Dünya Sağlık Günü Mesajları

Dünya Sağlık Günü Mesajları


Dünya Sağlık Günü… Sağlık, genel olarak sadece bireyin vücudunda hastalık ve sakatlığın olmayışı değil, aynı zamanda kişinin bedenen, ruhen ve sosyal yönden huzur ve mutluluk halinde olması demektir. Sağlıklı olmayan bireyin kendisine, ailesine, çevresine ve topluma yararlı olması beklenemez. Amaç, toplumun ihtiyaçları doğrultusunda, sağlıkla ilgili bilgilerin geniş halk kitlelerine ulaştırılması, koruyucu sağlık hizmetlerinin yaygınlaştırılması, bireylerin sağlıklı yaşam konusunda bilinçlendirilmeleri, hastalanmadan gerekli önlemlerin alınmasıdır. İnsan sağlığını etkileyen çevre faktörlerinin düzenlenmesi, sağlıklı yaşam hakkının korunması, insan sağlığının önemi konusunda bilincin artırılması amacıyla her yıl 7 Nisan Dünya Sağlık Günü olarak kutlanmaktadır.

Corona  Virüsü Salgını yaşadığımız şu günlerde sağlığın ve sağlık çalışanlarının kıymetini daha iyi anladık.

Bu yazımızda Dünya Sağlık Günü kutlama mesajlarından bir derlem hazırladık.

 

Sağlıktan büyük zenginlik yoktur. Dünya Sağlık Günü kutlu olsun.

 

Her şey, sağlık olduğu sürece güzel. Dünya Sağlık Günü kutlu olsun.

 

Sağlıklı yaşayalım, Sağlıklı yaşlanalım… Dünya Sağlık Günü kutlu olsun.

 

Yaşamı sevin, sağlığınıza dikkat edin. Dünya Sağlık Günü kutlu olsun.

Mutlu bir yaşam için, sağlığınıza değer verin. Dünya Sağlık Günü kutlu olsun.

 

En değerli hazinemiz sağlığımızdır. 7 Nisan Dünya Sağlık Günü’nüz kutlu olsun.

 

Daha sağlıklı bir gelecek, daha sağlıklı bir toplum! Dünya Sağlık Günü kutlu olsun.

 

Bizler için büyük özveri ile çalışan tüm sağlık çalışanlarımızın Dünya Sağlık Günü kutlu olsun.

 

“Halk içinde mu’teber bir nesne yok devlet gibi…

Olmaya devlet cihânda bir nefes sihhat gibi.”

 

Sağlığınız en değerli varlığınızdır. Daha mutlu bir yaşam için sağlığınıza değer verin. 7 Nisan Dünya Sağlık Günü kutlu olsun.

 

Sağlıklı yaşamak bir insan hakkıdır.

Tüm insanların sağlıkla yaşayabildikleri bir dünya dileğiyle!Dünya Sağlık Günü kutlu olsun!

Sağlıklı yaşam, her insanın doğumuyla birlikte elde ettiği ve insan olmaktan dolayı kazandığı bir haktır. Dünya Sağlık Gününüzü kutluyorum.

 

Hastalandığımızda, yaralandığımızda yanlarına koştuğumuz sağlık çalışanlarının Dünya Sağlık Günü günleri kutlu olsun.

 

“Halk içinde mu’teber bir nesne yok devlet gibi. Olmaya devlet cihânda bir nefes sıhhat gibi.” Dünya Sağlık Gününüzü kutluyor, sağlıklı bir yaşam diliyoruz.

 

Nitelikli bir toplumun temel yapı taşını sağlıklı nesiller oluşturur. Tüm sağlık çalışanlarımızın ve toplumumuzun Dünya Sağlık Günü Kutlu Olsun.

 

“Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi..”

Daha mutlu bir yaşam için sağlığınıza değer verin. 7 Nisan Dünya Sağlık Günü kutlu olsun.

Dünya Sağlık Günü’nde sağlıklı yaşamanın, erken teşhisin ve hayata tutunmanın önemini bir kez daha tüm dünyaya duyuralım. 7 Nisan Dünya Sağlık Günü kutlu olsun.

 

Çocuklarımız için ancak sağlıklı yaşam ortamları sağlayabildiğimiz oranda geleceğimizin şekillendirileceği bilinciyle tüm insanlığın ve halkımızın Dünya Sağlık Gününü kutlarım

 

Yaşam boyunca sahip olduğumuz en güzel hediyenin sağlığımız olduğunu hatırlamak için harika bir gün! Başta çocuklarımız olmak üzere herkesin 7 Nisan Dünya Sağlık Gününü kutluyoruz.

 

Hayalleriniz, hedefleriniz, aşklarınız… Hayatta sizi ayakta tutan her ne varsa hepsinin ana kaynağı, sağlığınız! Başta tüm sağlık çalışanları olmak üzere hepimizin Dünya Sağlık Günü kutlu olsun!

 

Dünya Sağlık Haftası’nda bütün vatandaşlarımıza, sevdikleriyle birlikte sağlıklı bir yaşam diliyor, vatandaşlarımızın ve tüm çalışanların Sağlık Haftasını kutluyoruz.

 

Dünya Sağlık Günü ve Sağlık Haftası’nı kutluyor, tüm yurttaşlarımızı kendisinden başlayarak toplum sağlığı için çaba göstermeye çağırıyor, herkese sağlıklı bir yaşam diliyorum.

 

Sağlığımızın kıymetini bilelim, toplumun sağlığı bireylerin sağlıklı olmasıyla mümkündür. Sağlığımızın daim olmasını temenni ediyor, hastalarımıza ise acil şifalar diliyorum. Dünya Sağlık Günü kutlu olsun.

 

Herkes İçin Sağlık amacıyla fedakârca çalışan, dünya mazlumlarına yardım elini uzatan sağlık sektörü çalışanlarımızın ve vatandaşlarımızın Sağlık Günü’nü kutluyor, sevdikleriyle birlikte sıhhatli bir ömür diliyorum.

 

Sağlık konusuna verdiğimiz önem aslında geleceğimize nasıl baktığımızın işaretidir.  Sağlıklı yaşamak bir insan hakkıdır. Tüm insanların sağlıkla yaşayabildikleri bir dünya dileğiyle! Dünya Sağlık Günü kutlu olsun!

 

Günlük tempo içerisinde sağlıklı yaşam ritüellerini uygulamak ne kadar zor görünse de alışkanlıklarınızı değiştirerek siz de sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürebilirsiniz. Dünya Sağlık Günü kutlu olsun.

 

Ruhsal sıkıntılarımız, stres, öfke, bastırılan duygular zihinsel ve bedensel hastalıklar olarak olarak karşımıza çıkıyor. Bilinçaltına ne ekersek hayatımızda onu yaşıyoruz. Hem bedensel hem ruhsal olarak arınma sağlamamız gerekli. Sağlık ve huzur dilerim. Dünya Sağlık Günü kutlu olsun.

 

Sağlığımızı, hayatımızı emanet ettiğimiz, kutsal mesleklerini en iyi şekilde yerine getiren hekimlerimizin, tüm sağlık personellerinin ve sosyal güvenlik çalışanlarının Dünya Sağlık Günü’nü ve Sosyal Güvenlik Haftası’nı kutlar, fedakâr ve özverili gayretlerinden dolayı teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

Sağlık bilincinin yaygınlaşması için yapılan bütün çalışmaları gönülden destekliyor, bu tür çalışmaların devlet, sivil toplum kuruluşları kamu ve özel kurumlar tarafından sosyal sorumluluk çerçevesinde işbirliği yapılarak düzenlenen kampanyalar ve tanıtımlarla sürdürülmesi temennisi ile “Dünya Sağlık Günü’nü ve Sağlık Haftasını kutluyorum.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?