İnovasyon ile İlgili Sözler

PAYLAŞ
İnovasyon ile İlgili Sözler
  • 0
  • 1107
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 2,00 out of 5)
    blankLoading...
  • 6 dakika da oku
  • +
  • -

Yazımız 4 Ağustos 2021 tarihinde güncellenmiştir.

İnovasyon bin şey’e “hayır” demektir.

Daniel Smith

 

“İnovasyon bir lideri bir takipçiden ayırt eden şeydir.”

Steve Jobs

 

Rekabet gücümüz bakımından en önemli şey, inovasyon hızımız.

Elon Musk

 

Kalıcı değer yaratmak ve yakalamak istiyorsanız, inovasyon yapıp bir yenilik yaratın.

Kolektif

 

İnovasyon yeni bir şeyler üretmekten çok, müşteriler için yeni ve önemli bir şeyi mümkün kılmakla ilgilidir.

Clayton Christensen

blank

Gerçek hayatta “ortalama” diye bir şey yoktur. “Ortalama”yı hedef alarak inovasyon yapmak başarısızlığa mahkûmdur.

Clayton Christensen

 

Girişimciliğin sadece yüzde 5’i büyük fikir, iş modeli ve strateji oluşturmaktadır. Geri kalan yüzde 95 inovasyon muhasebesiyle ölçülen cesur işlerdir.

Eric Ries

 

Merak bilime, bilim teknolojiye, teknoloji inovasyona dönüşür ve inovasyon da insanlığın gelişimini sağlar.  Popular Science Türkiye Dergisi

 

Gerek beşeri gerekse de ekonomik gelişim için itiraz eden yeni nesillere ihtiyacımız var. İtaat edenlerin ne yenilik ne de inovasyon yapamayacağı çok açık.

Selçuk R. Şirin

 

Bir inovasyon yatırımı birkaç yüz katıyla geri ödemediği takdirde başarısızdır, zira riskler daha düşük bir getiriyi haklı göstermeyecek kadar büyüktür !…

Peter F. Drucker

 

“Çok ilginç fikirleri ve yeni ortaya çıkan teknolojileri, yıllarca inovasyon yapmayı sürdürebilecek bir şirkete dönüştürmek için birçok farklı disipline ihtiyaç vardır.”

Steve Jobs

blank

Finlandiya ve benzeri başarılı eğitim sistemlerine sahip ülkeler, ulusal eğitim reformlarını tasarladıkları süreçte kendi araştırmalarından, inovasyon çabalarından ve geliştirdikleri modellerden ziyade, Amerikalıların eğitim alanında sahip oldukları bilgi birikiminden ve deneyimlerden yararlandılar.

Pasi Sahlberg

 

Akıllı şirketler paranın inovasyon üretmediğini bilir; bunu insanlar yapar. İnovatif çalışmada niteliğin nicelikten çok daha önemli olduğunu bilirler. İşi yapacak birinci sınıf bir insan olmadıkça bir kuruş bile harcamazlar !…

Peter F. Drucker

 

Kriz kelimesi, Çincede tek bir kelimeyle ifade ediliyor. O tek kelime aynı anda hem kriz hem de fırsat demek. İşte tüm mesele, bir firmanın yöneticilerinin piyasada yaşanan zorluğu nasıl fırsata dönüştüreceğini görmesinde.

Melih Arat

 

Matematik bize gerçekliği titizlikle analiz etmeyi, olguları incelemeyi ve her nereye götürürlerse götürsünler onları takip etmeyi öğretir. Bizi dogmalardan ve önyargılardan kurtarıp, inovasyon kapasitesini besler. Dolayısıyla konunun kendisini aşan araçlar sunar.

Edward Frenkel

 

 Radikal inovasyon dünyada olmayan bir şeyin keşfedilmesidir. Bu tür inovasyonun var olan yerleşik teknolojilerin yerini alarak, onları pazardan silme özelliği bulunmaktadır. Vakumlu lambaların yerini alan transistorların keşfedilmesi örnek olarak verilebilir

Arman Kırım

 

En iyiler en iyilerle çalışır. Mercedes veya BMW gibi markalar nasıl araçlarına dünyanın en iyi tedarikçilerinin parçalarını takıyorlarsa sektörünün Mercedes’i ya da BMW’si olmak isteyen her kurum da en iyi tedarikçilerle çalışmalıdır. Orta sınıf tedarikçilerin orta sınıf mallarıyla ancak orta sınıf bir marka olunabilir

Melih Arat

 

Artık “düşünceye saygı” ortadan kalktığı için, deneme türü de eskiden olduğu kadar ilgi çekmiyor. Çünkü Amerikan üniversitelerinden yayılan “faydacı düşünce” çağında yaşıyoruz. Faydadan da tek şey anlaşılıyor: Para kazanmak. Eğer bir düşünce para kazandırmaya yaramıyorsa, tamamen gereksiz bir çaba olarak görülüyor. Varsa “inovasyon” yoksa “inovasyon”! Yani kazancı artırmak için düşünülecek yenilikler.

Zülfü Livaneli

 

 İnsanlara neye ihtiyaçları olduğunu sormayın, kendileri bunun farkında olsalar kendileri müdahale ederler ve isterler zaten. Fakat herkesin hayal gücü bir değildir. Sosyal analiz yeteneği de bir değildir. Fark yaratanlar da bunları geliştirenler ve kullanabilenlerdir. Geçmişi ve insanların yönelimlerini iyi öğrenin; insanların gelecekte neye ihtiyaçları olacağını düşünün, müdahale edin. İnovasyon budur.

Mehmet Zoroğlu

 

İnovatif şirketlerde “yaratıcılıktan” söz edildiği duyulmaz; yaratıcılık inovasyon yapmayanların klişe sözcüğüdür. İnovatif şirketler çalışmaktan ve öz disiplinden konuşur.

“Bu proje bundan sonra hangi noktada gözden geçirmeniz gerekir ?O zamana kadar hangi sonuçları beklemeliyiz?Ne kadar yakında ? Diye sorarlar.

Bir fikir birbiri ardına iki üç kez hedefi tutturamazsa inovatif şirket

“Haydi çabalarımızı bir kez daha iki misline çıkaralım” demez.

“Başka bir şey yapmanın zamanı gelmedi mi?” der…

Peter F. Drucker

 

Yıllar önce global bir markanın Türkiye ofisinin başındaki CEO’suyla bir toplantı yapmıştık, işimiz bitince kahve eşliğinde kendisiyle sohbet etmeye başladım. CEO’nun Türkiye’yi tanımış, akıllı biri olduğunu gözlemlediğimden dayanamayıp kendisine şu soruyu sordum:

“Bizde üretim, yatırım, inovasyon, ihracat, teşvikler, destekler mevcut ama bu kadar gayrete rağmen sizce neden dünya markaları oluşturamıyoruz?”

Beyefendinin cevabı şöyle oldu:

Dünyada bir hizmet veya ürün üretenler, daha ilk günden “Dünyada nasıl satarım?” şeklinde düşünürken, Türkler: Türkiye’de nasıl satarımın peşindeler. İsrail, İsveç i veya Amerika’daki bir öğrenci yurdunda kendi başına “Facebook, Skype” gibi yazılımları geliştiren bir öğrencinin hedef pazarı dünya olurken, Türkiye’deki yazılımcının iş planındaki en önemli konu; ürünümü satmak için falanca holdingde sözü geçen birini bulabilir miyim? Hükümet kanadından bir tanıdık bulup yazılımı kamu kuruluşlarına satabilir miyim oluyor.

Ömer Şengüler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

blank blank blank blank blank blank
blank