Erzurum Kongresi Yıl Dönümü Mesajları

PAYLAŞ
Erzurum Kongresi Yıl Dönümü Mesajları
  • 1063
  • +
  • -

Yazımız 1 Temmuz 2024 tarihinde güncellenmiştir.

Erzurum Kongresi Yıl Dönümü Mesajları…
Kurtuluş Savaşımızın en önemli aşamalarından biri olan Erzurum Kongresi bundan 104 yıl önce 23 Temmuz 1919 da yapıldı. Bu önemli tarihi olayın yıl dönümünü kutlayan mesajlardan bir derleme hazırladık.

Erzurum Kongresi Yıl Dönümü Mesajları

Erzurum Kongresi’nin 104. yılı kutlu olsun!

 

Cumhuriyetimizin temelinin atıldığı Erzurum Kongresi’nin 104. yılı kutlu olsun

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığı yönünde atılan adımların en önemlilerinden olan Erzurum Kongremizin 104. Yıldönümü kutlu olsun.

Erzurum Kongresi Yıl dönümü Mesajları

Kurtuluş Savaşı’nın, TBMM’nin kuruluşuna giden sürecin ve bağımsız Cumhuriyet’in önemli merhalelerinden Erzurum Kongresi’nin 104.  yılı kutlu olsun!

 

Erzurum Kongresi’nin 104. yılında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm millî mücadele şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum.

 

Milli sınırlar içinde vatan, bölünmez bir bütündür parçalanamaz’ kararıyla Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı Erzurum Kongresi’nin 104. yıl dönümü kutlu olsun

blank

“Milli mücadele ateşinin yakıldığı Erzurum Kongresi’nin 104. yıl dönümünü kutluyor, başta Türk’ün son Başbuğu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün milli mücadele şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajları

Erzurum Kongresi, çağdaş Türkiye’nin kuruluşundaki en önemli kilometre taşıdır. Kararları; “kurtuluş rotasını” belirlemiştir. Milli Mücadele’nin 104. yılında kutlu olsun! Mustafa Kemal Atatürk ve Yol Arkadaşlarına minnetle!..

 

 Milli gücü kullanmak ve milli iradeyi hakim kılmak temel esastır.”

Erzurum Kongresi’nin 104. yılında başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyetimizin kurucularını rahmet ve minnetle anıyorum.

 

“Tarih, şüphesiz bu kongremizi ender ve büyük bir eser olarak kaydedecektir.”

Erzurum Kongresi‘nin yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla anıyorum.

 

Milli mücadele yolunda en önemli safha olan, ulusal bağımsızlığa giden yolda her türlü manda ve himayenin reddedildiği ve vatanın bölünmez bir bütün olarak belirtildiği Erzurum kongresinin 143. yılı kutlu olsun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Hatay İlimizin Ana Vatana Katılışının Yıl Dönümü Mesajları

Erzurum Kongresi milli birliğimizin, beraberliğimizin ve bağımsızlığımızın inşa edildiği çok önemli bir buluşmadır. Kongrenin 104. yılında Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, sevgi ve minnet ile anıyorum.

 

blank

 

‘Erzurum, ’1945 metreden Türk tarihine ve Türk coğrafyasına bakan şehir’’ Yakılan Kurtuluş Meşalesinin 104. Yılı kutlu olsun. Mustafa Kemal Atatürk, kongre delegeleri, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum

 

Erzurum, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işgalcilere ve işbirlikçilerine rest çekerek çok sevdiği üniformasını çıkarıp Sine-i Millete döndüğü, Milli Mücadele ruhunu harekete geçirdiği, bağımsızlık meşalesini yaktığı yerdir. Erzurum Kongremizin 104. Yıldönümü kutlu olsun.

 

23 Temmuz 1919’da emperyalist güçlerin Osmanlı topraklarını paylaşmaya çalıştığı dönemde, Erzurum Kongresi ile Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atılmasını temin eden Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını şükran, minnet, özlem ve rahmetle anıyorum

 

blank

 

Mustafa Kemal Atatürk’e yabancı gazeteci sorar:

– Başarısız olursanız ne olacak?

Atatürk cevap verir:

– “Başaramazsak mezar taşımıza; çalıştılar,  başaramadılar, feda oldular” yazmaları bize yeter!

Erzurum Kongresi’nin 104. yılı kutlu olsun!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir