Fesleğen Kitabı Sözleri

PAYLAŞ
Fesleğen Kitabı Sözleri

Yazımız 31 Aralık 2023 tarihinde güncellenmiştir.

Fesleğen Kitabı Sözleri…
Hikmet Anıl Öztekin’in yazdığı Fesleğen kitabı Mart 2017 de yayımlanmıştır.
Hikmet Anıl Öztekin, “Çok acı çektim. Derdi dünya olmayan insanlar için yazdım bu satırları,” diyor ve ekliyor: ” ‘Bir’ olanın rızasından, insanlara Allah sevgisini anlatmaktan ve duanızdan başka hiçbir derdim yoktur bu dünyada. Ruh sevgiliye, beden toprağa kavuştuğunda ‘iyi yazardı’ değil ‘iyi severdi’ deyin bana.”

Hüznün, zarafetin, gözyaşlarının, kocaman yüreklerin inceliklerle örülmüş hikayesi bu. İlahi aşkla hemhal olanların, hayatın yanlış tarafında duracağına, hep yalnız tarafında durmayı tercih edenlerin, helal dairesinde kalmak için acılara seve seve katlananların masum duası bu…

Siz de dua edin Fesleğen ve Seyyah için… Bir an önce kavuşmaları için…Vuslat hasreti çekenlerle derttaş olup Allah için şu soruyu sorun kendinize: “Sevdiğinize son bir cümle söyleme fırsatınız olsaydı, o cümle ne olurdu?”

Fesleğen kitabından aldığımız birkaç alıntıdan bir derleme hazırladık…

Fesleğen Kitabı Sözleri

Bir gün sen gidersen, özlemem. Eksik kalırım..

 

Saklı olduğun kitaplarda birlikte büyüyemez miyiz?

Fesleğen Kitabı Sözleri

“Allah senin yoluna çiçek yürekli insanlar çıkarsın.”

 

Abdal sevdiğini beğenir, Aptal ise beğendiğini sever…

 

Gitmek en kolayını seçmek miydi, yoksa en zorunu mu?

 

Kimi sevmeli, güzeli mi, güzel yolları sevdireni mi?

 

Ay güneşinden ayrıldı. Ay kararacağını bile bile güneşinden ayrıldı…

 

“Mutluluk, dışarıda kuramadığın arkadaşlıkları kitaplarda bulmaktır.”

 

Allah’ım dünya için değil senin için yaşayan bir kelime gönder de tamamlansın şu cümle

 

“Benimle dünyanın derdini değil, seni konuşabilecek bir arkadaş gönder Allah’ım”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Hikmet Anıl Öztekin Sözleri

Fesleğen Kitabı Sözleri

Bu kalbin Allah’a ait olduğundan bihaber adam nasıl sevsin bizi. Alır, kırar döker, canımızı yakar…

 

“Her şeyi kâğıtlara değil, gecenin karanlığına da yazıyoruz bazen. Kalemle değil, yaşlarla…”

 

“Belki bir gün bir mucize olur. Mucizeler zaten hep olurdu, yoksa tırtıllar fillerin yaşadığı bu dünyada nasıl yaşardı?”

 

“Kitap ticaretinin yapıldığı yer değil, kitaplardaki saklı insanların güzel insanlarla buluşma yeriydi bizim sahafımız.”

 

“Birinin sizi kâğıtlara yazdığına, üzerine bir de hayallerinizle, kelimelerle dans ettiğine şahit olsanız ne yapardınız?”

 

Öyle güzel bir yerinde duruyor ki hayatın… Onu da sevdim, durduğu sokağı da, sokağın bulunduğu şehri de.

 

Kimse gökyüzüne bakmıyor. Unutturmuşlar bize kızım gökyüzünü. Önce gökyüzünü sonra da özgürlüğümüzü unutturmuşlar.

 

Bilirsin, pireye göz ve ağız takan Allah, gözünde, dilinde biriktirdiğin edebi görür, bilir. Yüzündeki hüzün bu dünyaya, tebessüm Allah’adır.

 

…ilk kez biriyle muhabbet eder olmuştum. Konuşmak demiyorum. Konuşmak kelimelerin sese kavuşmuş halidir. Muhabbet ise kelimelerin gönle kavuşabilmesidir.

 

Biz de çektik elimizi ayağımızı öleceklerden. Dünyayı, dünyayı sevenlere bıraktık. Heybemizde bir güzel dert var, kokusuna şükredip yolumuzda yürüyoruz…

 

“O zaman herkes evine horoz alsa da herkes sabah namazına kalksa baba.”
“Benim akıllı kızım, insanın kalbindeki horoz ötmedi mi evindeki horoz fayda etmez.”

Fesleğen Kitabı Sözleri

Sanki bir gün biriyle konuşacakmışım gibi. Biriktirir, biriktirir dururdum içimde. Sanki bir gün biri çıkıp yarım anladıklarımı tamamlayacakmış gibi. Sanki ona anlatmak için dinliyormuşum gibi.

 

Unutmadığımız şeylere anı diyoruz. Peki değerini sonradan anladığımız şeyler ne oluyor? Gittikten sonra kıymet bilip geri de dönemeyince düştüğün o boşluğa isim takmışlar mı?

 

Mutluluk: sabah namazından sonra ki uykudur, mutluluk ıslak çimenlere basmaktır, mutluluk sabah uyandığında kitap sayfalarının rayihasıyla uyanmandır, mutluluk içine attıklarını paylaşabileceğin birilerinin olmasıdır…

 

Sevmek ancak Allah’a götürecek bir sebepse sevmekti. Bir adam, yani karşı cinsin de ötesinde bir şeydi bence bu. Bu dünyaya keyif yapmaya mı geldik? Yoksa keyif yapacağımız sonsuz bir hayat için imtihan olmaya mı? O hâlde aşk dediğimiz şey bu dünyada kalacak bir ten uyumu olabilir mi? Bir âlemi içine alan bir kelimeyi bu kadar küçük bir mana ile tanımlamak haksızlık değil mi?

 

Bir bakın şöyle hayata. Ne diyor televizyonlar, kahvede adamlar, kısır günlerinde kadınlar? Sorsan her yer sevda, sorsan herkes aşkından ölüyor. İki günlük hevesin, sahip olma duygusunun, geçici bir meylin, haram sevdanın adına aşk diyorlar. 12 yaşındaki kız sevgilisinden ayrılabiliyor. 40 yaşındaki evli adamın gözleri fıldır fıldır etrafta gezebiliyor. Mecnun’un Leyla için çöllere düştüğü, Ferhat’ın Şirin için dağları deldiği dönemden, nasıl oldu da Berkcan’ın Ahu’su için kontör yüklediği dönemlere geldik. Dünya döndükçe kirlendi. Belki de böyle temiz sevmeler ancak eskidendi.
Fesleğen Kitabı Sözleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir