Hayrettin Karaca ‘yı Anma Mesajları

PAYLAŞ
Hayrettin Karaca ‘yı Anma Mesajları
  • 0
  • 552
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Yazımız 1 Şubat 2023 tarihinde güncellenmiştir.

Tema Vakfı’nın kurucusu Toprak Dedemiz Hayrettin Karaca ‘yı 20 Ocak 2020 tarihinde kaybettik. Vefatının üüncü yıldönümünde anma mesajlarından bir derleme hazırladık.

 

Güle güle toprağı seven ve sevdiren tonton dede.

 

Nûr içinde yat Toprak Dede… Amacın, çaban ders olsun insana

 

Güle güle git Toprak Dede, toprak yorganın, yıldızlar yoldaşın mekanın cennet olsun.

 

Ağaçlar, ormanlar da öksüz kalırmış..

Toprak DEDE mekanın cennet olsun.!

 

Tema Vakfı kurucusu, Birleşmiş Milletler tarafından ‘Orman Kahramanı’ seçilen, ‘Toprak Dede’ Hayrettin Karaca’yı kaybettik. Huzur içinde uyu güzel insan.

 

O yıllara meydan okuyan kırmızı kazağıyla bize, bizim kuşağın çocuklarına toprağı, doğayı sevdiren adamdı… Güle güle Toprak Dede.

 

Toprak Dede, doğa dede , mekanın cennet olsun. Ağaçların, Kuşların, tüm börtü böceklerin.. Türkiye’nin başı sağolsun..

 

Toprağını korumak kadar toprağını sevmenin de önemini tohum tohum ekti yüreklerimize. Hüzünlü yağmurlarla vuslata erdi Toprak Dede. Ruhun şad, mekânının cennet olsun

Hayrettin Karaca

Tema Vakfı kurucusu, Birleşmiş Milletler tarafından ‘Orman Kahramanı’ seçilen, ‘Toprak Dede’ Hayrettin Karaca’yı kaybettik. Huzur içinde uyu güzel insan.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Hayrettin Karaca Sözleri

Hayrettin Karaca, kendini vatan toprağını korumaya vakfetmiş, alkış beklemeyen bir kahramandı.  Dikilmesine vesile olduğu ağaçları, cennet bahçelerinde görmesini dilerim.

 

Bu ülkede herkesin çok geç fark ettiği bir çok şeyi önceden görerek bir işaret fişeği olan Tema Vakfının kurucusu Hayrettin Karaca’ya rahmet diliyorum

 

“Olanın olmayana, bilenin bilmeyene borcu var bu dünyada.” diyerek yaşadı. Ömrü, emekleri daim olsun! Allah rahmet eylesin.

 

Doğaya adanmış bir ömür, TEMA Vakfının kurucusu ve hepimizin Toprak Dede’si Hayrettin Karaca aramızdan ayrıldı. Merhum Karaca’ya Allah’tan rahmet, sevenlerine ve ülkemize başsağlığı dileriz.

 

TEMA Vakfının kurucusu, hayatını doğaya, toprağa, ağaca adamış bir çınar ayrıldı bu dünyadan.. Şimdi ömrünü adadığı toprağın koynunda huzur içinde uyusun.. Mekânı cennet, yattığı toprak nur olsun

 

Ömrünü ülkemizin yeşillenmesine ve ağaçlanmasına adayan, doğaya duyduğu sevgiyle herkese örnek olan, Tema Vakfı Kurucusu  Hayrettin Karaca’ya Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

 

Ömrünü doğaya adamış, TEMA Vakfı Onursal Başkanı ve Kurucusu Sn. Hayrettin Karaca beyefendinin vefatını derin bir elem ile öğrendim. Hizmetleri ve eserleri ile “Orman Kahramanı” dedemizi hiç unutmayacağız…

 

Ülkemizde, çevre ve ağaç konusunda yaptığı çalışmalarla hepimizin bilinçlenmesini sağlayan TEMA Vakfı Kurucusu, “Toprak Dede” Hayrettin Karaca’nın vefatını derin bir teessürle öğrendim.  Merhum Karaca’ya Allah’tan rahmet, sevenlerine ve ülkemize başsağlığı dilerim.

 

Bu ülkenin; dağına taşına, ağacına yaprağına, taşına toprağına inandı. Çocuklar yurdunu kaybetmesin, sağlıklı bir çevrede büyüsün diye mücadele etti. Vatana emeği çok büyüktür. Allah gani gani rahmet eylesin, nurlar içinde yatsın, yattığı yer incitmesin…

 

Ömrünü yeşile, doğaya adayan, vatanına duyduğu aşkı toprakla buluşturduğu binlerce ağaç ve Karaca Arboretum Canlı Ağaç Müzesi ile gençlere emanet eden ”Toprak Dede” Hayrettin Karaca‘ya Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve Kurucusu olduğu Tema Vakfı‘na baş sağlığı diliyorum.

 

Tüketim toplumunun bir bireyi olmayı reddederek, TEMA vakfını kurarak doğayla özdeşleşti. Çocuklarımıza bırakacağımız yeşil bir dünya içindi mücadelesi. Bizler seni hep, üzerinden çıkarmadığın kırmızı kazağınla hatırlayacağız toprak dede. Ruhun şad, mekânın cennet olsun

 

Bu ülke için çok büyük emek veren bir insanı kaybettik. Sadece doğa için değil, tüketim çılgınlığıyla da savaşmamız gerektiğini öğretmeye çalışıyordu. “Param yok diye değil, eskimediği için yeni kazak almıyorum” demişti. Yüce gönüllü Toprak Dedemiz huzurla uyu.

 

Tabiata; toprağa, suya, börtü böceğe, yerli tohumlara, ağaçlara, ormanlara, oksijene, kısacası bütün dünya insanlarının iyiliğine adanmış, eşsiz bir mücadele, temiz bir ömür. Dikilmesine vesile olduğu milyonlarca ağaç mukabili Rabbim cennet bahçeleri bahşetsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir