Dünya Turizm Günü Sözleri ve Mesajları

PAYLAŞ
Dünya Turizm Günü Sözleri ve Mesajları
  • 1
  • 433
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Yazımız 28 Eylül 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Dünya Turizm Örgütü’nün (WTO) önerisiyle Birleşmiş Milletler, İspanya’nın Torremolinos şehrinde yaptığı bir toplantıda 27 Eylül’ü, Dünya Turizm Günü olarak tespit etmiştir.

Böylece, 1980 yılından bu yana, her yıl farklı bir ülkenin resmi ev sahipliğinde ve belirlenen özel bir temayla kutlanmaktadır.

Dünya Turizm Günü, turizmin büyük şehirlerin dışında fırsatlar sağlama ve tüm dünyadaki kültürel ve doğal mirası korumada oynadığı benzersiz rolü kutlamak için 2020’yi “Turizm ve Kırsal Kalkınma Yılı” olarak belirledi. 27 Eylül’de bu özel temayla kutlanacak olan Dünya Turizm Günü, dünyayı etkileyen COVID-19 pandemisinin ardından dünyanın dört bir yanındaki ülkelerin ve sektörün önde gelen bir işveren olduğu kırsal topluluklar da dahil olmak üzere toparlanmayı teşvik etmesiyle kritik bir anda birlikteliği sağlıyor. Bu kritik dönemde uluslararası dayanışma ruhunu vurgulamak için 2020’ye özel bir şekilde Dünya Turizm Günü tarihinde ilk kez, resmi kutlamalarda tek bir UNWTO üye devleti değil, bir grup ülke (Arjantin, Brezilya, Paraguay, Uruguay ve Şili) ev sahipliği yapacak.

Bu yazımızda turizm hakkında sözler ve Dünya Turizm Günü mesajlarını bulabilirsiniz…

 

Turizm, “Bacasız Sanayi” dir.

 

Turizm; barışın, huzurun, birlikte yaşama kültürünün köprüsüdür.

 

Turizm bir ülkenin en önemli tanıtımıdır. Ekonominin can damarıdır.

 

İbret-i âlem için seyahat edin ve kitap okuyun. Dünya Turizm Günü kutu olsun.

 

Hiçbir şey zekayı seyahat etmek kadar geliştirmez. (Emile Zola) Dünya Turizm Günü kutu olsun.

 

Turizmin barışa, huzura ve hoşgörüye sağladığı katkının artması dileğim ile ‘27 Eylül Dünya Turizm Günü’ kutlu olsun.”

 

27 Eylül Dünya Turizm gününü kutluyor, sektörde emeği geçen herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum”

 

Turizm için gece gündüz çalışan başta meslektaşlarımız ve turizm çalışanları olmak üzere herkesin Dünya Turizm Günü’nü kutluyorum.

blank

Turizmde çeşitliliğin uluslararası kültürel iletişimi ve toplumlar arasında yakınlaşmayı sağlaması dileğiyle 27 Eylül Dünya Turizm Günü’nü kutluyorum.

 

Turizm sayesinde kazanılanların, yerelden küresele sosyo-ekonomik refahı ve barışı zenginleştirmesi dileğiyle turizme gönül veren tüm paydaşlarımızın ’27 Eylül Dünya Turizm Günü’nü kutlarım.

 

Turizmin gelişmesinde payı olan, turizm sektöründe emek harcayan; otelcisinden rehberine, acentecisinden, taşımacısına, tüm turizm sektörü çalışanlarının “27 Eylül Dünya Turizm Günü” nü kutluyor çalışmalarında başarılar diliyorum.

 

Turizm, farklı kültürlerdeki insanları bir araya getirerek, din, dil, ırk ayrımı olmaksızın insanlar arasında barış ve dostluk duygularını geliştirir. Dünya barışına katkı sağlarken, ülkelerin kendilerini tanıtmalarına da imkân tanır.

 

Turizm, kültürleri kaynaştıran, milletler arasında barış ve dostluk köprüleri kuran evrensel bir sektör. Turizm aynı zamanda yüzü gülen ve yüzleri güldüren bir sektör. Seyahat edenlere keyifli, huzurlu anlar yaşattığı gibi insanların zihninde güzel anılar bırakıyor.

 

Dünya vatandaşlığı tanımının artık her alanda karşımıza çıktığı günümüzde seyahat etmek, yeni kültürleri, coğrafyaları, insanları tanımak bir lüks değil adeta demokratik bir haktır. İnsanlar arasındaki bağları güçlendiren, içselleştiren seyahatler bugün artık her zamankinden daha çok ihtiyacımız olan dünya barışına yadsınamaz bir katkı sağlamaktadır.”

 

Turizm sektörü sosyo-ekonomik ve kültürel gelişmeyi hızlandırması hizmet sektörünün yan kollarında ve ülke genelinde istihdamı artırması, yabancı döviz girdisi sağlamasıyla ülke ekonomisine katkı sağlayan önemli bir unsur olmasının yanında din, dil, ırk ayrımı olmaksızın insanlar arasında barış ve dostluk duygularını geliştirerek dünya barışına katkı sağlayan en önemli sektördür.

1 Yorum var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.