Filiz Saraç Sözleri

PAYLAŞ
Filiz Saraç Sözleri
  • 0
  • 111
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

Yazımız 28 Ekim 2022 tarihinde güncellenmiştir.

Filiz Saraç Sözleri…
9 adayın yarıştığı seçimde 144 yıllık İstanbul Baro’sunun ilk kadın başkanı Filiz Saraç 1968 yılında  Trabzon’da doğmuş olup aslen Gümüşhanelidir.
1991 tarihinden bugüne İstanbul Kadıköy’de serbest avukatlık yapmaktadır.1984 – 1988 tarihinde Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde hukuk eğitimi almıştır. Sonrasında Kamu Hukuku dalında yüksek lisans yapmıştır.

İstanbul Barosu’nda;
1996- 1998 Yönetim Kurulu Üyeliği,
2002-2004 Genel Sekreterlik,
2004-2006 Başkan Yardımcısı olarak görevler yapmıştır.
2017 yılında Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu’na seçilmiştir.
Serbest avukatlığı yanı sıra, Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde 2003-2009 yılları arasında misafir öğretim görevlisi olarak çalıştı. Sayın Saraç’ı tebrik ederiz…

Filiz Saraç Sözleri

Avukatları yok sayan idare anlayışına karşı mücadele edeceğiz.

 

‘Sansür Yasası’, Anayasa’ya aykırı, amaç muhalif sesleri bastırmak!

 

Etkin baro, güçlü avukat için tüm meslektaşlarımızı oy vermeye davet ediyoruz

Filiz Saraç Sözleri

Meslektaşlarımız Baro’yu her zaman yanında hissedecekler. Etkin baro, güçlü avukat hedefimizdir

 

Cumhuriyet için

Eşitlik için

Mesleğimiz için

Baromuzun geleceği için

Etkin Baro Güçlü Avukat için

Tüm meslektaşlar sandıklara!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Cumhuriyet Bayramı Mesajları

Her meslektaşımızın yanında, ona destek olan, hukukun uygulanıp uygulanmadığının takipçisi olan bir baro yaratacağız.

 

Değerli meslektaşlarım, sizleri oy kullanmaya çağırıyorum. Katılımın güçlenmesi demek, Baromuzun güçlenmesi, mesleğimizin güçlenmesidir.

 

Sizi sadece grubumuza oy vermeye değil, tarih yazmaya, 144 yıl sonra İstanbul’a kadın baro başkanını seçmeye ve Cumhuriyetimizin 100. yılına kadın başkanla girmeye davet ediyorum.

Kuracağımız bir birimle Anayasal hakları, temel hak ve özgürlükleri elinden alınmaya çalışılan vatandaşlarımızın daima yanında olacağız; haklarını savunacağız.

 

October 29 Republic Day Messages

İstanbul Barosu… “Tırnak ile diş ile Sevda ile düş ile” kuruldu, büyüdü, bugünlere geldi! Baromuzu, kalemizi, yolumuzdan saptırmaya kalkanlara teslim etmiyor, Atatürk’ün yolunda geleceğe adım atıyoruz!

 

Kimsenin karşısında eğilmedim. Geçmişte olduğu gibi hiçbir gücün karşısında eğilmeyeceğime söz veriyorum. Ama bu imkânı sağlayan Atatürk’ün huzurunda, bu yolu açan ilk kadın avukatımız Süreyya Ağaoğlu’nun hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.

 

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına girerken, 144 yıllık baromuzun ilk kadın başkanı olmanın onurunu bana yaşatan İstanbul Baromuza teşekkür ediyorum. Atatürk ve Cumhuriyetin kazanımları sayesinde bugün bu onuru yaşıyorum. Huzurunda saygıyla eğiliyorum.”

Kurumsal işleyişte ve bireysel olarak duyarlı olduğum kırmızı çizgilerim var. Aslında bu aday adayı olduğum Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu’nun da kırmızı çizgileridir. Gericilik ve bölücülüğe karşı durmak, bu çizgilerdendir.”

 

Çok uzun yıllardır baro ile ilgiliyim. Bu da çok sayıda meslektaşımı tanıma fırsatı verdi. Meslektaşlarımla beraber çalışmayı, üretmeyi seviyorum. Memleket ve meslek için beraber başarabileceğimiz çok işler olduğuna inanıyorum. Türkiye Barolar Birliği’nde görev yaptığım 2017-2021 döneminde de ayrı bir deneyimle ülkemizin çok yerinde farklı kültürleri, meslektaşlarımızı tanıma fırsatım oldu. Yurt dışından etkinliklere gelen avukatlardan ve yurt dışına gittiğimde de baroların işleyişini, avukatların çalışma sistemlerini gözlemleme imkanı buldum. Değişime ve kendimizi yenilemek gerektiğine inanıyorum. Bunu yaparken geçmişin tecrübesini, tüm görev yapmış meslektaşların deneyimlerini önemsiyorum. Uzun yıllar baroda farklı noktalarda görev yaptım. Bunun getirdiği önemli kazanımlar olduğuna inanıyorum.

Talip olduğum başkanlık görevinden ziyade meslek için meslektaşlarımla üreteceğimiz yeni fikirleri düşünmek ve bunları yapacak olmak düşüncesi beni heyecanlandırıyor. Aralık ayında yaptığımız Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu Genel Kurulu’nda meslektaşlarımın heyecanımı anladıklarını ve güvendiklerini hissettim. Baro başkanlığının farklı olması gerektiğini düşünüyorum. Bu kadar büyük bir yapının doğru organizasyonunu sağlamak ve her bir meslektaşı enerji ve ilgi alanlarına göre yönlendirebilmek, meslek ve meslektaş için hedefler koyarak beraber yürümek gerektiğine inanıyorum. Zamanın değiştiği ve baronun mesleğin gelişen dünyaya göre yeniden şekillenmesi gerektiği bir gerçek. Mesleği seçmemde etkili olan, staj yaptığım merhum Av. İsmet Özkan’a hukuk fakültesini seçmeden önce hukukçu olmak istediğimi söylediğimde, ‘Hukuk her kapıyı açan anahtardır’ demişti. Dünyada ve ülkemizde çok şey değişti, ancak hukuk alanı için bence bu söz değişmedi. Zaman geçtikçe bu sözün haklılığını yaşayarak daha da gördüm. Hukuk fakültelerinden mezun olan hukukçuların memleketin her kademesinde çok çeşitli görevleri üstlenebileceklerini ve katkı sundukları her işin daha düzgün ve ciddiyetle yapılacağını düşünüyorum. Avukatların iş alanlarının genişletilmesine yönelik düzenlemeler ve uygulamalar gerekiyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

blank