Dünya Dans Günü Mesajları

PAYLAŞ
Dünya Dans Günü Mesajları
  • 1130
  • +
  • -

Yazımız 30 Nisan 2024 tarihinde güncellenmiştir.

Dünya Dans Günü veya Uluslararası Dans Günü, Uluslararası Tiyatro Enstitüsü (ITI) ve UNESCO ortağı STK Uluslararası Dans Komitesi tarafından 1982 yılında tanıtılmıştır ve her yıl 29 Nisan’da kutlanmaktadır. Tarih, modern balenin yaratıcısı Jean-Georges Noverre (1727-1810)’nin doğum günü anısına ITI Uluslararası Dans Komitesi tarafından belirlenmiştir.

Dünya Dans Günü’nün  hedefi tüm siyasi, kültürel ve etnik engelleri aşarak ortak dil olan Dans aracılığıyla insanları bir araya getirmek, bu sanatın evrenselliği içinde eğlenmek ve kutlamaktır.

Dünya Dans Günü kutlama mesajlarından bir derleme hazırladık…

Dünya Dans Günü Mesajları

29 Nisan Dünya Dans Günü kutlu olsun

 

Dans görülebilen müziktir. ( George Balanchine) Dünya Dans Günü kutlu olsun.

 

“Dans, ayakların şiiridir.”(John Dryden)  Dünya Dans Günü kutlu olsun.

 

Dans, tüm engelleri kaldıran, insanları bir araya getiren bir etkinliktir. Dünya Dans Günü kutlu olsun.

 

Tüm dansçıların, dans etmeyi sevenlerin, dans etmeden duramayanların Dünya Dans Günü kutlu olsun.

Dünya Dans Günü

Duygularını ifade etmenin başka bir yoludur dans. Bedenin kendini açıklaması, doğanın parçası olduğunu özgürce anlatmasıdır. Dünya Dans Günü kutlu olsun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Happy International Dance Day Messages

Kimseden daha iyi dans etmeye çalışmıyorum. Yalnızca kendimden daha iyi dans etmeye çalışıyorum. ( Mikhail Baryshnikov) Dünya Dans Günü kutlu olsun.

 

“Bırakın okuyalım ve bırakın dans edelim; bu iki eğlenceden dünyaya asla hiçbir zarar gelmez.”(Voltaire) Dünya Dans Günü kutlu olsun.

 

Dans etmek kendinden çıkmaktır. Daha büyük, daha güzel, daha güçlü. Bu güçtür, dünya üzerinde zaferdir ve sizin zaferinizdir.  (Agnes De Mille) Dünya Dans Günü kutlu olsun.

 

Sanatın evrensel dillerinden biri olan dansın, sağlıkla atlatmamız gereken bugünlerde yaşamımızı güzelleştireceğini ve bizleri mutlu kılacağını unutmayalım. 29 Nisan Dünya Dans Gününüz Kutlu Olsun.

International Dance Day Quotes and Messages

Dans direnmektir,  insanın üzerine çöken tüm müsibete, tüm karamsarlığa karşı. Halayı, horonu, balesi, modern dansı, hip hop’u daha nicesi ile güzeli çoğaltmak, kötüyü eritmek için Dünya Dans Günü kutlu olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir