Hicri Yılbaşı Mesajları

PAYLAŞ
Hicri Yılbaşı Mesajları
  • 2931
  • +
  • -

Yazımız 6 Temmuz 2024 tarihinde güncellenmiştir.

Hicri Yılbaşı Mesajları…
Bugün 1 Muharrem (7 Temmuz Pazar). Hicri Yılbaşımız.

Hicri 1446 yılına girdik. Peygamber Efendimizin Mekke’den Medine’ye hicretini başlangıç kabul eden takvime Hicri takvim denir. Kamer yani Ay hareketlerine göre düzenlenen bu takvimde aylar her sene 10 gün geriden başlar.

Miladi takvimde sabit olan yılbaşı hicri takvimde tüm seneyi gezer.

10 gün sonra 10 Muharrem yani Aşure günü gelecektir. 

Bizde yeni bir yıla girmenin mutluluğu ile bu günü tebrik eden Hicri Yılbaşı Mesajları ndan bir demet hazırladık.

Hicri Yılbaşı Mesajları 2024

Hicri yeni yılımız ve Muharrem ayımız mübarek olsun…

 

Tüm İslam Alemi’nin hicri yeni yılı ve Muharrem ayı mübarek olsun!

 

Tebliğ hicreti doğurmuş, hicret ise tebliği yoğurmuştur. Kısaca hicret Müslümanlar için bir milattır. Hicri Yılbaşınız mübarek olsun.

 

Hikmeti sonsuz Rabbimiz bu gelen yeni yılda tüm İslam camiasına hayırlar göndersin.

 

Hicri Yeni Yılımızın Ümmete, kendimize, toplumumuza ‘Diriliş’ olmasını Cenab-ı Haktan Dilerim!

 

Yeni hicri yılın ümmeti Muhammed’e hayırlara vesile olması dileğiyle .Yeni yılınız kutlu olsun.

 

Yeni yılın tüm insanlığa ve ülkemize barış, mutluluk getirmesi dileğiyle Hicri Yılbaşımız mübarek olsun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Aşure Günü Mesajları

Hicri Yılbaşı Mesajları

Allah’ım yeni yılda , İslamiyet’i gerçek manası ile anlamayı ve layıkıyla yaşamayı tüm kullarına nasip etsin amin. Hicri Yılbaşınız hayırlı olsun.

 

Rabbim bizi hicret eden muhacirlerin imanına ulaştırsın! Hayatımızın hicretleri, Bedirleri, Uhudları, hendeklerinde yardımcımız olsun ve bizleri hiç bırakmasın. Yeni hicri yılımız mübarek olsun

 

Dün rüya, yarın hayaldir… Rüyayı mutlu, hayali umutlu yapan bugündür, gönlün neyin özlemini çekiyorsa yarınlar sana onu getirsin. Yeni hicri yılınız mübarek olsun.

 

Geleceği oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerinize uygun ve sizi daha da mutlu etmesi dileğiyle hicri yılınız hayırlı olması dileğiyle.

 

Allah Azze ve celle geçmiş yılımızda hakkımızda şefaatçi, gireceğimiz bu yeni yılı da hakkımızda hayırlı mübarek kılsın inşallah. Hicri yılınız mübarek olsun.

 

Getirdiği mutluluğun tüm kötülükleri unutturacağı, başarıların tüm başarısızlıkları yok edeceği güzelliklerin hayatını dolduracağı bir yıl dileğiyle Hicri Yılbaşınız hayırlı olsun.

 

Hicri Yılbaşı Mesajları

 

Ülkemizde ve dünyada şiddet olaylarının arttığı şu günlerde sevgi barış ve kardeşlik dini İslam’ı yeniden idrak etme ve tüm insanlığa tebliğ etme zamanıdır yeni hicri yılınız mübarek olsun…

 

 Hicret; Allah’a ve O’nun kutlu elçisi rahmet peygamberine gönülden bağlılığın bir ifadesi, dostluğa, kardeşliğe, medeniyete, ilme ve irfana açılan yolculuğun hikâyesidir. Hicri yılınız mübarek olsun.

 

Rabbim hicri yeni yılı tüm İslam alemi için en güzel şekilde değerlendirmeyi ve her gününü razı olacağı amellerle yaşamamızı nasip etsin. Amin.

Islamic New Year Wishes, Quotes and Messages

Tadımlık dünyadan, Doyumluluk tat bekliyoruz Ya Rab! Nefsimizi ıslah eyle, Bizi kendine kul kabul eyle. Göz kapanıncaya kadar, Bizi nefsimizle baş başa bırakma, Amin… Yeni hicri yılınız mübarek olsun.

Hicri Yılbaşı Mesajları

Sen ki;

Suskun gönüllerde saklı kalanları bilirsin…

Ne arzu ediyorsak, en hayırlısından ver Allah’ım….

Hicri yılbaşımız mübarek olsun

 

 Coşkun ama yorgun bir yıl daha geçiyor yaşamdan. Gelecek yılın sevgilerin en güzeli, aşkların en yücesini, mutlulukların en büyüğünü getirmesi dileğiyle hayırlı yıllar.

 

Muharrem ayı, ilahi bereket ve feyzin, Rabbani ihsan ve keremin coştuğu ve bollaştığı bir aydır. Böylesine güzel bir aya girmenin sevinci ve mutluluğu ile Hicri Yılbaşınızı tebrik eder, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.

 

Ya Rabbi bizleri Kerbela şehitlerine komşu eyle. Onlara layık olamayan bir ümmet olarak onların hürmetine bizi affet. Kerbela şehitlerimizin hüznü ile dolu bu mübarek ayı layığı ile yaşayabilmemizi nasip et. Amin. Yeni hicri yılımız mübarek olsun.

 

Yeni bir yılda yüzünden gülücükler, gönlünden sevgiler eksik olmasın mutlu yıllar. Bir yıl daha geçti. Mutluluğunun ömür boyu devam etmesini, yaşantında hiç bir şeyin seni üzmemesini diler ve yeni hicri yılını candan kutlarım.

 

Allah’ım, sen evveli ve sonu olmayan cömert, acıyan, ihsanı bol olansın. Bu yeni hicri yılda bize helâl rızıklar ihsan et. Bu sene beni, sevdiklerimi ve Müslümanları şeytanın aldatmasından ve tuzaklarından koru. Nefsimizin kötülüklerine karşı bize yardım et.

 

Ek:

Resûlullah (sav) şöyle buyurmuştur: “Ramazan ayından sonra en faziletli oruç, Allah’ın ayı olan Muharrem’de (tutulan oruçtur). Farz namazdan sonra en faziletli namaz ise gece namazıdır.”

 

Peygamber Efendimiz (sallallahu aleyhi vesellem) şöyle buyurmuştur: “Nâfile oruç tutacaksan muharrem ayında tut, çünkü o, Allah Teâlâ’nın ayıdır. O ayda bir gün vardır ki o günde yüce Allah geçmiş kavimlerden birinin tövbesini kabul etti. Yine o gün tövbe edenlerin günahlarını da affeder” (Tirmizî).

Not: Yazımızda kullanılan resimler vektorelcizim.net sitesinden alınmıştır. Teşekkür ederiz.

Hicri Yılbaşı Mesajları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir