Ebeler Haftası Kutlama Mesajları

PAYLAŞ
Ebeler Haftası Kutlama Mesajları

Yazımız 30 Nisan 2024 tarihinde güncellenmiştir.

Ebeler Haftası Kutlama Mesajları…
21-28 Nisan Ebeler Haftası.İnsanlık kadar eski bir meslek olan ebelik, elbette bugünkü profesyonel haline uzun erimler ve deneyimler sonucunda ulaştı. Ebeliğin bugün tanımı yapılan, yalnızca doğum değil doğum sonrası bakım ve sürdürülebilirlik görevi, ebeliğin tarihçesinde en eski zamanlardan itibaren yerini almıştır. M.Ö 5000 yıllarına ait olduğu kabul edilen resimlerde doğum yapan kadınlara yardım eden ebeler görülmüştür. Her ulusun yazılı tarihinde ve hikâyelerinde kendisine yer bulan ebelik, zaman içinde gelişim göstererek bir literatüre kavuşmuştur.  Türk kültüründe önemli bir yeri olan ebelik, her dönemde saygı ile karşılanan bir meslektir. Usta çırak metodu ile eğitilen ebeler, Türklerin tarihinde Türkiye Cumhuriyeti öncesindeki en kurumsal devlet yapısına sahip olan Osmanlı İmparatorluğu tarihinde de ebelik geniş bir yer tutar.
Dünya Ebeler günü ile ülkemizde kutlanan Ebeler Haftası, birbirlerinden farklıdır. Dünya Ebeler Günü kutlaması fikri 1987 yılında Hollanda’da bulunan Uluslararası Ebeler Konfederasyonu tarafından ortaya çıkarılmıştır. Dünya Ebeler Günü daha sonra her yıl 5 Mayıs tarihine sabitlenmiştir. Ülkemizde ise ayrıca bir Ebeler Haftası kutlaması bulunuyor. 21-28 Nisan haftası olarak belirlenen Ebeler Haftası, Dünya Ebeler gününden 1 hafta öncesine tarihlenmiş oluyor. Ebelik mesleğinin değeri, doğum öncesi ve sonrasında anne ile bebek bakımı hizmetleri, anne ve çocuk sağlığı ile anne ve bebekle ilgili tedbirler konularında halkın bilinçlenmesi ve farkındalık yaratma amacı taşıyan Ebeler Haftası’nda ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyada bu değerli mesleği icra eden emekçileri saygı ile selamlıyoruz.  

Bu hafta ile ilgili mesajlardan bir derleme hazırladık…

Ebeler Haftası Kutlama Mesajları

 

Tüm ebelerin, ebeler haftası kutlu olsun.

 

Tüm ebelerin , Dünya Ebeler Günü kutlu olsun

 

Ebeler Haftası’nı en içten dileklerimle kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum.

 

Ebelik insanlığın var oluşu ile başlar. Tüm ebelerimizin Ebeler Haftası’nı kutlarım.

 

Sevgi ve şefkatle miniklerin hayatlarına dokunan tüm ebelerin, Ebeler Haftası’nı kutlarız.

 

Ebeler, sağlık hizmetinin kutsal anasıdır. Tüm ebelerimizin Ebeler Haftası’nı kutlarım.

 

En güzel tokat ebe şaplağıdır, hayat kazandırır. Tüm ebelerimizin Ebeler Haftası’nı kutluyorum.

 

Eline doğduğumuz, dünyaya geldiğimizde ilk tanıştığımız insanlar olan ebelerimizin ‘Ebeler Haftası’nı kutluyorum…

 

 Anne ve bebeklerimizin sağlığı için normal doğumu tercih ediyoruz. Tüm ebelerimizin Ebeler Haftası’nı kutlarım.

 

Dünyanın en eski ve kutsal mesleklerinden biride ebeliktir… 21 – 28 Nisan Ebeler Haftası Kutlu Olsun…

 

Anne ve bebek ölüm oranlarının büyük bir hızla indirilmesinde ebelerimizin rolü büyüktür. Tüm ebelerimizin Ebeler Haftası’ nı kutluyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  23 Nisan Kutlama Mesajları

Hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, özverili, cefakâr ve yüreği insan sevgisiyle dolu Beyaz Meleklerimizin “21-28 Nisan Ebeler Haftası’nı yürekten kutlar, çalışmalarında kolaylıklar dilerim…

 

Zaman kavramı gözetmeksizin tüm zorluklara rağmen özveri ile bu kutsal görevi yerine getiren tüm ebelerimizin, 21-28 Nisan Ebeler Haftası’nı en içten dileklerimizle kutlarız.

 

Mesleklerinin kutsallığına inanarak büyük bir sevgiyle insanımıza hizmet eden, gece gündüz demeden özveriyle görev yapan tüm ebelerimizin ülkemizin sağlığına yaptıkları katkılardan dolayı 21-28 Nisan Ebeler Haftası’nı kutlarım.

 

Sağlık sektörünün en önemli parçalarının başında gelen Ebeler için her zaman ilk önceliği anne ve bebeğin sağlığıdır. Dünyaya geldiğimizde ilk tanıştığımız insanlar olan ebelerimizin Ebeler Haftası’nı kutlarız…

 

Her türlü olumsuzlukta, maddi ve manevi zorlukta ülkemizin her köşesinde, yeni bir çocuk için işinin kutsallığından ödün vermeksizin, her türlü özveri ve gayretle mesleğini icra etmeye çalışan Ebelerimizin ebeler haftası kutlu olsun.

 

Ülkemizin dört bir tarafında gece gündüz demeden sağlığımız için çalışan, insanların sağlıkları için çok önemli ve kutsal bir görevi ifa eden, bütün ebelerimizin, Ebeler Haftası’nı kutluyor, meslek hayatlarında kendilerine başarılar diliyorum.

 

Çocuklarımızın dünyaya sağlıklı bir biçimde gözlerini açmasında kutsal bir vazife icra eden, anne ve bebek sağlığının en temel koruyucusu olarak gece gündüz demeden büyük bir özveriyle çalışan tüm ebelerimizin 21-28 Nisan Ebeler Haftası’nı ve 5 Mayıs Dünya Ebeler Günü’nü kutlarım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  23 Nisan Resimli Kutlama Mesajları

Ebeler; kadının,  ailenin ve toplumun sağlık danışmanlarıdır. Doğum öncesi ve sonrasında ailelerin yanında olarak, onları eğiterek sağlıklı nesillerin oluşmasına katkı sunarlar. Bir bebeğin dünyaya gelmesine yardımcı olmaları, doğumda bir annenin acısını dindirmeleri onları daha da özel kılar ve insanlarla derin bağlar kurmalarını sağlar. Mesleklerinin kutsallığına inanarak büyük bir sevgiyle insanımıza hizmet eden, gece gündüz demeden özveriyle görev yapan tüm ebelerimizin Ebeler Haftasını kutluyor, ülkemizin sağlığına yaptıkları katkılardan dolayı şükranlarımı sunuyorum.

 

Dünyanın en eski ve kutsal mesleklerinden birisi olan ebelik mesleği, doğum eylemini gerçekleştirmenin yanında ana–çocuk sağlığı, doğum öncesi ve doğum sonrası anne ve bebek bakım hizmetleri, anne ve bebekle ilgili koruyucu tedbirlerin ve tıbbi önlemlerin alınması, gerekli hallerde ilk yardım ve acil önlemlerin alınması gibi hizmetler veren ebeler, sağlık alanında yurdumuzun her köşesinde oldukça önemli ve kutsal bir görevi yerine getirmektedirler. Ebeler haftası vesilesiyle, bu kutsal görevi özveri, sabır ve gayret ile yerine getiren bütün ebelerimizin ” Ebeler Haftasını” kutlar, sağlık ve esenlikler dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir