Dünya Günü (Earth Day) Mesajları

PAYLAŞ
Dünya Günü (Earth Day) Mesajları
  • 0
  • 1817
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Yazımız 25 Nisan 2022 tarihinde güncellenmiştir.

1960 yılından itibaren artan sanayileşme ile gündemimize giren çevre sorunlarına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak adına, 1970 yılından itibaren Nisan ayının 22.günü Dünya Günü (Earth Day) olarak kutlanmaktadır.

Dünya Günü bir UNESCO projesidir.

Dünya Günü, ilk kez 1990 yılında Türkiye’nin de katıldığı 140 devlette dünya ölçüsünde aynı anda kutlanmış ve çalışmalar yapılmıştır.

Günümüzde ise, Türkiye de dâhil olmak üzere toplamda 175’ten fazla ülke bu günü kutlamaktadır.

Dünya Günü Mesajları

Yaşanabilir bir dünyada nice yaşlara güzel ve yaşlı dünya!

 

Gidecek başka yerimiz yok. Evimizi koruyalım.

 

Dünya Günü

 

Gezegenimizi daha mutlu bir yer haline getirelim

Dışarı çıkın ve sokağınıza, mahallenize bir ağaç ekin

 

Dünya Günü

Earth Day Messages

Dünyamızı korumak adına, bir gün için de olsa gideceğiniz yere yürüyün ya da bisikletle veya toplu taşımayla gidin. Veya arkadaşlarınızla aynı aracı paylaşın.

 

Siyahı beyazı ile, kuzeylisi güneylisi ile, doğulu ve batılısı ile hep birlikte Dünyamıza, evimize, yuvamıza sahip çıkıp koruyalım. Bu Dünya hepimizin.

Dünya Günü

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ebeler Haftası Kutlama Mesajları

Yegane yuvamız olan gezegenimiz için sesinizi duyurun. Gelin Dünyamıza özen gösterelim, O da bize binlerce yıldır yaptığı gibi desteğini esirgemesin” (Birleşmiş Milletler Eski Genel Sekreteri Ban Ki-moon)

Bugün Dünya Günü. Yaşlı ve yorgun dünyamızın doğum günü. Bir anne şefkati ile bizi bağrında koruyan mavi yuvamızın daha nice seneler doğum gününü kutlama istiyorsak O’nu koruyalım. Doğal dengesini hırslarımızla bozmayalım.

 

Dünyanın doğum gününde; bu karamsar tablonun dışında ve bu tabloyu değiştirmek için, dünyanın dört bir yanındaki “ötekilerle” birlikte dünyamıza, ülkemize, yaşama ve geleceğimize sahip çıkmak için mücadele etmeye devam edeceğiz.

 

blank

 

Güzel bir dünya, mutlu insanlar için çevremizi korumada tüm insanlar ile birlikte bir dayanışma örneği sergileyip el birliği yapalım. Doğaya, çevreye dolayısı ile dünyamıza zarar verecek olan tüm uygulamalara karşı çıkalım. Bu dünya hepimizin ve başka bir dünya da yok.

Earth Day Quotes, Messages and Wishes

Çevreye duyarlı herkesi, yaşlı dünyamızın doğum gününde, ülkemizin eşi benzeri olmayan yeşilini, doğal güzelliklerini, sadece ülkemize özgü yüzlerce çeşit bitki ve hayvandan oluşan biyolojik zenginliğini, verimli topraklarını ve su kaynaklarını korumaya davet ediyoruz. (TEMA Vakfı)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.