Dünya Turizm Günü Sözleri ve Mesajları

PAYLAŞ
Dünya Turizm Günü Sözleri ve Mesajları
  • 1
  • 546
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Yazımız 2 Ekim 2022 tarihinde güncellenmiştir.

Dünya Turizm Günü Sözleri ve Mesajları…Dünya Turizm Örgütü’nün (WTO) önerisiyle Birleşmiş Milletler, İspanya’nın Torremolinos şehrinde yaptığı bir toplantıda 27 Eylül’ü, Dünya Turizm Günü olarak tespit etmiştir.

Böylece, 1980 yılından bu yana, her yıl farklı bir ülkenin resmi ev sahipliğinde ve belirlenen özel bir temayla kutlanmaktadır.

BM her yıl 27 Eylül’ü ‘Dünya Turizm Günü (DTG)’ olarak bir ana tema ile kutlar. Bu yıl da ana tema ‘Turizmi Yeniden Düşünmek’ olarak belirlendi.

Bu yılki tema bağlamında tartışmaların odağı insanlar olacak. Bu bağlamdaki sorular şunlar olacak: Turizm nereye gidiyor? Biz nereye gitmek istiyoruz? Gitmek istediğimiz yere nasıl ulaşırız?

Bu yazımızda turizm hakkında sözler ve Dünya Turizm Günü mesajlarını bulabilirsiniz…

Dünya Turizm Günü Sözleri ve Mesajları

Turizm, “Bacasız Sanayi” dir.

 

Turizm; barışın, huzurun, birlikte yaşama kültürünün köprüsüdür.

 

Turizm bir ülkenin en önemli tanıtımıdır. Ekonominin can damarıdır.

 

İbret-i âlem için seyahat edin ve kitap okuyun. Dünya Turizm Günü kutu olsun.

 

Hiçbir şey zekayı seyahat etmek kadar geliştirmez. (Emile Zola) Dünya Turizm Günü kutu olsun.

 

Turizmin barışa, huzura ve hoşgörüye sağladığı katkının artması dileğim ile ‘27 Eylül Dünya Turizm Günü’ kutlu olsun.”

 

27 Eylül Dünya Turizm gününü kutluyor, sektörde emeği geçen herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Jale İnan Sözleri

Turizm için gece gündüz çalışan başta meslektaşlarımız ve turizm çalışanları olmak üzere herkesin Dünya Turizm Günü’nü kutluyorum.

Dünya Turizm Günü Sözleri ve Mesajları

Turizmde çeşitliliğin uluslararası kültürel iletişimi ve toplumlar arasında yakınlaşmayı sağlaması dileğiyle 27 Eylül Dünya Turizm Günü’nü kutluyorum.

 

Turizm sayesinde kazanılanların, yerelden küresele sosyo-ekonomik refahı ve barışı zenginleştirmesi dileğiyle turizme gönül veren tüm paydaşlarımızın ’27 Eylül Dünya Turizm Günü’nü kutlarım.

 

Turizmin gelişmesinde payı olan, turizm sektöründe emek harcayan; otelcisinden rehberine, acentecisinden, taşımacısına, tüm turizm sektörü çalışanlarının “27 Eylül Dünya Turizm Günü” nü kutluyor çalışmalarında başarılar diliyorum.

 

Turizm, farklı kültürlerdeki insanları bir araya getirerek, din, dil, ırk ayrımı olmaksızın insanlar arasında barış ve dostluk duygularını geliştirir. Dünya barışına katkı sağlarken, ülkelerin kendilerini tanıtmalarına da imkân tanır.

World Tourism Day Quotes and Messages

Turizm, kültürleri kaynaştıran, milletler arasında barış ve dostluk köprüleri kuran evrensel bir sektör. Turizm aynı zamanda yüzü gülen ve yüzleri güldüren bir sektör. Seyahat edenlere keyifli, huzurlu anlar yaşattığı gibi insanların zihninde güzel anılar bırakıyor.

 

Dünya vatandaşlığı tanımının artık her alanda karşımıza çıktığı günümüzde seyahat etmek, yeni kültürleri, coğrafyaları, insanları tanımak bir lüks değil adeta demokratik bir haktır. İnsanlar arasındaki bağları güçlendiren, içselleştiren seyahatler bugün artık her zamankinden daha çok ihtiyacımız olan dünya barışına yadsınamaz bir katkı sağlamaktadır.”

 

Turizm sektörü sosyo-ekonomik ve kültürel gelişmeyi hızlandırması hizmet sektörünün yan kollarında ve ülke genelinde istihdamı artırması, yabancı döviz girdisi sağlamasıyla ülke ekonomisine katkı sağlayan önemli bir unsur olmasının yanında din, dil, ırk ayrımı olmaksızın insanlar arasında barış ve dostluk duygularını geliştirerek dünya barışına katkı sağlayan en önemli sektördür.

1 Yorum var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

blank