Halit Kıvanç Taziye Mesajları

PAYLAŞ
Halit Kıvanç Taziye Mesajları
  • 0
  • 159
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • 8 dakika da oku
  • +
  • -

Yazımız 30 Ekim 2022 tarihinde güncellenmiştir.

Halit Kıvanç Taziye Mesajları…
Halit Kıvanç (18 Şubat 1925, İstanbul – 25 Ekim 2022, İstanbul), Türk radyo ve televizyon eski maç sunucusu ve gazeteci. Türkiye’nin en ünlü ve en uzun süre çalışmış sunucularındandır.

Orta öğretimini Pertevniyal Lisesi’nde, yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. 3 ay kadar Siirt-Kozluk (şimdi Batman’a bağlandı) ilçesinde hakimlik yaptı.Milliyet, Tercüman, Hürriyet, Güneş başta olmak üzere çeşitli gazete ve dergilerde yazar ve yönetici olarak üst düzey görevler aldı.1953’te Alp Zirek ve Halit Talayer ile birlikte Türkiye’nin ilk günlük spor gazetesi Türkiye Spor’u çıkardı. Bir yıla yakın İngiliz yayın kuruluşu BBC’de çalıştı.

Halit Kıvanç Taziye Mesajları
Halit Kıvanç Yıldız Kenter ve Müşfik Kenter ile Londra’da BBC Türkçe stüdyosunda bir mülakata hazırlanıyor. 1963

Türkiye’de radyo ve televizyon yayıncılığının gelişmesinde önemli katkıları olan Kıvanç, Türk televizyonculuğunda birçok “ilk”in adamı oldu. Olimpiyatlar ve büyük uluslararası karşılaşmalarda sunucu olarak görev aldı. FIFA Dünya Kupası’nı televizyondan sunan ilk Türk spikerdir. 10 FIFA Dünya Kupası finalini radyo ve televizyonda nakletti.

Uzun yıllar TRT’de kültür-sanat, müzik eğlence programları sunan Halit Kıvanç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramları’nın da vazgeçilmez sunucusu oldu. Bayramlarda TRT Çocuk Şenliği’ni sunan Halit Kıvanç, geniş bir hayran kitlesine kavuştu. Harbiye Açıkhava Tiyatrosu ve İstanbul Spor ve Sergi Sarayı’nda çok sayıda konser ve özel etkinliğin sunuculuğunu üstlendi.

Sunuculukta 50. yılını 2005’te bir jübileyle kutlayan Kıvanç, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti,TSYD ve diğer kuruluşların düzenlediği yarışmalarda 200’ün üzerinde ödül aldı. 1983 yılında Cumhurbaşkanlığı Kupası maçıyla maç spikerliğine veda etti. Yazar, spiker, sanat adamı olarak kabul edilen Halit Kıvanç, Türk halkına temiz bir Türkçe ile saygın ve eğitici çalışmaları ile hizmet vermesinden dolayı Türkiye Millî Olimpiyat Komitesi tarafından Kariyer Dalında büyük ödüle layık görüldü.

25 Ekim 2022 tarihinde vefat eden Halit Abimizin vefatı üzerine onu sevenlerin sosyal medya üzerinden yayımladığı taziye mesajlarından bir derleme hazırladık…

Bilgilendirme: Cenazesi 27 Ekim Perşembe günü öğle namazından sonra Zincirlikuyu mezarlığındaki camiden kaldırılacaktır…

Halit Kıvanç Taziye Mesajları

Bir çınarı daha kaybettik Başımız sağ olsun

 

Gidenlerin arkasından sadece fotoğraflar ve değeri paha biçilmez anılar kalıyor…

 

Muhteşem sesi, gülen yüzü ile bizlerde derin bir iz bırakarak gitti. Mekânı cennet olsun.

 

Çok ama çok büyük bir Fenerbahçeliyi kaybettik. Başımız sağ olsun. Seni unutmayacağız

Siyah Beyaz yılların en renkli ismi Halit Kıvanç mekânın cennet olsun. Allah rahmet eylesin.

 

Okulumuzdan mezun olan Halit Kıvanç vefat etmiştir. Pertevniyal Lisesi olarak kendisine rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

“Bir bilgenin ölümü, bir kütüphanenin yanması gibidir..”
Gerçek bir efsaneyi daha kaybettik.. Ruhun şad olsun Halit Kıvanç

 

Hayatını kaybeden usta sunucu ve gazeteci Halit Kıvanç’a Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine, başsağlığı ile sabırlar dileriz.

 

Ustamız, hocamız, değerli Ağabeyim Halit Kıvanç’ı kaybettik. Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun.

 

Ne zarif, ne hoş, ne eşsiz bir seda güzelim siyah beyaz Türkiye’den… Huzurla uyusun Halit Kıvanç başımız sağ olsun, Allah rahmet eylesin…

Kaç nesil büyüdü sizinle… Sayın Halit Kıvanç’ı kaybettik. Bu ülkede sevmeyeninin olmadığı sayılı insanlardan biriydi. Mekânı cennet olsun.

 

Mekânın cennet olsun tüm muhteşem sıfatların hepsine haiz olmayı başarmış değerli insan, büyük usta, zarafet timsali

 

Bir centilmeni, güler yüzlü bir İstanbul beyefendisini yitirdik. Halit Kıvanç’a rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır dilerim.

 

Duayen gazeteci ve efsane spor spikeri Halit Kıvanç’a Allah’tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Mekânı cennet olsun.

Pırıl pırıl Türkçenizle, bilim ve sanattan beslenen yüreğinizle, hem spor yaşamımıza hem hayatımızın en sevinçli yanlarına dokundunuz. Toprağınız çiçekler kokacak

 

Tarihin yaprak dökümü birer birer. Bugün gönlümüz hüzünlü, gözlerimiz yaşlı olsa da, güzel geçen ömrü son bulsa da Allah’ım onu cennetine koysun. Mekânın cennet olsun.

 

Sunuculuk mesleğinin ve sanatının ülkemizdeki en önemli ismini kaybetmişiz. O anlatınca maç güzelleşir, konuşunca Türkçe daha bir renklenirdi. Allah rahmet eylesin.

 

Gazeteciliğimizin usta isimlerinden Halit Kıvanç’ı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Eşi Bülbin Kıvanç’a, oğlu Ümit Kıvanç’a, gazeteci dostlarına ve sevenlerine sabırlar diliyoruz.

blank

Tertemiz Türkçesi, sesinin güzelliği ve naif kişiliği ile unutulmazsın Güzel ADAM
Eski güzel insanlardan kim kaldı hepsi birer birer terk ediyor bizi… Mekânın Cennet Olsun

 

Milletimizin sevgisini kazanmış, ortaklaştıran değerlerimizden biriydi Halit Kıvanç… Güzel Türkçenin, iyiliğin sesiydi kulaklarımızda. Kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Mekânı cennet olsun!

 

Türk radyo ve televizyon tarihimizin duayen ismi Halit Kıvanç’ı kaybettik… Ailesine, sevenlerine baş sağlığı ve sabır diliyoruz. Mekânı Cennet olsun… Ulusumuzun başı sağ olsun.

 

Bu ülkenin en güzel abilerinden birini, hukukçu, gazeteci, yazar ve yönetici, maç spikeri ve sunucu, büyük usta Halit Kıvanç’ı kaybetmişiz. Ailesine, sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz

 

“TRT bana en güzel onuru verdi, ’Halit Abi’liği verdi…”
TRT’nin unutulmaz seslerinden ve Türk spor medyasının usta isimlerinden Halit Kıvanç’ın vefatını üzüntüyle öğrendik. Kendisine Allah’tan rahmet, sevenleri ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

İnna lillah ve inna ileyhi raciun

Rabbim merhameti ile muamele etsin..

Mekanları Cennet olsun..

Çocukluğumuzun bir çınarı daha devrildi..

Naif üslubu, huzur veren sohbeti ve koşmasıyla, Gönüllerimizde yer alan büyük Usta…

 

Hocam, ustam, ağabeyim ve sırdaşım Halit Kıvanç’ı kaybettik. O olmasa bu mesleği seçmezdim. O benim için Dünya Kupasıydı. Bir Dünya Kupası yılında aramızdan ayrıldı. Şükürler olsun yüzlerce program yaptık. Güldürdü, öğretti, ilham verdi. Daima kalbimdesin

blank

Duruşuyla, diksiyonuyla Güzel Türkçesiyle kuşaklara rol model olmuş mesleğinin duayeni. Çocukluk ve gençlik hafızamızın en temiz, en değerli hatırası ve sesi Seni çok sevdik güzel insan. Mekânın cennet olsun

 

Radyo, televizyon ve basın camiası büyük bir duayenini, Türkçe çok kıymetli bir neferini, her birimiz çocukluğumuzdan bir parçayı kaybettik bugün… Başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine sabır diliyorum.

 

Spikerliğin, futbol maçlarının, sahnelerin ve Ekranların büyük ustasıydı elbette ama. Her şeyden önce iyi insan olmanın, güler yüzlü, güzel yürekli olmanın ustasıydı Halit Kıvanç. Bu ülkenin çok nadide bir değeriydi. Mekânın CENNET Olsun GÜZEL İNSAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bülent Özveren Taziye Mesajları

Gençlik hafızamızın en temiz, en değerli hatıralarından birisiydi Halit Kıvanç. Gazeteciliği de, sunuculuğu da nasıl olması gerekiyorsa o şekilde yaptı.  Maalesef ki O da aramızdan ayrıldı. Ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum.

 

Cumhuriyet nedir diye sorsak herhalde Halit Kıvanç’ın alnındaki izlerden, dilindeki zarif Türkçemizden, jest ve mimiklerindeki edasından okuyabiliriz! Anadolu’nun en ücra köşesinde hayata hakim olarak başlayıp şerefle bir ömrü tamamlayan bu asil Türk beyefendisine rahmet diliyorum.

 

Acımız sonsuz, onu çok seven, ailesinden biri gibi hisseden yakın dostlarından olmanın ötesinde, onu usta kabul eden örnek alan çok şey öğrenen biri olarak da çok üzgünüm. Bir beyefendi yeri dolmaz çok yönlü bir gazeteci sunucuyu, Türkiye bir büyük değerini yitirdi

 

Nezaketi, zarafeti ve sesi ile hepimizin hatıralarında izi olan Halit Kıvanç, Türk radyo ve televizyon dünyasının duayen ismiydi. Böyle büyük ustalar vefat ettiğinde, yıllar da avuçlarımızdan kayıp gidiveriyor. Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesinin ve milletimizin başı sağ olsun.

“Hayatım boyunca kimseyle kavga etmedim, kimseye bağırmadım, kimseye vurmadım. Kimseye gücenmedim. Kimseyi de kırdığımı düşünmüyorum. Belki incitmişimdir ama hemen de gönlünü almışımdır. Hayata ve futbola böyle baktım.” Sevenlerine sabır ve başsağlığı dileriz. Mekanın Cennet olsun gönlü güzel sözü güzel abimiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

blank