Hocalı Katliamı Mesajları

PAYLAŞ
Hocalı Katliamı Mesajları
  • 0
  • 871
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Yazımız 5 Mart 2023 tarihinde güncellenmiştir.

Hocalı Katliamı Mesajları…
Bugün Hocalı Katliamı ‘nın yıl dönümü. Dünya, insanlık tarihinin en korkunç katliamlarından birine uyandığında takvimler 26 Şubat 1992’yi gösteriyordu. Tarihe kara bir leke olarak geçen katliam, Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında meydana geldi. Ermeni kuvvetleri kadın, erkek, çocuk ayrımı yapmaksızın önüne geleni katletti.

Üzerinden 31 yıl geçmesine rağmen hala acısı sinemizi yaralayan bu acı katliam gününün yıldönümünde paylaşılan mesajlardan bir derleme hazırladık. Mekanları CENNET olsun.

Hocalı Katliamı Mesajları

31 yıl önce Hocalı Katliamı’nda yitirdiğimiz canlarımızı rahmetle anıyorum.

 

Tarihin kara lekesi Hocalı Katliamı’nda şehit edilen 613 Can Azerbaycanlı kardeşimizi rahmetle ve duayla yad ediyoruz

 

31 yıldır yüreğimizi yakan ve dinmeyen bir acı…

Hocalı Katliamı’nda şehit olan Azerbaycanlı kardeşlerimizin ruhları şad olsun.

 

“Soykırımı unutmayın. Çünkü unutulan soykırım tekrarlanır.”( Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç) Unutmayalım.

Hocalı Katliamı Mesajları

Ermeniler tarafından gerçekleştirilen Hocalı Katliamı’nın yıl dönümünde Azerbaycanlı kardeşlerimizin acılarını paylaşıyor, şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

 

Tarihe kara bir leke olarak geçen  Hocalı Katliamı ‘nın 31. yıldönümünde; çocuk, yaşlı, kadın demeden şehit edilen tüm kardeşlerimizi rahmetle anıyorum.

 

1992 yılında Ermeni katil sürüleri tarafında kadın, çocuk, yaşlı demeden soykırıma tabi tutularak hunharca katledilen Hocalı Katliamı şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Mekânları cennet olsun

 

İnsanlık tarihinin en büyük kara lekelerinden biri olan Hocalı Katliamı’nda şehit edilen Azerbaycanlı kardeşlerimizi rahmetle anıyorum. Onları unutmadık, unutmayacağız. Ruhları şad olsun.

 

Azerbaycan Türklerinin Ermenistan’a bağlı kuvvetler tarafından Hocalı kasabasında uğradığı katliamı bir kez daha lanetliyor, hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Hocalı Katliamı

Zulmün ve vahşetin 613 masuma kast ettiği geceyi unutmayacağız! Ermenistan’ın 31 yıl önce gerçekleştirdiği Hocalı Katliamı’nda hayatını kaybeden Azerbaycanlı kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz.

 

Hocalı yüreğimizde dinmeyen acının adıdır. 31 yıl önce yaşanan katliamda hayatını kaybeden Azerbaycanlı kardeşlerimizi rahmetle anıyorum. Har daim Can Azərbaycanın kədəri kədərimiz, sevinci sevincimizdir…

 

26 Şubat 1992’de Dağlık Karabağ’ın Hocalı kasabasında Ermeniler tarafından Şehit edilen kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz. İnsanlığa karşı işlenen bu suçların karşısında durmaya, mağdurların, mazlumların ve kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

 

26 Şubat 1992’de Ermeni güçlerince Dağlık Karabağ’da 613 masum Azerbaycan Türkü hunharca katledildi, 487 kişi yaralandı,1275 kişi esir alındı ve Binlerce insan kendi yurtlarından göç etmek zorunda kaldı. Mekânları cennet olsun

 

Dünya’nın ve uluslararası örgütlerin gözü kör, kulağı sağır hâlâ Hocalı Katliamı’na. Çocuklar, kadınlar, yaşlılar… O gece Hocalı’da kim varsa gözü dönmüş hainlerin hedefi oldu. 31 yıl önce gerçekleşen bu acının ateşi kor gibi içimizde. Şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.

 

26 Şubat 1992’de; 63’ü çocuk, 106’sı kadın ve 70’i yaşlı olmak üzere toplamda 613 sivilin katledildiği Hocalı Katliamı Türk Milletinin yakın dönemde yaşadığı en büyük acılardan birisidir. Asla unutmayacağız! Azerbaycan’da bir kere yükselen bayrak bir daha yere inmeyecek!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir