Dünya Gıda Günü Mesajları

PAYLAŞ
Dünya Gıda Günü Mesajları
  • 2043
  • +
  • -

Yazımız 31 Ekim 2023 tarihinde güncellenmiştir.

Dünya Gıda Günü Mesajları…
Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) kuruluş tarihi olan 16 Ekim, her yıl Dünya Gıda Günü olarak kutlanıyor.

Birleşmiş Milletler (BM) Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) 2022 yılının Dünya Gıda Günü temasını “KİMSEYİ Arkada Bırakma” (Leave NO ONE behind) olarak belirledi.Birleşmiş Milletler (BM) Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) 2022 yılının Dünya Gıda Günü temasını “KİMSEYİ Arkada Bırakma” (Leave NO ONE behind) olarak belirledi.

Dünya Gıda Günü Mesajları

16 Ekim Dünya Gıda Günü Kutlu Olsun.

 

Dünya Gıda Günü Mesajları

Sürdürülebilir, temiz gıda hepimizin hakkı! 16 Ekim Dünya Gıda Günü Kutlu Olsun.

 

Yaşanabilir bir gelecek için bilinçli tüket, gıda israfını önle! 16 Ekim Dünya Gıda Günü kutlu olsun.

 

Sağlıklı, yeterli ve güvenli gıdaya ulaşmak insanlık hakkıdır. 16 Ekim Dünya Gıda Günü kutlu olsun.

 

Sağlıklı beslenme ile açlığa son verilmiş bir dünya temennisiyle Dünya Gıda Gününüzü kutluyorum

 

Ülkemizde ve Dünyanın her noktasında üretime katkı yapan ve gıdamızı sağlayan üreticilerimizin Dünya Gıda Günü kutlu olsun.

 

Sağlıklı gıdalara ulaşmamız için tohumu atan ve onu üreten birileri var. Geleceğimiz için üreticimiz ve tüketicimiz ile hep birlikteyiz.   16 Ekim Dünya Gıda Günü kutlu olsun.

blank

“Hep Birlikte Büyütelim, Besleyelim ve Sürdürelim”

Açlığın ve dengesiz beslenmenin olmadığı bir Dünya dileğiyle…

16 Ekim Dünya Gıda Günü Kutlu Olsun.

 

Sürdürülebilir, ekolojik dengeyi gözeten, israftan uzak ve ulaşılabilir gıda politikasıyla dünyada yaşanan gıda krizi kesin bir çözüme kavuşabilir.  Dünya Gıda Günü Kutlu Olsun.

 

“Akrabaya, yoksula ve yolda kalmış yolcuya haklarını ver, fakat saçıp savurma. Çünkü saçıp savuranlar şeytanların kardeşleridir. Şeytan ise Rabbine karşı çok nankörlük etmiştir.”(İsrâ 26-27) 16 Ekim Dünya Gıda Günü Kutlu Olsun.
blank

“Toprak hasta, hava hasta, su hasta yani gezegen hasta. Dünyanın bir bölümü açlık çekerken, diğer tarafta fazla kilolu ve obez bireylerin sayısının artması, saniyeler içinde tonlarca gıdanın israfı varken bireysel sağlık ve iyileşme mümkün olamaz”

 

Dünyada her yıl 4-5 milyar ton gıda üretiliyor. Bu miktar aslında 10 milyar nüfusa yeterli. Ancak 7,5 milyar nüfuslu dünyamızda her 9 kişiden biri açlıkla boğuşuyor. Başlıca neden ise çöpe giden MİLYARLARCA  TON gıda. İsrafı engelleyeceğimiz güzel günler dileğiyle Dünya Gıda Günü Kutlu Olsun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Dünya Yoksullukla Mücadele Günü Sözleri ve Mesajları

Gıda üretiminde toprağın bakımından ekimine, hasattan imalata kadar her noktada ayrı bir özen göstermek gerekiyor. Tabiatın bereketini insanlığın hizmetine sunmak sadece bugünümüzü değil, geleceğimizi de etkileyen büyük bir sorumluluk.

 

Sürdürülebilir bir gıda sistemi tasarlamak ve daha iyi bir gelecek tasarlamak için üretimden tüketime kadar her gıda kahramanı birlikte çalışıp, hep beraber fark yaratabiliriz. Bizler besin kaynaklarının kökleriyiz. Biriz, birlikteyiz… 16 Ekim Dünya Gıda Günü kutlu olsun.

blank

World Food Day Wishes and Quotes

Ey Âdemoğulları! Her mescitte ziynetinizi takının (güzel ve temiz giyinin). Yiyin için fakat israf etmeyin. Çünkü O, israf edenleri sevmez. (Araf-31.Ayet) 16 Ekim Dünya Gıda Günü kutlu olsun.

 

Topraktan sofralarımıza uzanan süreçte yoğun emek ve özveri ulaşan gıdaların, öncelikle doğal ve genetiği bozulmadan üretilmesi, bilinçli tüketilmesi ve israf edilmemesi, her insanın dengeli ve yeterli beslenmesi dileğiyle Dünya Gıda Günü kutlu olsun.

 

Dünya çapında hastalık ve ölümlere sebep olan sağlıksız beslenme, çok önemli bir risk faktörü haline geldi. ‘Açlığa Son’ amacına ulaşmak yalnızca açlıkla mücadele eden insanları beslemek değil, insanların yeterli çeşitlilikte, güvenilir ve besleyici gıdalarla beslenmesini sağlamak ve aynı zamanda hayatımızın temeli olan kaynaklarımızın da sağlığını korumak demektir. Dünya Gıda Günü Kutlu Olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir