Fahreddin Paşa Anma Mesajları

PAYLAŞ
Fahreddin Paşa Anma Mesajları
  • 3
  • 990
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Yazımız 3 Aralık 2022 tarihinde güncellenmiştir.

Fahreddin Paşa Anma Mesajları…
Bugün, Medine Müdafii ve kahramanı  olan ve savaştığı İngilizler tarafından Çöl Kaplanı olarak nitelendirilen Ömer Fahreddin Türkkan’ı vefatının 74. Senesi. Fahreddin Paşamız 1868 yılı doğumlu olup 22 Kasım 1948 yılında vefat etmiştir. Vasiyeti üzerine Rumeli Hisarı – Aşiyan Kabristanı’na defnedilmiştir. Paşamızla ilgili anma mesajlarından bir derleme hazırladık.

Fahreddin Paşa Anma Mesajları

Fahreddin Paşamızı Vefatı Sene-i Devriyesinde Rahmetle Anıyoruz…

Fahreddin Paşa Anma Mesajları

Medine kahramanı, çöl kaplanı Ömer Fahreddin Paşa’yı vefatının yıl dönümünde rahmet, minnet ve dualarla anıyoruz. Ruhu şad olsun…

 

Çöl Kaplanı Fahreddin Paş’yı, Medîne-i Münevvere Müdâfaası’nın şanlı gâzîlerini ve aziz şehidlerini rahmet, minnet ve ihtiramla anıyoruz!

 

Birinci Dünya Savaşının kahramanlarından, Medine savunucusu, çöl kaplanı Fahreddin Paşa’yı ölümünün 74. yılında saygı ve özlemle anıyorum.

 

Can verip, cânânı vermeyen ebedi hadim’ül haremeyni ve dahi çöl kaplanı Fahreddin Paşa.. Ruhu şâd, mekânı cennet olsun.

 

Bugün, Medine-i Münevvere’nin ve Rasûl-i Ekrem’in mübarek kabrinin müdafii Çöl Kaplanı Fahrettin Paşa’nın vefatının sene-i devriyesi.  Allah rahmet eylesin.

blank

Mondros Ateşkes Antlaşmasına uymayarak vatan toprağı Medineyi savunarak Milli Mücadeleyi başlatan “Çöl Kaplanı” Fahreddin Paşayı vefatının 74.yılında rahmetle anıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajları

31 Ay Boyunca Medine’yi İngilizlere Vermeyen, Çöl Kaplanı, Ömer Fahreddin Türkkan Paşamızı, Vefatının Sene-i Devriyesinde, rahmet ve minnetle anıyoruz…Mekânı Cennet Olsun…

 

Vefatının sene-i devriyesinde Medine Kahramanı, Medine Müdafii, Çöl Kaplanı, İstiklâl Madalyalı Ömer Fahreddin Paşa ‘yı saygı, rahmet ve dualarla anıyorum. Ruhu şâd, mekânı cennet olsun.

 

Tarihimizin kahramanlık sayfalarında eşsiz bir yeri olan, Hicaz Kuvve-i Seferiyye Kumandanı, Medine Müdafii, Çöl Kaplanı Ömer Fahreddin Paşa’nın vefatının sene-i devriyesi bugün. Ruhu şâd, mekânı cennet olsun.

blank

Destanları ancak kahramanlar yazar. Çünkü onlar, vazifenin bittiği yerde, ölümü göze alarak çalışmaya devam ettikleri için birer kahraman olmuşlardır… Tıpkı “çöl kaplanı” ÖMER FAHREDDİN PAŞA gibi … “Ruhun şad olsun”

 

Yapamaz Ertuğrul evladı Sensiz,

Can verir cananı veremez Türkler…

Ebedi Hadem-ül Harameyniyiz

Ölsek de Havzanı Ruhumuz bekler…(Fahrettin Paşa)

Vefatının sene’i devresinde Çöl Kaplanı  Fahrettin Paşa ‘yı dualarla anıyorum…Kabri pür-nur olsun..

 

Medine’de yönettiği iki yıl yedi ay süren Medine Müdafaası nedeniyle “Türk Kaplanı”, “Çöl Kaplanı” ve “Medine Müdafii” lakaplarıyla anılan, Kurtuluş Savaşında Fransızlara karşı mühim görevler edinmiş Ömer Fahreddin Türkkan’ı vefatının 74. senesinde rahmet ve minnet ile anıyoruz..

 

Hilal’in sayısız yıldızlarından, Hürriyet Kahramanı, İngilizler tarafından “Çöl Kaplanı” diye adlandırılan Fahreddin Paşa’yı ölüm yıl dönümünde minnetle ve şükranla anıyoruz. Milletimiz onu ve onun gibi vatan evlatlarını hiçbir zaman unutmayacak. Kabri nur, mekânı cennet olsun.

 

Askerleriyle birlikte Sevgili Peygamberimizin kabrinden ayrılmayarak; “SON ERE, SON MERMİYE ve de SON DAMLA KANA DEK…” mücadeleye devam edileceğini haykıran Çöl Kaplanı, Medine Müdâfii Ömer Fahreddin Paşa’yı vefâtının 74. sene-i devriyesinde rahmet ve şükranla yâd ediyoruz.

3 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir