Dünya Kanser Günü Sözleri ve Mesajları

PAYLAŞ
Dünya Kanser Günü Sözleri ve Mesajları
  • 2868
  • +
  • -

Yazımız 4 Mart 2024 tarihinde güncellenmiştir.

Dünya Kanser Günü Sözleri ve Mesajları…
Her yıl 4 Şubat Dünya Kanser Günü ‘nde Uluslararası Kanser Kontrol Örgütü (UICC) ve ortak kuruluşların birlikte yürüttüğü, milyonlarca insanı etkileyen ve pek çoğu önlenebilir olan bir hastalığa karşı toplumsal bilinci artırmak amacıyla tüm dünyada kampanyalar düzenlenmektedir.

Dünya Kanser Günü ilk kez 2005 yılında Uluslararası Kanser Kontrol Örgütü (UICC) tarafından düzenlenmiştir. Aynı yıl ülkemizde de Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği tarafından başlatılmış, Dünyada ve ülkemizde kanser konusundaki en büyük kampanyalardan biri olmuştur. Kansere karşı artık her zamankinden daha uyumlu ve koordineli bir mücadeleye ihtiyaç vardır.

Kanserle ilgili farkındalık oluşturmak için etkinlikler yapılan bu günde kanser ile ilgili sözlerden ve mesajlardan bir demet hazırladık….

Dünya Kanser Günü Sözleri ve Mesajları

“Yapabiliriz, yapabilirim.”

Dünya Kanser Günü Sözleri ve Mesajları

Umut en büyük ilaçtır…

 

Kansere değil, hayata şans verin…

 

Kanserden değil geç kalmaktan kork.”

 

Bu savaşta herkes beraber, kanser tek.

 

Bugün 1 saat, yarın bir hayat. Erken teşhis hayat kurtarır…

Dünya Kanser Günü

Kansersiz bir hayat için,hareket edip sağlıklı beslenmeli ve stresten uzak yaşamalıyız.

 

There is a need for a more harmonious and coordinated fight against cancer than ever before.

 

Gıda terörü ve çevre terörü düzeltilmedikçe kanser ile savaş mümkün olmayacaktır

 

Dünya Kanser Günü’nün farkındalık sağlamasını temenni ediyor, tüm hastalarımıza acil şifalar diliyorum.

World Cancer Day Quotes, Awareness Messages and Wishes

Dünya Kanser Günü Sözleri ve Mesajları

4 Şubat Dünya Kanser Günü’nün farkındalık sağlamasını diliyor, bu hastalıkla mücadele eden tüm hastalarımıza acil şifalar diliyoruz..

 

Kanser hastalığında erken teşhis, tedavinin ilk ve en önemli adımıdır. Düzenli kontrollerinizi yaptırmayı unutmayın.

 

Kanserden değil, geç kalmaktan korkun; Kanser tedavi edilebilir ve erken teşhisi mümkün olan bir hastalıktır.

 

“Kararlıyım ve yapacağım!” Kanser önlenebilir bir hastalıktır. Doğru stratejiler ile her üç kanserden birisi önlenebilmektedir.

Dünya Kanser Günü

Erken teşhis, iyi bir bakım ve moral ile kanser, üstesinden gelinecek bir hastalıktır. 4 Şubat Dünya Kanser Gününün Farkındalık sağlamasını dilerim

 

Erken teşhis kanser tedavisinin başarılı olması için atılan ilk ve en önemli adımdır. Sağlıklı ve dengeli beslenin, düzenli fiziksel aktivite yapın, kanser taramalarınızı ihmal etmeyin.

 

Kanserle mücadelenin en önemli aşaması farkında olmak! Kanserle mücadelede vereceğimiz en büyük destek daha çok bilgi sahibi olup bu bilgileri paylaşarak farkındalık sağlamaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yeni Eğitim Öğretim Dönemi Mesajları

Kanserle birlikte gelişen damgalanma duygusu azaltılmalı, yanlış bilinenler ve zararlı efsaneler yok edilmelidir.. Kararlıyım ve yeneceğim fikri her zaman şiar edinilmeli..

 

Kanser önlenebilir, tedavi edilebilir ve erken teşhisi mümkün olan bir hastalıktır. Dünya Kanser Günü’nün farkındalık sağlamasını diliyor, tüm hastalarımıza şifalar diliyorum.

Dünya Kanser Günü

Dünya Kanser Günü Sözleri ve Mesajları

Düzenli sağlık kontrolleri ile kanser hastalığını erken dönemde teşhis edebilirsiniz. Erken teşhis kadar sağlıklı beslenme, uyku düzeni ve spor aktivitelerinin de önemli olduğunu unutmayınız.

 

Dünyanın en güzel cümlesi “Seni seviyorum” değil. “Tümörünüz iyi huylu çıktı” dır. /Woody Allen

Kanser tanısı konmuş hastalarımıza bu cümleyi duymaları dileğiyle….

 

Dünya Kanser Günü’nde, farkındalık yaratmaya, kanserin önlenmesini, saptanmasını ve tedavisini teşvik etmeye söz verelim.

 

On this World Cancer Day, let’s pledge to create awareness, encourage the prevention, detection, and treatment of cancer.

Dünya Kanser Günü

Hepimiz risk taşıyoruz ama erken teşhis hayat kurtarır! Sağlıklı yaşamaktan, tedbir almaktan kaçınmayın! Yakınınızda birileri varsa, lütfen bugün onları sevindirin… 4 Şubat Dünya Kanser Günü nedeniyle tüm hastalara şifa diliyorum.

 

Kanser bulaşıcı bir hastalık değildir, kanser hastaları insandır. Onlara eskiden nasıl davranıyorsanız öyle davranın! Hal hatır sorun, yanlarında olduğunuzu hissettirin! Acımak, öleceklermiş gibi davranmak onları yaralar, unutmayın!

 

Kanseri Sevgiyle aşabiliriz Toplumsal ve bireysel bilincimizi arttırarak her yıl düzenli kontrollerimizi ihmal etmeden el ele vererek bu hastalığı hep birlikte aşabiliriz. Kanserin karşısında sevgiyle el eleyiz..⠀

 

Dünyada her yıl yaklaşık 14 milyon kişi kansere yakalanmaktadır. Kanser bir son değil, önlenebilir, tedavi edilebilir ve erken teşhisi mümkün olan bir hastalıktır. Unutmayın erken teşhis hayat kurtarır. Kanserle mücadele eden tüm hastalarımıza acil şifa dileriz.

Dünya Kanser Günü Sözleri ve Mesajları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirblank