Dünya Laborantlar Günü Mesajları

PAYLAŞ
Dünya Laborantlar Günü Mesajları
  • 0
  • 286
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Yazımız 29 Nisan 2022 tarihinde güncellenmiştir.

2007’den beri her yıl 28 Nisan ‘Dünya Laborantlar Günü’ olarak kutlanıyor.

Sağlıkta hastalıkların teşhisi ve tedavisi sürecinin dışında, çevre güvenliği, tüketilen gıdaların kontrolü ve daha birçok alanda laboratuvarlar toplumumuza özenli, dikkatli ve özverili ekip çalışmaları ile hizmet veriyor.

Bu kadar önemli bir hizmeti yerine getirenler Tıbbi Laboratuvar Tekniker ve Teknisyenleridir.

Tıbbi laboratuvar teknisyeni; Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı Sağlık Meslek Liseleri tıbbi laboratuvar programı mezunlarıdır. Tıbbi laboratuvar teknikerleri ise Yüksek Öğretim Kurumuna bağlı ilgili Sağlık Meslek Yüksekokulu Tıbbi Laboratuvar Teknikeri ya da Tıbbi Patoloji Teknikerliği bölümleri mezunlarıdır.

Bilgi: Yaygın olarak kullanılan “laboratuar” kelimesinin doğru yazımı Türk Dil Kurumu’na göre “laboratuvar” dır. Bizde yazımızda bu haliyle kullandık.

Bu günle ilgili mesajlardan bir derleme hazırladık…

Dünya Laborantlar Günü Mesajları

28 Nisan Dünya Laborantlar Günü kutlu olsun.

 

28 Nisan Dünya Laborantlar Gününüzü en içten duygularımla kutlarım.

 

Mesleklerini özveri ve sevgiyle yapan tüm laborantların Laborantlar Günü kutlu olsun.

 

Hastaya doğru teşhis konulmasında laborantların önemi büyük. Gününüz kutlu olsun.

Dünya Laborantlar Günü

Laboratuvar hizmetlerinin yürütülmesinde özveriyle çalışan laborantlarımızın günü kutlu olsun.

 

Uzmanlığıyla sağlığımıza değer katan tüm laborantlarımızın Dünya Laborantlar Günü kutlu olsun!

 

İyi yaşamlar için birlikte çalıştığımız tüm laboratuvar teknikerleri ve teknisyenlerinin Dünya Laborantlar Günü kutlu olsun.

 

“COVID-19 salgını döneminde de özveri ve çalışkanlığından taviz vermeden görevini yapan laborantlarımızın günü kutlu olsun”

 

Hastalıkların teşhis sürecini kolaylaştıran ve özverili bir şekilde sağlık hizmeti üreten Laborantlarımızın “28 Nisan Dünya Laborantlar Günü” kutlu olsun.

Görevini özveri ve layıkıyla yerine getiren tüm tıbbi laboratuvar teknikeri ve teknisyenlerinin 28 Nisan laboratuvar teknikeri ve teknisyenleri günü kutlu olsun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü Mesajları

Sağlık alanında riskli birimlerde çalışan ve tüm zorluklara rağmen görevlerini özverili bir şekilde yürüten tüm laborantların 28 Nisan Dünya Laborantlar Günü’nü en içten şekilde kutlarız.

 

İnsan sağlığını koruyarak, bizlere daha kaliteli bir yaşam sunmak için fedakârca çalışan tüm tıbbi laboratuvar teknikeri ve teknisyenlerinin 28 Nisan Dünya Laborantlar Günü’nü kutluyoruz.

 

İnsan sağlığının korunması ve daha kaliteli bir yaşam sunulması için birlikte mücadele ettiğimiz sağlık sektörünün parçası olan tüm tıbbi laboratuvar teknikeri ve teknisyenlerimizin 28 Nisan Dünya Laborantlar Günü’nü kutluyorum.

 

Hastalıkların teşhisi ve tedavi sürecinde üstlenmiş oldukları görevlerini son derece dikkat ve özveri ile yerine getiren Laborantlarımızın “28 Nisan Laborantlar Günü’nü” kutlar, sağlık huzur ve mutluluk dolu günler dilerim.

 

Sağlık hizmeti sunumunun en önemli ekip parçalarından biri olan laborantlarımızın; “28 “Nisan Dünya Laborantlar Günü”nü Kutlar, Yasal hak kayıplarını ve istihdam sorunlarını çözmek için sahada onlarla birlikte olduğumuzu ifade ederiz.

“Beyaz gömleğinle bir laboratuvarda insanlar için ölebileceksin, hem de yüzünü bile görmediğin insanlar için, hem de hiç kimse seni buna zorlamamışken, hem de en güzel en gerçek şeyin yaşamak olduğunu bildiğin halde.” Fedakar laborantlarımızın günü kutlu olsun.

 

Döner sermaye ödemelerindeki adaletsizliğin giderilmesinden, çalışma ortamlarındaki koşullarının iyileştirilmesine kadar birçok soruna çözüm bekliyorlar. Sorunlarının çözülmesi ve daha iyi bir çalışma hayatına kavuşmaları dileğiyle tüm laborantların 28 Nisan Dünya Laborantlar Gününü Kutluyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir