Dünya Hukuk Günü Mesajları

PAYLAŞ
Dünya Hukuk Günü Mesajları

Yazımız 30 Temmuz 2023 tarihinde güncellenmiştir.

Dünya Hukuk Günü Mesajları…
Hukuk yoluyla Dünya Barışı konulu konferansın üçüncüsünün 10 Temmuz 1967 günü Cenevre’ de yapılması üzerine Bakanlar Kurulu kararı ile 10 Temmuz 1967 tarihinde yayınlanan kararname ile 10 Temmuz Dünya Hukuk Günü ilan edilmiştir.

Türkiye’de “10 Temmuz Dünya Hukuk Günü”, 5.7.1967 tarihli Bakanlar Kurulu Kararıyla kabul edilmiş ve 10.7.1967 tarihli Resmi Gazetede yayımlanmıştır. Bundan sonraki her yıl 10 Temmuz tarihi Dünya Hukukçular Günü olarak kutlanmaktadır.

 Bu günle ilgili paylaşılan mesajlardan bir derleme hazırladık…

Dünya Hukuk Günü Mesajları

“Hukukun kuvvetinin azaldığı yerde, kuvvetlinin hukuku geçerli olmaya başlar.” (Maurice Duverger)

Dünya Hukuk Günü Mesajları

Adaletin tesisi; güvenin, huzurun ve umudun tesisidir. 10 Temmuz Dünya Hukuk Günü kutlu olsun.

 

Adalete hepimizin ihtiyacı var… 10 Temmuz Dünya Hukuk Günü kutlu olsun…

 

10 Temmuz Dünya Hukuk Günü’nde aydınlık, laik ve gerçek bir hukuk devleti olduğumuz nice senelere..

blank

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Adalet ile İlgili Sözler

Aydınlık, laik ve gerçek bir hukuk devleti için, demokrasi, özgürlükler ve hukukun üstünlüğü için hiç yılmadan çalışacağız.

 

Bağımsızlık, istikbal, hürriyet, her şey adaletle mevcuttur.” (Mustafa Kemal Atatürk)

10 Temmuz Dünya Hukuk Günü kutlu olsun!

 

Tüm hukukçuların ve hak eşitlik anlayışına önem veren  tüm Vatandaşlarımızın 10 Temmuz dünya Hukukçular gününü kutluyoruz.

 

“Adalet Mülkün Temelidir.” Tüm hukukçularımızın 10 Temmuz Dünya Hukuk Günü’nü kutluyor, yargı mensuplarımıza çalışma hayatlarında başarılar diliyoruz.

 

Hukukun baş tacı olduğu ve adaletin her alanda tecelli ettiği bir Türkiye için çalışmaya devam edeceğiz. Dünya Hukuk Günü kutlu olsun.

 

Üstünlerin hukukunun değil, hukukun üstünlüğünün sağlandığı bir dünya ümidi ile… 10 TEMMUZ DÜNYA HUKUK GÜNÜ KUTLU OLSUN

 

Güçlünün değil, haklının yanında olan tüm hukukçuların Dünya Hukuk Günü kutlu olsun. Hukuk ve adaletin egemen olduğu bir Türkiye dileğiyle…

blank

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Srebrenitsa Soykırımı Mesajları

Tüm hukuk emekçilerinin, kanun koruyucularımızın ve milletimizin 10 Temmuz Dünya Hukuk Gününü kutlar, bu uğurda hayatını kaybetmiş olanlara da Allah’tan rahmet dilerim.

 

Bağımsız ve tarafsız yargının hüküm sürdüğü, Kişiye göre hukukun değil, hukukun herkes için adil işlediği bir Dünya Hukuk Gününü kutlamak dileğiyle…

 

Adalet için mücadele eden hukuk emekçilerimizin Dünya Hukuk Günü’nü kutluyor; güçlünün değil, haklının egemen olduğu bir dünya diliyorum.

 

Hukukun üstünlüğünü ve yargının bağımsızlığını savunan; hak, adalet ve eşitlik için mücadele veren tüm meslektaşlarımın 10 Temmuz Dünya Hukuk Günü’nü kutluyorum.

 

Hukuk ile medeniyet ve kültürleri arasında ahenk kuramayan cemiyetler bedbahttırlar.” (Falih Rıfkı Atay)

Herkes için adaletin eşit dağıtıldığı ve hukukun üstünlüğü ilkesine koşulsuz saygı duyulan bir düzenin oluşması dileğiyle Dünya Hukuk Günü ‘nü kutluyoruz.

blank

Hukuk zengin bir toprak gibidir, o olmadan ne adalet, ne ekonomi, ne eğitim, ne kalkınma, ne de sanayi filizlenir ve gelişir. Mutlu ve barış içinde bir toplum için hukukun üstünlüğü şarttır. Dünya hukuk günü kutlu olsun.

 

“Ey inananlar, kendiniz, ana babanız ve yakınlarınız aleyhine bile olsa Allah için tanık olarak adaleti gözetin” (Nisa suresi 135 )

Adalet mülkün temelidir, temeli çürük olan mülkün de ayakta kalması mümkün değildir. Daha adaletli bir dünya temennisi ile…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir