Dünya Eczacılık Günü Mesajları

Dünya Eczacılık Günü Mesajları


Bugün 25 Eylül Dünya Eczacılık Günü. Ülkemizde 14 Mayısta kutlanan Eczacılık günü; 2009 yılında İstanbul’da düzenlenen Dünya Eczacılık Kongresi sırasında, delegasyonun “FIP’in kuruluş tarihi olan 25 Eylül’ün tüm dünyada ortak olarak Dünya Eczacılık Günü adıyla kutlanması” önerisini, Uluslararası Eczacılık Federasyonu (FIP) delegasyonu oy birliği ile kabul edilmiştir. FIP Genel Kurul’da kabul ettiği öneriyi, daha sonra tüm dünya ülkelerine bildirdi ve “25 Eylül tarihinin Dünya Eczacılık Günü olarak kutlanacağını” ilan etti.  Resmi olarak Eczacılık Günü kullanılsa da bu mesleğin uygulayıcıları olan Eczacılar Günü şeklinde de kullanılmaktadır

Hem 25 Eylül hem de 14 Mayıs için kutlama mesajlarından bir demet hazırladık

 

25 Eylül Dünya Eczacılık Günü Kutlu Olsun

Eczacılarımızın  Eczacılar Gününü tebrik ederiz..

 

14 Mayıs Dünya Eczacılık Günü Kutlu Olsun

Tüm eczacılarımızın Dünya Eczacılar Günü kutlu olsun…

 

Ülkemizdeki ve tüm dünyadaki eczacıların 25 Eylül Dünya Eczacılık Gününü kutlarız…

 

Sağlığımıza hizmet eden tüm değerli eczacılarımızın, Dünya Eczacılar Günü kutlu olsun…

 

Tüm eczacılarımızın Dünya Eczacılık Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Tüm meslektaşlarımızın 25 Eylül Dünya Eczacılık Günü ‘nü kutlar, saygılar sunarız.

 

Sağlık mesleğinin önemli paydaşlarından Eczacılarımızın Dünya Eczacılar Günü’nü  tebrik ediyor, kendilerine ve ailelerine sağlık ve afiyetler diliyorum.

 

Sağlık hizmetlerinin ayrılmaz bir parçası olan, özveri ve gayret içerisinde görevlerini yapan tüm eczacılarımızın Dünya Eczacılar Günü’nü kutluyor, esenlikler diliyorum.

Vatandaşımızın sağlık sorunlarına büyük bir duyarlılıkla yardımcı olmak için çalışan eczacılarımızın ‘ 14 Mayıs Eczacılık Günü’nü kutluyor saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.

 

Eczacılık, insanlığın hastalıklarla verdiği mücadelede, tedavi sürecinin en önemli aktörlerinden biri olarak varlığını ve işlevselliğini korumuş mesleklerden birisidir. Eczacılarımızın Dünya Eczacılar Günü’nü kutlarım.

 

Dünya Eczacılar Günü vesileyle, eczacıların mesleki ve ekonomik sorunlarının aşıldığı, hastaya hizmet odaklı bir eczacılığın daha mümkün olduğu gelecek günler temennisiyle, tüm meslektaşlarımızın Dünya Eczacılık Günü’nü kutluyoruz.

 

Dünyanın dört bir tarafında insan sağlığı için hizmet veren tüm meslektaşlarımın Dünya Eczacılık Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, sağlık ve esenlikler diliyorum.

 

Bin yıllık geçmişinden güç alan, sağlıklı nesillerin sürekliliği için yüzü daima geleceğe dönük olan eczacıların 25 Eylül Eczacılık Günü kutlu olsun.

Tüm eczacılarımızın 25 Eylül Eczacılık Günü tebrik ediyor, sağlımıza verdikleri değerli katkılardan dolayı hepsine şükranlarımı sunuyorum.

 

Sağlık hizmetlerinin ayrılmaz bir parçası olan, mesleğini toplumun sağlığı için büyük bir fedakarlık ile yapan tüm eczacılarımızın 14 Mayıs Dünya Eczacılar Günü‘nü kutluyorum.

 

İnsanlığın var olduğu en eski tarihlerden beri bilinen belki de en eski meslek gruplarından biri olan eczacılık mesleği, insan sağlığını iyileştirmek gibi son derece kutsal bir görevi üstlenmekte. Bu vesileyle tüm eczacıların Dünya Eczacılık Günü kutlu olsun.

 

*14 Mayıs’ı eczacılığın anlam ve öneminin hatırlanmasına, mesleğe ömür, emek ve gönül vermiş, çok değerli hizmet ve gayretleriyle seviye ve değer kazandırmış, katkı sağlamış eczacılarımızın, Eczacılar Günü kutlu olsun.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?