Fatma Girik Taziye Mesajları

PAYLAŞ
Fatma Girik Taziye Mesajları
  • 0
  • 108
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

Yazımız 1 Şubat 2023 tarihinde güncellenmiştir.

Fatma Girik (12 Aralık 1942, İstanbul – 24 Ocak 2022, İstanbul), Türk oyuncu, senarist, yapımcı ve siyasetçi.

12 Aralık 1942 tarihinde Hayri ve Münevver Girik’in üç çocuğundan biri olarak İstanbul’da Sultanahmet semtinde doğdu ve burada büyüdü.

 Babası dalgıç, annesi ev hanımıydı. İstanbul Kız Lisesi’ni (modern Cağaloğlu Anadolu Lisesi) bitirdi.

 Bu dönemde annesiyle birlikte filmlerde figüranlık yapmaya başladı. 1957 yılında ilk baş rolü olan, yönetmenliğini ve senaristliğini Seyfi Havaeri’nin yaptığı Leke’ydi.

Fatma Girik

Bu filmin ardından birkaç yapımda daha oynadı. Memduh Ün’ün yönetmenliğinde 1960 yapımı Ölüm Peşimizde’de oynadı. Girik, 180’den fazla filmde rol aldı.

Girik, 1989 yerel seçimlerinde Şişli Belediye Başkanlığına aday oldu ve seçimleri kazandı.  Girik, 1994 yerel seçimlerine kadar görevini devam ettirdi. 1993 yılında kısa bir dönem televizyon ekranlarında Söz Fato’da adlı bir programın sunuculuğunu da yapmıştır.

Girik, 24 Ocak 2022’de tedavi gördüğü özel hastanede  79 yaşında hayatını kaybetti.

Fatma Girik 79 yıllık ömrüne 200’e yakın film ve dizi, iki 45’lik, bir televizyon programı, belediye başkanlığı ve bolca sevgi sığdırdı.

Vefat haberinden sonra paylaşılan taziye mesajlarından bir derleme hazırladık…

Fatma Girik Taziye Mesajları

Hoşçakal Fatma abla

Mekanın cennet olsun güzel kadın…

 

Kadın Hamletim.. Canımızın içi.. Başımız sağ olsun.

 

Küçüklüğüm, Gençliğim, Hoşça kal benim mavi gözlü Dev’im

 

Onurlu duruşunu ve gülüşünü asla unutmayacağız güzel insan

Hoşçakal Mavi gözlü Güzel insan Işıklar içinde uyu Mekanın Cennet Olsun ..

 

Melekler Yoldaşın Olsun Ruhun Şad Olsun Güzel İnsan Seni Hep Seveceğiz ..

 

Güle güle büyük sanatçı Fatma Girik, geride bıraktıkların için minnettarız.

 

O güzel insanlar o güzel atlara binip gittiler. Güle güle Fatma Abla. Mekânın cennet olsun.

 

Kendine, sanatına sevenlerine ihanet etmeden yaşamak ve öylece de ölmek.. Mekânın cennet olsun

Çocukluğumuzdan, gençliğimizden bir yaprak daha gitmiş. Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânı cennet olsun.

 

Türk sinemasının duayen ismi Fatma Girik’ i kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Sevenlerine sabır ve başsağlığı dileriz.

 

Bakışıyla yakıp geçen Kadın güle güle… Gökyüzüne bir yıldız daha uçurduk… Allah rahmet eylesin mekânı cennet olsun sevenlerine sabırlar diliyorum

Sinemamızın unutulmaz sanatçılarından Fatma Girik’i kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Kendisine Allah’tan rahmet, tüm sevenlerine ve sanat dünyamıza başsağlığı diliyorum.

 

Yeşilçam’ın gülen yüzü sinema sektörünün duayeni çocukluğumuzun kanıtı Fatma Girik Annemizi kaybetmişiz mekânı cennet Ailesine sevdiklerine baş sağlığı dilerim.

 

Bu dünyadan bir Fatma Girik geçti. Yaşamını sinemaya ve topluma adamış bir aydın, siyasetçi ve sanatçıydı. Çok üzgünüm. Allah rahmet eylesin, başımız sağ olsun; mekânın cennet olsun güzel insan.

Türk sinemasının mihenk taşlarından, Yeşilçam’ın en güzel aktrislerinden Fatma Girik hayatını kaybetti… Çok üzüldüm. Kendisine Allah’tan rahmet ve tüm sevenlerine baş sağlığı dilerim… Mekanı cennet olsun… Eserleri ölümsüz.

 

Türk sinemasının unutulmaz oyuncularından Fatma Girik’in vefat ettiğini derin bir üzüntüyle öğrendik. Usta oyuncuya Allah’tan rahmet; kederli ailesi ve sevenlerine başta olmak üzere sanat dünyasına başsağlığı dileriz.

 

Hayat verdiği karakterler ile Türk sinemasında unutulmaz izler bırakan değerli sanatçımız Fatma Girik’i kaybettiğimizi üzüntüyle öğrendim. Merhumeye Yüce Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun

1974, Kıbrıs. Cüneyt Arkın ve Fatma Girik, Kıbrıs Barış Harekatı döneminde askerlerimize moral vermek için Kıbrıs’ta. 

Yeşilçam’ın unutulmaz isimlerinden, hem oyunculuğuyla hem de cesaretiyle gönüllerde yer alan Fatma Girik’in aramızdan ayrıldığını üzüntüyle öğrendim. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Başta ailesi olmak üzere, ülkemizin başı sağ olsun.

 

Sanat ve siyaset dünyamızın usta ismi Fatma Girik’in vefatından dolayı büyük üzüntü duydum. Topluma ayna tutan eserleriyle ve siyasetteki duruşuyla gönüllerde taht kuran Şişli eski belediye başkanımız Fatma Girik’e Allah’tan rahmet diliyorum. Ülkemizin başı sağ olsun!

 

 

Yılmaz Güney’in Mavi çocuğuydu

Kemal Sunal’ın Kanlı Nigarıydı

Boş beşiğin anasıydı

Şoför Nebahat ti

Ezo gelindi

Toprak anaydı

Fato ablaydı…

Ruhu şad olsun

Allah rahmet eylesin

Mekânı cennet olsun

Boncuk gözlü

Biz sizinle sevmeyi sevilmeyi gördük Sizinle geçen her günümüz aydınlık bir pencereydi o dört çerçeve. Aşklar sizinle en saf en temizini gördük Evimizi donattı sımsıcak mavi gözlerin. Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânın cennet olsun güzel insan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir