Düşünsene Sözleri

PAYLAŞ
Düşünsene Sözleri

Yazımız 6 Mart 2023 tarihinde güncellenmiştir.

Düşünsene Sözleri

Düşünsene Her şey rüyaymış.

 

Düşünsene sevdiğin eşin olmuş

 

“Düşünsene hem kuyudasın hem de Yusuf değilsin.”
İbrahim Tenekeci

 

Düşünsene, biri haberin olmadan senin için duâ ediyor..

 

Düşünsene adamın biri seni ağlayacak kadar çok sevmiş…

 

Düşünsene birisi sana kavuşmak için Allah’a dua edip ağlıyor.

 

Ben senden kurtuldum ama düşünsene sen hep seninlesin

 

Düşünsene, yıldızların izinden yürüyorsun, yıldızların yerdeki yansıması sensin.
Nermin Yıldırım

 

Hikayeyi senin tarafından bilmediği için kaç kişinin senden nefret ettiğini düşünsene.

 

Düşünsene… O’nun ismine ait bir bileklik takıyorsun ama bunu sadece sen biliyorsun

 

Yanımda yürüyordun. Milena düşünsene yanımda yürümüştün aşık biri için ne büyük nimet değil mi ?
Franz Kafka

 

Ve düşünsene sevdiğim; yan yana yolculuk yapıp, aynı pencereden bakmışız tüm dünyaya…
Jack Kerouac

 

Delirmek albayım!

Kim bilir ne güzel şey,

Düşünsene aklın yok bir kere

Beni hep bu aklım mahvetti albayım…
Oğuz Atay

 

“Birini son kez gördüğünü bilmiyorsun ya hani. Ne acayip bir duygu değil mi? Bildiğini düşünsene, son kez gördüğünü biliyorsun..”

Herkes hep mutlu olmak ister, mutsuzluğu yaşamadan. Oysa düşünsene, hiç gece olmasaydı güneşin tadını çıkarır mıydı insan ? Tolstoy

 

Düşünsene

Uçabiliyormuş filler

Bütün çiçekler dans ediyormuş

Düşünsene

Kalbin bir kelebekmiş

Çocuk sesinden konfetiler

İnsanların

gülücüklerinden uçurtmalar yapmışlar

Düşünsene

 

Düşünsene alarm kurmayı unutuyorsun ve seni işe gitmen için uyandıracak kimse yok daha kötüsü iştesin ve seni eve çağıracak kimse yok

 

Düşünsene tüm Ülke böyle yatay mimari üzerine kurulmuş herkesin kendi bahçesi ve özel yaşam alanı var. Deprem olacak mı binamız sağlam mı korkusu yok..

Düşünsene Sözleri

Düşünsene 30 saniyede bütün memleketin yok oluyor büyüdüğün yer evin her şeyin sevdiklerin bu acının tarifi yok yaşamayan bilemez Allah kimseye yaşatmasın.

 

-Benim güzelliğim ve senin zekana sahip bir çocuk düşünsene!
-Tabii, ama ya benim güzelliğim ve senin zekanı alırsa ne olur bir düşünsene.
Yuval Noah Harari

 

Düşünsene, otomobilimizi altımızdan aldıkları an yok oluyoruz. Eğer gömleğimizin markası, saatimizin şaşaası olmazsa kimsenin bizi adam yerine koymayacağından korkuyoruz.
Aret Vartanyan

 

Düşünsene senden bir tane daha yok. Teksin, biriciksin o nedenle kimsenin seni değersiz hissettirmesine izin verme sen de herkes gibi değerlisin birilerinin de değerlisi.

 

 Düşünsene ; bir kapıya ikinci defa gitmek … kaçtığın , terk ettiğin yere geri dönmek … Elveda demediğine dönüp merhaba demek … Çok zordur , çook …
İskender Pala

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Düşünmek ve Düşünce İle İlgili Sözler

Düşünsene senin için ayrılmış mükemmel davranış, yetenek, karakter potansiyellerini elinin tersiyle itip başkası olmak için kendini yırtıyorsun, kendinden memnun olmayıp hayatının merkezine örnek aldığın kişileri alarak onların gölgesinde yaşıyorsun.

 

Düşünsene. Dünya üzerinde daha üç beş kişi varken kan dökülüyor. İnsan ilkin kötülüğü öğreniyor. Ya da içindeki karanlık tarafı susturamıyor. Sen bu insanoğluyla hakikaten baş edebileceğini mi sanıyorsun??
Burak Varol

 

Bu çok acı bir şey, düşünsene, sanki hayatın gizli bir formülü var. Herkes onu bulmuş gibi görünüyor ama sen bulamamışsın. Çaktırmamaya çalışıyorsun ama için içini yiyor, bende bir yanlışlık var, ben eksiğim diye.
Beyhan Budak

 

Ya hiç gelmeyin ya da gidişleriniz olmasın. ya hiç sevmeyin ya da sever gibi yapmayın. İkilemde bırakmayın masum bir kalbi ve kirletmeyin kimsenin papatyalar açan dünyasını. Soldurmayın evvela gülüşlerini. Gülüşüne sebep olduğunuz insanların gözlerinden şeffaf kan damlaları gibi akmayın.

Gelecek hayallerini bir kıyamet gibi yıkmayın. Ya umut vermeyin ya da verdiğiniz vaatleri yerine getirin. Yine de gidecek misiniz?

Sağlam gidin. Geride bir yaralı bırakmayın.

Size dair ne varsa sokup alın içinden. Kapatın kapılarınızı, caniniz isteyince açmayın. Hatta aralık bile olmasın. Bir sure bekleyin orda. Kilitleriniz olmasın. Nasıl olsa isteseniz bile çıkamayacaksınız oradan.

Hayallerini yıktığınız insanlar daha güzel bir hayali yasarken, sizler de aldığınız ahların vebalini ödüyor olacaksınız.

Düşünsene senin için çırpınan bir kalp var ve tüm kalbiyle severken, ağlaya ağlaya ah ediyor. Neydi onu bu hale getiren? Nasıl bir can yanmışlığıdır ki bu; sac teline zarar gelmesin diyenle, iki yakası bir araya gelmesin diyen ayni kişi olacak kadar cani yanıyor? Seven bir kalbe bu kadar ağır yük nasıl yüklenir sahiden?
Songül Ünsal

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir