Dünya Tütünsüz Günü Sözleri

Dünya Tütünsüz Günü Sözleri

Dünya Tütüne Hayır Günü (World No Tobacco Day), Dünya Sigarasız Günü, Dünya Tütünsüz Günü veya Dünya Sigarayı Bırakma Günü şeklinde isimleri olan her yıl 31 Mayıs tarihinde Dünya Sağlık Örgütü (WHO) üye devletlerince 1987 yılından bu yana tüm dünyada kutlanan önemli gündür. Bu günde, sigara kullanıcılarının 24 saat süreyle sigarayı bırakmaları teşvik edilmektedir.

Günümüzde her yıl dünya genelinde milyonlarca kişinin ölümüne neden olan ve yaygın bir hale gelen tütün kullanımının küresel olarak sağlık üzerine etkilerine dikkat çekilmesi amaçlanmıştır.

Bu güne özel sözlerden ve mesajlardan bir derleme hazırladık.

 

Hayata daha iyi tutunmak için sigarayı bırakın.

 

Develop a healthy lifestyle by saying No to Tobacco!

 

Kendinize ve sevdiklerinize daha fazla zarar vermeyin!

 

Sağlıklı bir gelecek için tütün kullanmayın, kötü örnek olmayın.

O nefes size lazım olacak…Şimdi sigarayı bırakmanın tam zamanı

 

31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü’nde sen de başarabilirsin! Şimdi sigarayı bırakmanın tam zamanı

 

Tobacco consumption and smoking is injurious to health. Make healthier lifestyle choices. Quit today.

 

Sağlıklı, uzun bir yaşam için siz de tütün kullanımını bırakabilir ve çevreniz için tütünsüz bir dünyayı destekleyebilirsiniz!

 

 

Bu gün dünya tütünsüzlük günü hadi sen de bu günü kendin için tütünsüzlük günün ilan et kendini ve çevreni tütünden uzak tut

 

Smoking cigarettes and taking other forms of tobacco can kill you before you die. It’s World No Tobacco Day, quit smoking and live healthy.

 

Hayatın güzelliği ile nefes kesen şeylere yönelmek varken, Nefesimizi neden Sigara içme sembolü için harcayalım. Sigarayı Bırakmanın tam zamanı

 

Koronavirüs salgınında sigara kullananlar diğer insanlara göre yüzde 14 daha fazla risk altındadır. Sigara kullanmayın

 

Tobacco is projected to kill 1 billion people in the next century. Nicotine which is present in Tobacco is addictive and destroys health.

 

Sağlıklı bir yaşam için bağımlı değil, özgür ol..

Dünya Tütünsüz Günü, hem kendi sağlığınız hem de toplum sağlığı için güzel bir başlangıç olsun.

 

Kendimizin, ailemizin ve sevdiklerimizin sağlığı için, daha güzel bir hayat için tütün ürünlerini hayatımızdan çıkaralım. Hayatı değil, sigarayı bırakalım.

blank

Sağlığı seç, tütünü değil. Tütün kullanımını bırakarak sadece kendi sağlığınız için değil sizi sevenlerin sağlığı için de temiz bir sayfa açtığınızı unutmayın. Bırakabilmek, mümkün.

 

Sigara içtiğinizde ve sigarayı bıraktıktan sonra vücudunuzda meydana gelenleri biliyor musunuz?  31 Mayıs Dünya Tütüne Hayır Günü’nde siz de hayatınız için yeni bir adım atabilirsiniz.

 

Tütün kullanımı, koroner kalp hastalığı, inme, yüksek tansiyon gibi hastalıklar açısından değiştirilebilir risk faktörlerinin başında gelmektedir. Sigarayı bir an önce bırakmanız olası riskleri azaltır.

 

Sevdikleriniz ve en önemlisi de kendiniz için sağlıklı bir adım atabilirsiniz. Bağımlılıklar, tedavisi mümkün olan hastalıklardır. Hastalıkları yenebilmeyi istemek ise başarmanın yarısıdır

 

Quit tobacco today as it cause fetal disease like cancer, breathing problem, Heart disease and thereby reducing the lifespan.4.5 Crore youngsters have pledge to never consume tobacco products

blank

Her türlü tütün ürününden uzak durun, dünyada yılda 8 milyon tütün ilişkili ölüm meydana geliyor, tütün kullanan hastaların COVID19 ve diğer nedenlere bağlı sepsis riskleri genç dahi olsalar, ek hastalıkları olmasa da fazla. Sigara kullanmayın

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?


blank