İstiklal Marşı’nın Kabulü Mesajları

PAYLAŞ
İstiklal Marşı’nın Kabulü Mesajları
  • 2577
  • +
  • -

Yazımız 1 Nisan 2024 tarihinde güncellenmiştir.

İstiklal Marşı’nın Kabulü Mesajları…
Bundan tam 102 yıl önce 12 Mart 1921 tarihinde Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılan İstiklal Marşı milli marşımız olarak kabul edildi. Bu günle ilgili kutlama mesajlarından bir derleme hazırladık…

İstiklal Marşı’nın Kabulü Mesajları

İstiklâl Marşı’nın Kabulünün 102. Yılı kutlu olsun.

 

İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü kutlu olsun.

 

“Hakkıdır, hür yaşamış bayrağımın hürriyet; Hakkıdır Hakka tapan milletimin istiklal!” İstiklâl Marşı’nın Kabulünün 102 Yılı kutlu olsun.

 

“Türk’ün hürriyetine dokunulamaz.”(Atatürk) Bağımsızlığımız sembolü olan İstiklâl Marşımızın Kabulünün 102. Yılı kutlu olsun.

 

Meclis kürsüsünde Hamdullah Suphi tarafından arka arkaya 3 kere okunan ve büyük coşku ve alkışlar arasında milli marş olarak kabul edilen İstiklâl Marşımızın Kabulünün 102. Yılı kutlu olsun.

 

İstiklal Marşı, hiçbir babayiğit tarafından benzeri yazılamayan alev gibi bir şiirdir. (Peyami Safa) İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 102 Yıl dönümümüz kutlu olsun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İstiklal Marşı ile İlgili Sözler

Bundan 102 yıl önce Maarif Vekaleti’nin düzenlediği yarışmaya katılan 724 şiir arasından birinci seçilen Milli Marşımız İstiklal Marşının kabulünün yıl dönümü kutlu olsun.

 

Yedi düvelle vatan müdafaası için çarpışarak özgürlüğünü bileğinin hakkıyla alan bu milletin milli marşı “Korkma” sözüyle başlar. İstiklâl Marşı’nın Kabulünün 102. Yılı kutlu olsun.

 

Ya İstiklal ya ölüm diyerek Kurtuluş Savaşı destanı yazan ve bu toprağı vatan yapan yiğitlerin kurduğu bu cennet ülkenin milli marşı olan İstiklal Marşımızın kabulünün 102. yıl dönümü kutlu olsun.

 

İstiklal Marşımızın kabulünün 102. yıl dönümünde, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm yiğitlerini, şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları Şad olsun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Erzurum'un Düşman İşgalinden Kurtuluşu Mesajları

“Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.“ diyen milli şairimizin kaleme aldığı bağımsızlığımızın sembolü olan İstiklal Marşımızın kabulünün 102. Yıl dönümünde başta marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun.

 

Ezelden beridir hür yaşamış ve her daim hür yaşayacak olan bu aziz milletin hür ve bağımsız olduğunun en büyük simgelerinden olan İstiklal Marşımızın kabulünün 102. Yıl dönümü kutlu olsun. Aziz şehitlerimizin ve marşımızın şairi olan Mehmet Akif Ersoy’un ruhları şad olsun.

 

Bizlere her zaman moral ve güç kaynağı olan İstiklal Marşımızın kabulünün 102. Yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, kurtuluş savaşımızda şehit düşen tüm kahraman askerlerimizi, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyorum. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirblank