlu Olsun.

 

Tüm Astsubaylarımızın Astsubaylar günü kutlu olsun.

Dünya Astsubaylar Günü Sözleri ve Mesajları

Herkes kendi için çalışır, biz ise vatan için… Biz Türk Astsubaylarız!

 

Tüm devrelerimin ve komutanlarımın 17 Ekim Dünya Astsubaylar Günü Kutlu Olsun

 

Bir ulusun kuvvetini belirleyen en önemli faktör askeri kuvvetidir. Astsubaylar günü kutlu olsun.

 

Ülkemiz ve aziz milletimiz için görev yapan tüm emekli ve muvazzaf Astsubaylarımızın “Astsubaylar Günü” kutlu olsun.

 

Dünyanın hiç bir ordusunda yüreği seninkinden daha temiz, daha sağlam bir askere rastgelinmemiştir. 

Mustafa Kemal Atatürk

Kahraman ordumuzda görev yapmış veya yapıyor olan tüm Astsubaylarımızın Dünya Astsubaylar günü kutlu olsun.

 

Ülkemizin Her Köşesinde Gece Gündüz Demeden Görev Yapan Astsubaylarımızın 17 Ekim Dünya Astsubaylar Günü Kutlu Olsun…

 

Milletimizin gururu, çelik yumruğu,  Başkomutanımız Atatürk’ün İzinden giden tüm astsubaylarımızın bu özel gününü kutlarım

 

Dünya Astsubaylar Günü’nü kutluyoruz. Emeklisi ve görevde olanları dahil Astsubaylarımıza sağlık ve başarılar diliyoruz.

 

Ordumuzun belkemiği astsubaylarımızın Dünya Astsubaylar Gününü kutluyor, şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi şükranla anıyorum.

 

Ülkemizin her köşesinde gece gündüz demeden görev yapan muvazzaf ve emekli tüm silah arkadaşlarımın, “17 Ekim Dünya Astsubaylar Günü “nü en içten dileklerimle kutluyor. Tüm şehitlerimizi rahmet Gazilerimizi minnetle anıyorum.

Türk silahlı kuvvetlerinin en gerekli ve önemli unsurlarından, birlikte çalışmaktan daima onur duyduğum astsubaylarımızın Dünya Astsubaylar Günü’nü kutluyor, canlarını vatanlarına adayarak gazi olan ve şahadet mertebesine yükselen astsubaylarımızı saygıyla anıyorum.

 

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin sönmez meşaleleri, Yurtiçi ve Yurtdışında, milletimiz için gece gündüz demeden görev yapan ve vatan uğruna mücadele ederken şehit düşen, gazi olan tüm Astsubaylarımızın bu özel gününü kutluyoruz.

 

Ülkemiz sınırları içinde ve dışında vazife icra ederken şehit olan Aziz Şehitlerimiz ve Kıymetli Gazilerimiz başta olmak üzere, kahraman astsubaylarımızın 17 Ekim Dünya Astsubaylar Günü’nü kutluyor, görevlerinde başarılar ve zaferler diliyoruz.

Bir cevap yazın