Dünya Nüfus Günü Sözleri ve Mesajları

PAYLAŞ
Dünya Nüfus Günü Sözleri ve Mesajları

Yazımız 30 Temmuz 2023 tarihinde güncellenmiştir.

Dünya Nüfus Günü Sözleri ve Mesajları…
Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından, 1989 yılında dünya nüfusunun 5 milyar insana ulaştığı tarih olan “11 Temmuz 1987” tarihi “Dünya Nüfus Günü” olarak kabul edilmiştir. Bu özel günde Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) tarafından her yıl nüfusun önemli konularını ele alan bir tema belirlenmekte ve bu temaya ilişkin farkındalık oluşturmaya yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

2023 yılına ait Dünya Nüfus Günü teması “herkes için dayanıklı bir geleceğe doğru” şeklinde belirlenmiştir. Birleşmiş Milletler tarafından açıklanan bu tema kapsamında fırsatlardan faydalanmak, herkes için haklar ve alternatifler sağlamak amaçlarıyla hareket edilir.

Dünya Nüfus Günü ile ilgili sözlerden ve mesajlardan bir derleme hazırladık…

Dünya Nüfus Günü Sözleri ve Mesajları 2023

Dünya Nüfus Günü kutlu olsun.

 

Dünyanın, insanların ve kaynakların ötesinde bir duruma gelmemesi için çok çalışalım.

 

Dünya Nüfus Günü vesilesiyle, nüfusun ciddiyetini ve bu konudaki sorumluluğumuzu anlamalıyız.

Dünya Nüfus Günü Sözleri ve Mesajları

Gözlerimiz kapalı olarak oturamayız. Çok geç olmadan kalkıp harekete geçmeliyiz. Dünya Nüfus Günü kutlu olsun.

 

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kutlanan Dünya Nüfus Günü’nü kutlar, sağlıklı, başarılı ve huzurlu günler dilerim.

 

Nüfus artışı değil, Sağlıklı Nüfus Artışını dengede tutabilmek adına “Dünya Nüfus Günümüz” kutlu olsun.

 

Şehrimizde ve ülkemizde etkin ve kalite hizmet veren, gece gündüz demeden çalışan bütün nüfus personelinin Dünya Nüfus Günü kutlu olsun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Srebrenitsa Soykırımı Mesajları

Bunun şimdilik bir kriz olduğunu düşünmeyebiliriz, ancak aşırı nüfus gezegenimiz için bir tehdittir. Dünya Nüfus Günü kutlu olsun.

 

Ülkemizin her köşesinde büyük bir özveriyle, fedakârca hizmet sunan nüfus personelimizin 11 Temmuz Dünya Nüfus Günü kutlu olsun.

 

Daha iyi bir gelecek için, daha fazla insanı aşırı nüfus sorunundan haberdar etmek için mümkün olan tüm çabayı gösterelim. Dünya Nüfus Günü kutlu olsun.

blank

Dünya sakinleri olarak aşırı nüfus sorunu hakkında çok endişelenmelisiniz çünkü bu herkesin geleceğini yok edebilir. Dünya Nüfus Günü kutlu olsun.

 

“Geçmişi Koruyan, Geleceğe Değer Katan” bir anlayışla; Aziz Milletimizin hizmetinde görev ifa eden kıymetli nüfus çalışanlarının Dünya Nüfus Günü’nü kutluyorum.

 

Aşırı nüfus ve küresel çevre sorunları, insanlık için en büyük zorluklardır. Geleceğin çocukları için neler yapabileceğimizi düşünelim

 

Dünyadaki en büyük mutluluğu halka hizmet etmek olarak gören, güvenilir, etkin ve kaliteli hizmet sunan nüfus personellerinin 11 Temmuz Dünya Nüfus Günü kutlu olsun.

 

Eğer nüfus ve kaynaklar arasında bir dengemiz varsa, çok daha mutlu, daha sağlıklı ve daha zengin bir dünyada yaşayabiliriz. Dünya Nüfus Günü kutlu olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir