Dünya Yaşlılar Günü Mesajları

PAYLAŞ
Dünya Yaşlılar Günü Mesajları
  • 2708
  • +
  • -

Yazımız 31 Ekim 2023 tarihinde güncellenmiştir.

Dünya Yaşlılar Günü Mesajları…
Yaşlı nüfus artış hızına paralel olarak yaşlılık ve yaşlı sağlığı konularında farkındalık yaratmak amacıyla tüm dünyada 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü olarak anılmaktadır.

İnsanların yaşlı sağlığı konusunda bilinçlendirilmesi, yaşlıların sağlığı ve sosyal açıdan yaşam standartlarının yükseltilmesine dikkat çekmek amacıyla Birleşmiş Milletler 1990 yılında aldığı kararla 1 Ekim tarihini Dünya Yaşlılar Günü ilan etmiştir.

Dünya Yaşlılar Günü ile ilgili mesajlardan bir derleme hazırladık….

Dünya Yaşlılar Günü Mesajları

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü Kutlu Olsun.

 

Gölgesinde hayat bulduğumuz koca çınarlarımızın her zaman yanındayız. .

 

Kıymetli Büyüklerimizin 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü kutluyor; sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir ömür diliyoruz

 

Geçmişte edindikleri deneyimlerle bizlerin geleceğine ışık tutan kıymetli büyüklerimizin 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü kutluyor, sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum.

 

Kültürümüz ve değerlerimizin en önemli varlıkları kıymetli büyüklerimizin, Yaşlılar Günü’nü kutluyor, hayırlı, sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.

Dünya Yaşlılar Günü Mesajları

Hafızaları ile tarihimiz, tecrübeleri ile geleceğimiz olan, mahallelerimizin çınarları ve gönlümüzün payidarı tüm büyüklerimizin Yaşlılar Günü kutlu olsun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ekim Ayı Sözleri

Hayat tecrübeleriyle bizlere her daim ışık olan, bugünlerimizin mimarları başımızın tacı büyüklerimizin 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü kutluyor ellerinden saygıyla öpüyorum.

 

Kıymetli çınarlarımız, yaşayan tarihimiz, yol göstericimiz olan değerli büyüklerimizin Dünya Yaşlılar Günü’nü tebrik ediyor, saygıyla ellerinden öpüyorum.

Dünya Yaşlılar Günü

Hayatlarını yetişmemize adayan, varlıkları ile bizlere güç veren, geçmişten geleceğe ışık tutan, gölgelerinde güç bulduğumuz tüm saygıdeğer çınarlarımızın 1 Ekim Yaşlılar Günü kutlu olsun.

 

Başımızın Tacısınız.

Varlıklarından mutluluk duyduğumuz, tecrübelerinden ilham aldığımız saygıdeğer büyüklerimizin Dünya Yaşlılar Günü kutlu olsun.

 

Bizim medeniyetimiz yaşlıları bilge olarak görür, yaşayan insan hazinesi olarak korur “bereket büyüklerledir”der ve hürmet eder. Geleceğe yön vermek için tecrübelerinize ve gölgenize ihtiyacımız var.

 

Parlak bir geleceği, onların tecrübelerinden ve tavsiyelerinden yararlanarak kurabiliriz. Tecrübeleri ile bize ışık tutan Geçmişin mirasını geleceğe taşıyan büyüklerimizin Yaşlılar Gününü kutlar; sağlıklı, huzurlu, mutlu bir ömür dilerim

 

Dinimizde ve kültürümüzde hürmet ve sevginin odağı, yeri baş tacımız olan, birikimleriyle geleceğimize ışık tutan, duasına ve bereketine muhtaç olduğumuz yaşlılarımızın 1 Ekim Dünya Yaşlılar Gününü tebrik ederim.

 

Toplumumuzun ve ailelerimizin temel direği olan yaşlılarımız, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en önemli değerlerimizdendir.

En verimli çağlarını ülkesine ve milletine hizmete adamış büyüklerimizin Yaşlılar Günü’nü kutluyor, sağlıklı ömürler diliyoruz

 

“Eğer beli bükülmüş yaşlılar, takva sahibi gençler, süt emen çocuklar, yayılan hayvanlar olmasaydı, belalar sel gibi üstünüze dökülecekti…” (Hadis-i Şerif)

Mazi İle Müstakbelimizin Köprüsü Yaşlılarımızın 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü kutluyor ellerinden öpüyorum.

Dünya Yaşlılar Günü

Değerli büyüklerimize hak ettikleri saygıyı, sevgiyi göstermek, onların sıkıntılarını ortak olup, hayatlarını kolaylaştırıcı çalışmalar yapmak bizlere düşen en önemli görevdir.

Başımızın Tacı, değerli büyüklerimizin 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü kutluyor, ellerinden öpüyorum.

Bir cevap yazın